Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutyusos szülők! Ti mit...

Kutyusos szülők! Ti mit csináltatok a kutyával a baba születése után? Ilyen helyzetben mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves yorkienk és egy 8 éves golden retrieverünk.A golden retrieverrel nincs gond,ő barátságos,imád játszani és bírja,ha nyúzzák a gyerekek.De a yorkienk...Ő nem bírja,ha mással foglalkozom,ha sétálunk és találkozunk egy ismerőssel,aki kutyát sétáltat és megszeretném simogatni a kutyáját,akkor a yorkienk morog,ugat és szerintem képes lenne neki menni a máik kutyának is,ha nem hagynám abba rögtön a simogatást.


De a párommal is ezt csinálja.Tévézünk a nappaliban vagy a hálószobában,odabújok a páromhoz,akkor a kiskutyánk addig járkál és fészkelődik rajtunk,amíg közénk nem fekszik.


Szó szerint féltékenységi rohamai vannak,pedig mindig igyekszem vele foglalkozni.



A kutyák a házban vannak,kizárni nem akarjuk őket.


De nem tudom,hogy ha megszületik a babánk,akkor a yorkienk hogy fog viszonyulni az új helyzethez.



2012. ápr. 22. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A kistestű kutyákkal kifejezetten vigyázni kell gyerek mellett. Pont azért, mert a féltékenységi rohamok azt is kihozhatják a kutyából, hogy nekimegy a gyereknek, megharapja, megmarja. És sajnos a kicsi kutyák sokkal előbb tesznek ilyet, mint nagytestű fajtársaik. Nem mondom, hogy nálatok ez lesz, de úgyis meg fogod látni, ha megszületett a pici. Elképzelhető, hogy nem lesz más választásod, mint másnak adni a kutyust.
2012. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a fő gond, hogy a yorkie totálisan azt hiszi, ő a főnök, és ezt a viselkedéseddel még erősíted is benne. Érdemes lenne még most helyre tenni, mielőtt a baba megszületik. Javaslom Cesar Milan "kutyasuttogó" könyvét, vagy töltsd le a netről a sorozatot, ami ment a NatGeo-n. Ő a kutyák szemszögéből közelít a kutyanevelés témájához, az ő nyelvükön kommunikál. Nagyon jól működik!
2012. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
3%
én tuti nem tartanék kisbaba mellett kutyát,főleg h még ki se teszed a házból. életveszélyes!!! szépen ajándékozd el őket,ha tudod ismerőshöz,ne kockáztass!!
2012. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Első vagyok: mármint úgyis meg fogod látni, hogy ha megszületett a pici, hogy áll a dolgokhoz a kisebb kutyus - ez kimaradt a mondatomból.
2012. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Elajándékozni nem akarom egyik sem,mert mind a kettő az életünk része,családtagoknak számítanak szinte.


A yorkiet nem is nagyon tudom itthon hagyni,mert szétrág a házban mindent vagy szétkaparja az ajtót,amíg nem vagyunk itthon.Szóval neki borzasztóan szüksége van ránk,őt nyaralni is visszük magunkkal általában.

2012. ápr. 22. 14:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Alaposan félreneveltétek a yorkiet. A goldit is félre lehet nevelni, csak annak nem lesz ilyen következménye. Nagyon fontos, hogy ne a kutya legyen a falkavezér, hanem valamelyikőtök a családból. Ezt már a kutya kölyökkora óta el kell kezdeni szabályozni meghatározott módszerekkel. Ebben az esetben nyugodt, kiegyensúlyozott kutyátok lesz.

Mit tudtok most tenni? Én haladéktalanul felkeresnék kutyakiképzőt és elkezdeném a hiererchiát kialakítani!

Más esélyetek nincsen, a kisgyerek az első. Szakember tud majd segíteni.


Szintén kutyatulajdonos anyuka

2012. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2 spánielem van, a kislány olyan volt, mint a te yorkid, most a fiam legnagyobb haverja, 20 hós a gyerekem, hazaérünk és nem hozzám jön, hanem a fiamat keresi.
2012. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj ez ügyben szakemberhez,mert ő segít neked megnevelni megváltoztatni a kutyusod!Enélkül veszélyes a kutyád a babára!Ha nem kerül a rangsor aljára,nem fog működni az együtt élés.Ha sikerül(drukkolok)akkor is alapszabály,hogy nem hagyod kettesben soha őket!!!Egy 3 és fél éves,egy másfél éves kisfiúk és egy francia-bulldog anyukája :)
2012. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Az, hogy rombol otthon a kutya ha egyedül van, szintén annak a jele, hogy nincs tisztában a játékszabályokkal (magyarán: elment a falkám, aminek én vagyok a vezetője, de nem tudok utánuk menni megvédeni őket, megpróbálok azért kijutni - és ezért szedi szét az ajtót...). De nem kell kétségbe esni, viszonylag könnyen kezelhető dolgok ezek, csak határozottan és következetesen kell fellépni.


Még van két nagyon jó könyv, Jan Fennel: "Tanuljunk meg kutyául", és annak második része, aminek nem jut eszembe a címe. Esettanulmányok is vannak benne, többek közt pont az ilyen rombolós, meg "féltékenységi rohamos" dolgok is.

2012. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekünk is egy goldink van és egy kistestű keverékünk. A nagy nem bejáratos a házba, de a kicsi a babánk születése előtt, volt, hogy velünk is aludt. Ő is féltékenykedett, de mondjuk nem ennyire durván. Én már a kórházból hazaküldtem egy pelust, amin a kisfiunk feküdt, apa ezt megmutatta a kutyáknak. Aztán amikor hazahoztuk a fiamat, az első az volt, hogy bemutattuk nekik. A kicsi kutya a mai napig jön és próbál közénk férkőzni, ha a férjemmel ölelkezünk, de a kisfiunkkal országos cimborák. :) A fiam bármit tehet vele, még soha meg sem morogta. a kisfiam sikoltozva örül neki akárhányszor összetalálkoznak. Ráül, ölelgeti, simogatja, a kutyának meg birka türelme van vele.

De a Ti esetetek azért komolyabb. Ha mindenképpen marad a kutyus, akkor azt hiszem tényleg jobb lenne szakember segítségét kérni.

2012. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!