Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondhat ilyet egy szülő?

Hogy mondhat ilyet egy szülő?

Figyelt kérdés

A barátnőm mindig is bulizós, nyughatatlan lány volt. Mindig ment mindenfelé, és akkoriban én is sok helyre mentem vele. De azóta neki van egy 3hónapos kisbabája, nekem pedig egy 4hetes. Délelőtt együtt sétáltunka a kicsikkel, és felhozta, hogy menjek ki vele és még pár emberrel Prágába hosszúhétvégézni-shoppingolni, stb.

Én először csak néztem, azt mondta, hogy majd a gyereket lepasszolja valakinek? Már ez furi volt, hogy mi az, hogy 'lepasszolom' a pár hónapos gyerekem, aki ráadásul még szopizik?

Én kerek perec megmondtam neki, hogy nem, mert 4 hetes a kicsi, ez nem így működik, hogy gondol egyet, és majd lesz valahogy. Erre elkezdett velem kiabálni, hogy nekem egy kis visítógép (nem sírós, nagyon jó ksbaba a kislányunk) fontosabb, mint a barátnőm.

Komolyan mondom, leesett az állam. Megmondtam neki a magamét és otthagytam.


Most könyörgöm, ki az, akinek nem a saját kisbabája lenne a legfontosabb, hanem a 15. barátnő és az utazgatás?


Nagyon felhúztam magam ezen..


2012. máj. 9. 18:29
1 2 3
 1/27 Sókristály ***** válasza:
82%

Felesleges volt felhúznod magad. A barátnődnek valószínűleg segítségre van szüksége, mert ahogyan most viselkedett, az komoly gondra utal. Lehet, hogy depressziós, vagy komoly problémái vannak, és ki van borulva, vagy iszonyúan magányos.

Próbálj meg utánajárni, hogy mi a gond, és segíteni neki, mert így a babájával is gond lehet.

2012. máj. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

Én elég temperamentumos,pörgős lány vagyok.De a 2 hónapos lánykám mindennél fontosabb számomra.Teljes mértékben neked van igazad.A barátnőd meg nagyon felelőtlen.Én 100%,hogy ordítottam volna és nem kímélem-csak azért,hogy magába szálljon.Sőt utána még egy SMS-ben is leírom a véleményem.

Az meg a másik,hogy neked még csak 1 hós a babád.Azon meg még inkább kiakadnék,ha vki visítógépnek nevezné a lányomat.És sajnos úgy látszik neki minden fontosabb,mint a babája.

2012. máj. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%

"A barátnődnek valószínűleg segítségre van szüksége, mert ahogyan most viselkedett, az komoly gondra utal."


A komoly gond megnevezése:

plázapitsa.

2012. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%

Úgy, hogy jobb esetben kissé utolérte a szülés utáni depresszió.


Rosszabb esetben tényleg nem való neki gyerek, de hát ez már késő bánat ugye.


Első esetre saját példát tudok elmesélni.

Én már tudom, hogy vissza-visszatér a depi, és ilyenkor vannak fura gondolataim, amiket később szégyellek magam előtt is. Egy-egy ilyen napon egyébként bármit megadnék azért, hogy csak egy délutánt eltölthessek gyerekek nélkül. Pedig jó baba mindkettő, de néha mégis besokallok. Nem vagyunk egyformák. A környezetemben engem sem ítél el senki ezért, hanem inkább jönnek, és elviszik a nagyot játszótérre, hogy addig is nyugisabb legyen nekem. Nem csak hogy az én barátnőim, hanem az apjuk barátai is (!).

Persze ezek nem azok az emberek, akik mindenáron tökéletes szuperanyuk akarnak lenni, és ássa el magát mindenki, aki néha a saját életét sem szeretné teljesen feladva érezni. 4 hét nagyon kevés idő. Lehet, hogy később te is hálás leszel, ha jut pár óra, amikor "nem kell anyukának lenned". Ha az első eset áll fenn, akkor Nekem nagyonnem szimpi ez a stílus, ahogy "megmondtad a magadét, ne haragudj. Bár a körülményeket te ismered, jobban kell tudnod mi a helyzet.

