Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt sétáláskor?

Miért csinálja ezt sétáláskor?

Figyelt kérdés
Most tanul járni 13 hónaposom és bent a lakásban többször elindul egyedül. Viszont ha babakocsival elindulunk valahová egy idő után ki akar szállni viszont kezemet fogva nem akar sétálni (magától sem akar ott menni), hanem azt akarja ölbe vegyem. Mit tegyek hogy nem legyen ez? Már nincs kedvem kimenni vele. Más baba olyan ügyesen eltotyog.
2012. máj. 10. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Mert otthon biztonságosabb Neki. Kisebbek a terek, ismerős terep. Idővel belejön, megszokja. "Gyakorlat teszi a mestert"-erre is igaz.


Úristen? Nincs kedved kimenni Vele? Ez nagyon durván hangzik. Mintha szégyelnéd szegényt. Mert a többi baba ügyesen totyog? És akkor mi van? Minek hasonlítgatod Őt más babákhoz???

2012. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem máshoz hasonlítom. Azért megy el a kedvem mert sírásba, hisztibe fullad az egész séta. Küszködik egész idő alatt. Pedig szeretek sétálni, és egyáltalán nem szégyenlem a gyerekem...
2012. máj. 10. 11:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

kedves első, sztem nem szégyelli az anyuka a babáját, hanem nem akarja cipelni...


szia, nekünk is ez volt :-)

Menne is, meg nem is, de mivel még nem bír, és mer egyedül sokat menni, így jobb neki az öledben, nincs ebben semmi gáz.

Én is állati sokat cipeltem, már azt hittem megőrülök, aztán 1x csak besokalltam, és elkezdtem mondogatni neki, hogy nem cipelem, mert nagyon nehéz, kb. ezt 10x eljátszottuk, üvöltött, mint a fene, de én csak magyaráztam neki, hogy fáj anya karja, háta, így szépen megszokta.

Ami nekünk bevált, hogy ne akarjak sétálni, mert ő még nem képes, csak párat totyogni, hanem leültünk egy padra, és ha akart menni, akkor letettem, és körbetotyizta a padot, vagy leült kicsit a földre, nézegette a kavicsokat, ilyesmi. Így ő is mehetett, én meg nem döglöttem ki...


Amúgy nekem lusta a lányom, már 20 hós, és kb. 1 utcányit megy gyalog, utána már vagy fel kell vennem, vagy vissza a kocsiba, mert még mindig nem hajlandó gyalogolni, pedig más ilyen idős gyerkőcök, már lemennek a közértbe anyukájukkal. Én nem tudok, állandóan rángatom ezt a nyamvadt babakocsit magunkkal...:-DDD


Tarts ki, neki lassabban megy, meg szüksége van a testközelségedre.

2012. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a választ :) Én is abban reménykedem ha stabilan fog már járni akkor megszűnik ez.
2012. máj. 10. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:

nálunk is volt egy ilyen időszak....és mivel fiam 1 évesen 11 kg volt hát nem érdekelt ki mit gondol én bizony nem cipeltem...megmondtam neki, hogy vagy sétál,vagy ül a kocsiban, de nem viszem.egyszer végigordított egy 15 perces utat, utána nem.De következetesen nem vettem fel még csak 1 métert sem gyalogoltam vele!Így babakocsiztunk míg nem volt elég bátorsága a kinti közlekedéshez.

Most 19 hónapos és már nem is használjuk a babakocsit,mindenhova sétál mellettem a kezemet fogva vagy motorozik:)

Ne aggódj, itt a jó idő, hamar rákap az ízére:)

2012. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Disi ***** válasza:
Nekem szerencsére nincs ilyen problémám a babómmal (10 hós és már megy a kezemet fogva), csak az jutott az eszembe hogy mi vettünk neki egy triciklit és azt nagyon éli. Van a lába alatt egy tálca mivel a pedált még nem éri el és persze a kormányt sem, és egy korlát körülötte így nem borul le az ülésről. Esetleg megpróbálhatnál "járművet" változtatni. Vagy nincs kedve a babakocsit veled tolni? Hátha azzal is elszöszmötölne. Az egyik előző hozzászóló pados megoldása is tök jó ötlet, mikor még csak álldogált én is sokat leültem vele a térre.
2012. máj. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megértelek, az enyém 2 éves és inkább ücsörög a babakocsiban, mint hogy sétáljon. Ha kocsi nélkül megyünk, 2 perc után leguggol, hogy ő nem jön tovább. Néha megőrülök tőle.
2012. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!