Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évesem miért nem alszik...

Egy évesem miért nem alszik el este?

Figyelt kérdés
22-én lett egy éves a lányunk, eddig az esti alvásokkal nem volt gond, néha előfordult, hogy kicsit még "beszélgetett", de általában 8-fél 9 körül elaludt, és nem volt gond. Az utóbbi kép napban viszont ez teljesen felborult, és nem tudjuk az okát, szeparációs szorongás lehet, vagy egyéb? Napközben teljesen könnyen elalszik, nem sír, ha kijövök, és bent hagyom a szobájában. Kétszer alszik, délelőtt 9 körül először (6 körül kel) másfél-2 órát, aztán általában már 3-4 körül elég álmos megint, és újfent alszik másfél-2 órát. Arra is gondoltam, hogy netán a délutáni alvás már nem kéne, mert van, amikor 5-fél 6-kor ébred, aztán 7-kor fürdetés, és 8 körül tesszük le aludni. De délután túlságosan álmos, hogy ébren lehessen tartani. Bár eddig nem volt ebből gond, és el tudott aludni. Így viszont egyáltalán nem tudunk együtt lenni, pihenni kicsit esete, tegnap majdnem 11-ig ment a tortúra, mire végre nagy nehezen elaludt. Megpróbáltuk magunk közé venni, de akkor meg csak ül az ágyunkban és nézelődött.
2012. máj. 11. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 2éves lesz 22-én,és 1hónapja alszik este.előtte nem nagyon tudtam elaltatni,csak este 11-12kor. Én úgy csinálom most,h délután 11-13között elaltatom,alszik 1-3órát, utána már nem hagyom aludni,csak este 8-fél10 között.Alszik reggel 7-8ig.
2012. máj. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg délelőtt lefoglalni valamivel, hogy délig ne aludjon és csak ebéd után tedd le. Az én kisfiamnak is volt egy ilyen időszaka, amikor délelőtt és délután is aludt, de most inkább szórakoztatjuk, sétálni visszük csak, hogy délig kibírja. Így csak ebéd után alszik 1-2 órát. Este fél 7-7 körül fürdik, utána vacsi és már megy is az ágyába. Van amikor még beszélget, szórakoztat minket, de általában fél 9-kor már alszik.
2012. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14 hónapos, 6-fél 7 körül kel. A legkorábbi időpont általában fél 12 az alvásra. Előtte lefoglalom, sétálunk, játszunk, olvasunk. Így simán kibírja. Akkor gyors ebéd, és megy aludni. Este legkésőbb fél 9-kor alszik, de általában 8-kor.

Ma kivételesen 5-kor kelt, most alszik már. Viszont így már nem fog délután aludni, max már fél 8-kor megy este aludni.

Szerintem a te gyerkőcödnek már sok az a két alvás.

2012. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem akkor tovább ébren tartani és az egy alvásra átállni, volt egy időszaka, amikor csak egyszer aludt, napközben dél magasságában, ahogy írtátok, de most megint átállt erre a két alvásra, ami egy ideig nem is volt gond, csak ebben az utóbbi két napban.
2012. máj. 11. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!