Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hónapos babát mennyi...

8,5 hónapos babát mennyi időre hagyjak másra? Egy kis ideje már tart a szeparációs szorongás, eddig a nagyival 3 óra után teljesen kikészült. Majdnem egy napra kellene egyedül hagynom.

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A muszáj nagy úr.

Én úgy csinálnám, ha még nem túl közeli ez az 1 napos távollét, hogy addig minden nap rányomnám kicsit a nagyira, hogy szokja, nem tűnsz el, vissza fogsz jönni.

Meg nem kell olyan nagy elköszönést csinálni mikor elmész. Adj puszi, és mond neki ne túl érzékeny hangon, hogy szereted, és sietsz vissza, és menj.

Ha már közel a nap, akkor nem tudom...de ha gyakran akarod így hagyni a nagyira, akkor szinte napi kapcsolatban kell vele lennie, mert ha csak néha látja, akkor neki olyan mint egy vadidegen, fél tőle...A lányom 18 hós volt, mikor 1 hét után emlékezett a nagyira(anyukámra), előtte hiába mentünk 2 hetente, mindig sírt, nem tudta ki az...anyám is sírt, hogy nem ismeri meg a gyerek, de hát nekik még nagyon rövid a memóriájuk.

Amúgy a nagyi biztos okés? Van hozzá türelme?

2012. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a nagyi 100 km-re lakik, ritkán tud jönni. Most együtt voltak 3 napot, a gyerek meg volt bolondulva. Mióta elment, megint minden okés. Egyébként igyekszik, jól bánik a babával.
2012. máj. 11. 09:11
 3/5 anonim ***** válasza:

aha, akkor itt a bibi...sajnos csakis olyanra tudod hagyni, akit ismer napi szinten, vagy legalább 2-3 naponta...szegény nagyinak is ez tök szr érzés lehet, hogy bármit csinál, a gyerek csak sír, sír...

nem tudjátok úgy megoldani, hogy elvisitek magatokkal, de megy a nagyi is, és akkor vigyáz rá, amíg te az ügyedet intézed, de néha rá tudsz nézni...

De ha ez sem megoldható, akkor még 1 vmi jutott eszembe: lehet ez idiótaság, de mi lenne, ha az előző nap rajtad lévő pólót betennétek neki, hogy érezze a "szagodat"..tudod, ők még kis ösztön-lények, az illatod megnyugtatja talán.

Amúgy vigaszként mondom, hogy olyan másfél éves koruk körül javul ez a dolog, már emlékszik majd már a mamára, szívesen lesz vele, és nem fog sírni...

2012. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az ötlet nem rossz! :)

Esküvőre kellene mennem vidékre, 250 km-re. Babót nem vinném, mert ott nem tudnám letenni sehová és 5 percig sincs el az ölemben, menne egész nap. :)

2012. máj. 12. 09:39
 5/5 anonim ***** válasza:
szia szerintem akkor ne menj el az esküvőre... vagy csak a templomi részre. én is hivatalos vagyok nyárra egyre, de férjem nem tud menni, semmi értelme nem volna világ végére leutaznom, ő már aludni akrana, stb. ezért csak a templomira megyek el max. sajnos ez ilyen.
2012. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!