Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szokjunk át a tehéntejre?...

Hogy szokjunk át a tehéntejre? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam idáig a milumil junior tejitalt itta reggel és este. Most szeretnék már tejet adni neki. 2,8%-sal lehet kezdeni? Mindenképp fel kell forralni igaz? Van akinek megissza simán, nem igazán akarom keverni kakaóval a foga miatt?
2012. máj. 10. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 2,8-al kezdtem és soha nem forraltam. A házi tejet felforralnám, de a boltit nem.

Lányom utálta kakaóval, simán viszont úgy ahogy megitta, bár nem egy nagy tej-rajongó. De persze, adhatod simán, nem kell egyből ízesíteni, ha így is szereti.

2012. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én eleinte ételbe raktam a tejet, szoktatásnak. Mármint amibe kell. De gondolom azért így már ismeri.

Én sem forralnám már két évesnek.


Először a tejitalát add neki felesbe tejjel.


Majd mehet simán, ha megissza. De estére nem is adnék neki tejet, ha nem fontos. Így sokkal nehezbben fog leszokni a pelusról, ha megiszik este 2-3 decit.

De ez már más kérdés.

2012. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. a pelussal még csak próbálkozunk de igazad lehet erre nem is gondoltam. köszi
2012. máj. 10. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:
En is ugy csinaltam mint a masodik. Elos nap reggel a szokasos 300ml tapszeret ugy keszitettem el, hogy 50ml tehentej es 250ml tapszer. Megitta mint a huzat. :)) Reggel adtam csak, hogy ha allergias akkor ne ejszaka usse ki. Igy adtam neki 3 napon keresztul es mivel lattam, hogy nincs gond es megissza a 4-dik napon 100ml tehentej + 200 ml tapszer. Ez ment ismet 3 napig. Aztan adtam neki felesbe es mar igy adtam este is. Fokozatosan atszoktattam. Igy egyszerubb mert nem olyan idegen az ize. En 4%-os ful zsiros tehtejet vettem neki mert nekik meg a zsirosabb es kaloria dusabb kell. Sosem forraltam.
2012. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rizstejet adok neki,a tejet nem szereti. De nem is akartam eroltetni, nehogy baja legyen tole. A pelusrol meg leszokik,ha akar,ha megerik ra.A nyar vegen lesz 3 eves.
2018. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!