Én viszont túl sok "tökéletes akarok lenni és mindenem a gyerek" típusú anyukával találkoztam, akiknél mindenki rossz és gonosz, aki másképp csinálja a dolgokat. Ezért gondolok egyből erre a szindrómára nálad, elnézést, ha tévedtem.

2012. máj. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
Az a gond, hogy az ilyenek passzolják le végleg a nagyinak. Neki nem kellett volna szülni, ő nem érzi, amit kellene és ezt te nem fogod vele megértetni.
2012. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Hát.. Én 22 éves vagyok, 1 éve terveztük a babát a férjemmel, felkészültem erre, azt hiszem. Amennyire akartam, már kibuliztam magam, és majd ha nagyobb lesz, akkor lehet, hogy mi is elmegyünk kettesbe apával egy hosszúhétvégére, vagy akármi, de nem most.

Ő 25éves, és becsúszott baba nála a kicsi, nagyon sajnáltam már emiatt is. De nem goltam, hogy így fog viszonyulni hozzá. Végigdohányozta a terhességet is, hagyja sírni órákig. És pont ezek miatt bántam meg, hogy lehordtam. Csak nem tudom, hogy lehetne neki segíteni.

2012. máj. 9. 19:48
 7/27 anonim ***** válasza:
40%

Ez tipikusan az az emberfajta, akin nem lehet segíteni, te viszont ezen emészted magad hosszú ideig.

Hagyd a fenébe! Egy 4 hetes gyerek mellett tuti nem azon gondolkodnék, hogy a -nem mondok jelzőket- barátnőmön hogyan tudnék segíteni, ha így áll a dolgokhoz.

Nekem egy barátnőm szólt be, hogy a 4 hetes fiam mellől miért nem hívtam fel őt telefonon, meg mióta megvan a gyerek, én le se szarom őt (addigra már kétszer voltunk nála, de ezt elfelejtette) azóta sem olyan a viszonyunk, de nem tudok efelett napirendre térni.

Az ilyen nem barátnő!

2012. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
32%
szerintem meg segítségre van szüksége, orvosira.Te mindenesetre ne idegeskedj rajta, az egyikőtöknek sem segít.
2012. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Sókristály ***** válasza:
66%

7-es!

Honnan a viharból tudod így ismeretlenül, hogy nem lehet rajta segíteni? Egyáltalán hogy lehet valakiről látatlanban ennyire elítélően nyilatkozni.

Komolyan kérdezem, hová fajul a világ? Rengeteg kérdésnél csak úgy fröcsög a válaszokból a düh, a méreg. Miért nem lehet néha kicsit a dolgok mélyére nézni? Beleérezni magatokat a másik helyzetébe, legyen az kiborult barátnő, anyós, bárki? Miért ilyen ellenséges az emberek zömének hozzáállása más gondjaihoz?

2012. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%
a mai világban mindenki játsza a tökéletes anyucit,aki boldog minden egyes percben,akit az sem zavar ha hónapok óta nemaludt,sosem borul ki sosincs olyan gondolata h de jó lenne leadni a mamihoz egy hétvégére és lazitani..(nem megtenni csak gondolni rá) de ha mégis lenne akkor felmegy egy weboldalra ahol jol lealázhatja a többi anyukát aki nem álszent hanem nyiltan felvállalja az érzéseit..a bnődnek tényleggegy barát kell!!járjatok összea babákkal..probáld meséld elneki h te milyen örömöket találsz a babázásban a sok teendő mellett..beszélgess vele és ne itéld el ha ő nem másképp látja..ettől vunk emberek..nem vagyunk egyformák,ha nem lenne rossz nem létezne a jó sem..és lehet a bnőd rossz ember a szemedben mert ilyen de te sem vagy jobb ha nem állsz vki olyan mellé akinek szüksége van segitségre..amugy van egy 15hós fiam..azelső 6 hónapban szerettem imádtam nem adtam volna oda semmiért denem éreztem azt a nagy kötődést amit most..nekem nehéz volt a függetlenségemtől megválnom,a babát azért vállaltam mert vállalom a felelőséget a tetteimértés nem ttudnék ártani emberi lénynek akkor sem ha csak épp 2mm-es az illető és ugy hivják hogy embrio...amugy 22 évesen?jolemléxem annyi vagy?várjál még a kiéltem magam amennyire akartam cimű kijelentéssel..
2012. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!