Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lakik még valaki olyan panelba...

Lakik még valaki olyan panelba ahol a babaszoba pici? Tennétek fel róla képet?

Figyelt kérdés
Jelenleg se a szoba szinére, se az elrendezésére nincs semmi ötletem. Első baba így azt se tudom igazán mi fontos a gyerekszobába.
2012. máj. 11. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
bocsi hogy nem a kérdésedre felelek de mi is ebben a helyzetben vagyunk:)
2012. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

először is mi egy kétszobás panelban lakunk, és nekünk is első babókánk lesz. Elsőnek mi is a kisebb szobát rendeztük be neki, de mostanra már áthoztuk a mi szobánkba a kiságyat és a pelenkázót is mert inkább úgy döntöttünk hogy egy csecsemőt nem akarunk ki rakni egy üres szobába. Ha majd legalább 1,5- 2 éves lesz akkor ráér át menni a kis szobába.

Másodszor meg gondolj bele, hogy eleinte mikor pl. haza jössz a kórházból majd éjjelente fel kelsz hozzá és mindig át mész a kis szobába hogy felvedd megetesd és tisztába tedd? Ez még egy hétig talán menni is fog, de utánna milyen fáradt leszel? Plusz - lehet csak én vagyok ezzel így - de nem fogsz kicsit idegeskedni hogy biztos hogy hallod-e ha sír mikor már hajnal fél 5 lesz és már előtte 5* keltél fel hozzá?


Szóval nem meggyőzni szerettelek volna, csak elmondtam hogy szerintem eleinte még fölösleges neki kialakítani mert különszobát mert úgyis veled lesz "éjjel -nappal" :D Elég ha a ti szobátokban egy olyan sarkot "építesz " ki ahogy csak az ő dolgai vannak.

2012. máj. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A kislányom szobája 2,4m * 2,25 m régebben az étkező volt, aztán a mi hálónk ( teljesen átalakitva a lakás) most pedig a kislány szobája.


[link]



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Minden egyes apró rezzenésére fel fogsz ébredni a másik szobából is , mert az anyák igy vannak összerakva. