Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen készségfejlesztő...

Milyen készségfejlesztő játékokat vegyek a babámnak 3 éves koráig?

Figyelt kérdés
4 hét múlva érkezik a babám, a nemét nem tudjuk (meglepetésnek akartuk). Az egyik rokontól kaptunk egy hatalmas összegű vásárlási utalványt egy játékboltba. Ezt az összeget szeretném olyan készségfejlesztő játékokra költeni, amitől okosodik, fejlődik a babám. Tudtok ilyen játékokat mondani egy kis leírással (hogy működik, nálatok hogy vált be)? Köszi.
2012. máj. 9. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Babatornáztató, 2-6 hónapos korig használtuk, a baba fölé kell rakni, olyan kint egy híd, csörgők lógnak róla, azt ütögettebrugdosta nézegette, beszélt hozzá, kb. 4000ft

Formabedobó, 6hó-3-4 éves korig játszanak vele, ez lehet fisher price sütifaló bödön, kör kocka vagy házikó, vagy bödön alakú, oldalt különféle alakzatú lyukakkal, amibe a formákat kell bele illeszteni, bedob i, először segítsággel, majd rájön hogy hová mit kell, kb. 3000-6000 a zelélő verzió drágább.

Lego duplo, kell 1 vödör alap kocka, kb. 5-6 ezer, + 4-5 szett, amiben van mondjuk egy kislány egy álattal, vagy egy kisfiú egy lapáttal, jármű emberkével...hogy tudj belőle valamit építeni, és legyenek hozzá figurák.Ezzel 1,5 éves korától játszott, de még 4 évesen is menő! 20.000ft- ......

Játék zongora, 6 hónaposan mikor már ült püfölte, imádta, 4.000

Gitár, 2 évesen kapta, 4.000.

Dob, 1 évesen kapta2000

Játéksátor 6.000, 1 évesen kapta.

Tanuló asztal, 15.000ft, Fisher price , van rajta telefon, laptop, zongora, könyv, zenél beszél, mondja a színeket, énekeket. 6 hónaposan kapta, lábait kiszerelve ülve, majd 8 hónaposan már felállt, akkor állva játszott vele. Még 4 évesen is szereti, szerepjátékozik vele.

Baby taxi, ez egy 4 kerekű motor,kb. 4-6 ezer amit tud tolni, vagy ráül hajtja magát, a lényeg kormányos legyen, azt imádják a fiúk lányok is:)

2012. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amíg pici, addig nem sok mindennel játszik, mi sok játékot kaptunk 6 hós kor alatti csörgő börgőket, de nem nagyon foglalkozott vele. Viszont amikor elkezd kúszni mászni, járni, akkor már nagyon fontosak a jó játékok.

Amik nekünk vannak és nagyon szereti: labdák, építőkockák, bábok, könyvek, csörgő (rendes hangszer) játszósátor, függőhinta, homokozó. Egyébként akár egy zoknival is el tud játszani jó pár percig. Mi nagyon sokat hallgatunk zenét is.

Amit most fogunk venni: kerti hinta, babamedence -ebbe vagy víz lesz vagy sok sok labda (mint pl a játszóházakba).

2012. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Meddig váltható be az utalvány? Én egyelőre nem vennék semmit nagy dolgot, mert nem lehet tudni, hogy merrefele orientálódik a baba. Pl slágerjáték másnál lehet hogy a ti babátokat nem is fogja érdekelni.


Amitől okosodik és fejlődik: RENGETEGET kell majd vele foglalkoznod. Sokat beszélned hozzá, sok-sok testi kontaktust teremteni vele, ez sokkal többet fog érni, mintha szupi játékokkal lenne körülvéve. Szerintem inkább erre készülj lelkileg, mert ezt megvalósítani amúgy marha nehéz. Ha olvasol kérdéseket itt, majdnem minden nap előjön, hogy ki hogy bírja otthon, mennyit foglalkozik/játszik a babájával, mennyire nem lehet haladni a házimunkával a baba mellett, mikor lesz már önállóbb a baba stb.

Persze a játékok is kellenek majd, de én úgy figyeltem meg, hogy az is olyan, hogy akkor érdekli leginkább a babát, ha ott ül vele apa/anya és együtt játszhat velük a baba.

2012. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De egyébként jókat írtak a többiek neked.
2012. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt. Sajnos az ajándékutalvány augusztus végéig érvényes, ezért mostanában szeretném elkölteni, mert a baba születése után mozdulni sem tudok majd mellőle.
2012. máj. 9. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem vásárolnék be a helyedben előre mindenfélét.

Max. az első évre.

Az én lányom már 2 éves. 1. szülinapjára kapott fa építőkockát, de azóta sem nagyon érdekli. Ebből kiindulva én nem is költöttem Legóra, Duplóra és társaira.

Ellenben imádja a puzzle-t, memóriajátékot. Régebben szerette a formabedobót is. Ez egy sima (semmi extra márka), gömb bedobó volt, olyan, ami nekünk is volt az oviban. 1500 Ft-ért vettem. Én fölöslegesnek tartom kidobni azt a 4-5000 Ft-ot egy FP-os kincsesbödönre. Egyrészt feleannyi forma van hozzá, másrészt sztem semmivel sem jobb.

Bébitaxink is egy olcsóbb kategóriás, imádja a lányom még mindig. A kis barátnőjének FP van, jó, ha 1x ült rajta. Széles, nehéz...nem szereti.

Persze, mindenkinek szíve joga azt venni, amit akar.

Nem bántásnak szántam a leírtakat, senki ne vegye magára, akinek FP játékok vannak otthon! :)

2012. máj. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!