Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik volt a legszebb/legnyug...

Melyik volt a legszebb/legnyugodtabb korszak babátokkal?

Figyelt kérdés

Mielőtt megszületett a babám, azt hittem, hogy egy-két gondot leszámítva majd úszunk a boldogságban, sokat nevetünk, játszunk…. Aztán megszületett, 2 hét kórházban fertőzés miatt, a szoptatás nem jött össze, hazajöttünk, jött a kólika (tápszerváltás, cseppek...). Amikor múlni látszott jött a vérszegénység, vasat kapott, székrekedés, hasfájás, csökkenő étvágy, sok bukás, kevesebb súlygyarapodás, közben kötött csípő, terpeszrugi,nyűgösség,és még sorolhatnám…És ahogy olvasom ezután fogzás, szepa.szorongás, dackorszak, stb.

Gondolom naiv kérdés (de a remény hal meg utoljára)lesz olyan korszak amikor kicsit könnyebb lesz?



2012. máj. 9. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Lassan 2 és fél éves gyermekemnél még nem jött el a könnyebb idő.Sajnos ő is nagyon problémás baba volt, 2 éves korára is az maradt, ahogy írtad, most a dackorszak miatt, és még mindig 2-3 alkalommal kel éjszakánként...

A kisebbik gyerkőccel ezerszer könnyebb minden, tényleg csupa-csupa boldogság,csak a naggyal való "harcok" nehezítik meg a mindennapokat.Főleg amióta megszületett a kistestvér is.

2012. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első hónapok. Addig, amíg meg nem tanult magától helyet változtatni. :-)

Újszülöttként, csecsemőként egyik gyerekemet se nagyon hallottam sírni, ettek, aludtak, ébren mosolyogtak, gügyörésztek, édesek voltak. Amikor megtanultak önállóan közlekedni, na onnantól nem győztem a nyomukban lenni. Igaz, sokat segített a babarács a szobájuk ajtaján, így volt bőven helyük mozogni, de veszélyes dologba nem tévedhettek.

A legnehezebb talán az az időszak volt, amikor a kicsi is elindult (11 hónaposan) a nagyobb meg még a 3 évet se töltötte be, nagyon akartak együtt játszani, a kicsi mindenben utánozta a nagyot, így borzasztóan kellett figyelni, nehogy bajuk essen. Aztán pár hónap múlva, ahogy egyre értelmesebb lett a nagyobb, úgy lett egyre könnyebb. Ma már (4 éves lesz a nagy, 2 éves lesz a kicsi augusztusban) órákig eljátszanak anélkül, hogy bármi probléma lenne velük. 35 hetes vagyok a harmadikkal, remélem, olyan nyugis időszak következik megint, mint amit már megszoktam. A nagyokkal már nincs baj, egy újszülöttel még nincs. :-)

2012. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Nekem pont akkor lett könnyebb amikor megtanult mászni. Onnantól nem kellett magammal vinnem a lakásban, jött mindenhova és nézte mit csinálok. 13 hós kora óta megy a szépen, most 15 hós és semmi gondom nincs. Szaladgál egész nap a kertben meg a lakásban. 3 hete nem cicizik, és egyedül alszik a saját ágyában, és este is csak 1-2szer kel de csak inni (Addig 3-4szer kelt és fél órákat cicizett minden alkalommal, és velünk volt hajlandó aludni, hulla voltam..). Nekem ez az időszak az előzőkhöz képest maga a mennyország! :)
2012. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legnyugisabb időszakról én még nem beszélhetek ...

De a legszebb, az egyértelműen az a finom újszülöttkor :-)

Az én Fiam sosem volt az a nyugodt, kiságyban tartható, bárhová letehető baba, másfél óránként cicit igényelt éjjel-nappal, mindig is ölbebaba volt. De az a szigorú, bölcs újszülött-tekintete, az ökölbeszorított keze még éjnek idején, az ágy szélén dülöngélve-szoptatva is meghatott, és már akkoriban tudtam, hogy ez bizony hiányozni fog :-)

Most már 13 hónapos, de még most is úgy írom ezeket a sorokat bal kézzel, hogy a cicimen alszik :-)

Talán ha már képes lesz komolyabban eljátszani egyedül, valamivel könnyebb lesz. Ráadásul a Fiam még nem jár önállóan, viszont csetlik-botlik, felborul mindenhol, állandóan rettegek, hogy összetöri magát.

Jó volt az az újszülöttkor, igaz, ordított, ha letettem, de legalább biztonságban tudtam, amíg elrohantam vécére ... Manapság ez is probléma.

2012. máj. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, hogy van, ami egyre könnyebb, más dolgok meg nehezebbek. :) Én nem szerettem a pici baba korszakot, sokszor kellett kelni éjszaka, nagyon szenvedtünk a szopizással, nem is sikerült végül, 2,5 hónap után már csak minimális fejés maradt. Mostmár 1 éves, hónapok óta átalussza az éjszakát, bár most sem könnyű, mert kb. 8-fél9-től alszik, és általában 6-kor már kel, nem alszik vissza. Mi meg picit még fenn maradunk este, együtt is kell lenni, és a folyamatos 6-kor kelés is fárasztó, de jobb, mint amikor kel éjszaka, ami szerencsére ritka már (fogzás pl.) Egyelőre két foga van, ez még kihívás, mire mind kijön. Egyre akaratosabb, hisztik akadnak, szóval biztosan a dackorszak sem lesz egyszerű. Az evése is eléggé kínlódós, de ettől függetlenül én most jobban élvezem, mint újszülött korában. Ad visszajelzést, mosolyog, nevet, nagyon bújós, lehet vele labdázni stb.
2012. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor az én kisfiam egy minta baba. 14,5 hónapos, azon kívül, hogy hypotónia miatt heti egy alkalommal tornára kellet vinnem (1 évig) az égvilágon semmi más problémánk nincs. Soha nem volt beteg (még csak megfázva sem volt), 4 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, sírni csak akkor hallom, ha elesett vagy leesett vmiről és nagyon beütötte magát. Eddig 8 foga van, még e miatt sem éjszakáztunk (kapott homeos kúpot és reggelig aludt). Soha nem volt hasfájos, minden megeszik amit a szájába adok. Eljátszik egymaga, elég, ha csak rajta tartom a szemem. Szóval nekünk eddig minden happy (remélem így is marad). Igazi minta gyerek.
2012. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2.5 éves a nagy, 5 hónapos a kicsi. Szerencsés vagyok, mert a nagy nyugodt természetű, úgyhogy most a legjobb vele. Már lehet vele jókat "beszélgetni", értelmes ,bárhova el tudunk menni együtt, nem olyan macerás mint egy kisbabával.
2012. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó tudni, hogy még van egy kis esélyünk a normális, békés hétköznapokra, így hátha könnyebben fognak telni a nehezebb időszakok :-)
2012. máj. 9. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!