Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós anyukák, ti hogyan...

Szoptatós anyukák, ti hogyan altatjátok a picit? Meddig tartott az éjszakai cicizés? Hogyan alakult ki az éjszakai alvás?

Figyelt kérdés
Engem az őrületbe kerget az altatás. Cicizik, böfiztetem és ezek után két folytatás van: vagy elalszik de felébred 10 perc múlva mert beragad a büfi állandóan, ami nem hagyja aludni, Vagy nem is alszik el, csak egy órás küszködés után, amikor is cumit nyomok a szájába,mert szopási ingere van , anélkül nem tud elaludni. És ez megy éjszaka, hajnalban, alig alszom emiatt. Ráadásul ahelyett, hogy csökkenne az éjjeli ébredések száma, néha három után óránként felébred, hol enni, hol kakilni....Csak én vagyok ilyen béna????
2012. ápr. 16. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2012. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
6 hetes, 7 kilós
2012. ápr. 16. 21:30
 3/11 anonim ***** válasza:

nem vagy béna.Minden baba más.Amikor az én babám csinált ilyeneket és ott aludtam vele,így valamennyire én is tudtam pihenni.

Hány kilóval született,hogy 6 hetesen 7 kiló?

2012. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

figyelj ide, most akkor leírom, hogy az én babám kb. 3 hónapig azt csinálta, hogy gyönyörűen evett-aludt-evett kb. du 5ig, akkor vmi történt vele, és nem viccelek de éjfélig, 1ig is fentvolt, és ez minden nap menetrendszerűen.

Azt hittem itt a világvége.

DE. Utánaolvastam, és ez nem egyedi eset ám, sőt nem is mi ketten vagyunk ilyen bendzsák. Kb. 3 hónap kell a babáknak (legalábbis nagyon soknak) hogy egyrészt áttérjenek az anyatejes szopira. És ez is érdekes, mert nekünk ugye "természetes" hogy szoptatni kell, de nekik nem az, és egy új tápanyaggal kell a kis bélrendszerüknek megismerkedni. ez vezet hasfájáshoz, nyugtalansághoz, késői büfizésekhez....Másrészt igen, nagyon sok babának idő kell a nappal-éjjel közti különbség megtanulásához.

3 hónapos elmúlt, amikor hirtelen "elvágta" nála vmi ezt a dolgot, és mostmár fél 8kor alszik mint a bunda, kb. éjjel 3ig.Akkor egy szopi, aztán úgy fél7ig megint alszik. Nekem si van időm pihenni, és helyrejött a "lelkibékém" is:) szóval kitartás!!!!:)

2012. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Az én fiam 14 hónapos, de még most is általában 1x kel szopizni. Most, hogy jönnek a hátsó fogai többször is.
2012. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 alaszka ***** válasza:
Mi is ugyanezt játszottuk sajnos nagyon sokáig amit leírsz, nagyon fárasztó, és nagyon kimerítő tud lenni, én is olyan voltam hónapokig, mint a holtkóros, szörnyű volt így visszagondolva. Most 10 hónapos már a lányom, és "csak" annyival jobb a helyzet, hogy nem kell már büfiztetni, és nem kakil éjjel, de szopizni, 5-6 alkalommal felkel....Emiatt mellettem alszik, de még soha nem aludt át egyetlen éjjelt sem, sőt egyhuzamban 3-4 órát sem. :( Kitartás, remélem nektek hamarabb beáll a rend.
2012. ápr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, én se foglak biztatni, hisz még csak 6 hetes a pici! Nálunk se volt sokkal különbül az egész és eltartott egy jó darabig. Most leszünk 16 hósak, és tartunk ott, hogy kezd nem felébredni éjjel szopi végett.
2012. ápr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint nem vagyok egyedül. .:)
2012. ápr. 17. 04:34
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok:

Hát persze hogy nem vagy egyedül, fel a fejjel, egyszerűen ki kell bírni ezeket az időket! Ez már csak így van a babákkal. Persze vannak olyanok is, akiknek végképp nincsenek ilyen gondjaik, dehát ahány baba, annyi eset.

2012. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az én lányom már10hónapos!az első 3hónap nekünk is kegyetlen volt!hasfájós volt+felcser.az éjszakát a nappallal!minden éjjel este 9töl 2-3ig üvöltött,volt,h tovább is bírta!majdnem 3hónaposan egyszercsak"megnormálisodott"néha volt,h cicin aludt el,de éjjel soha nem adok/adtam neki cicit,csak teát+cumit!
2012. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!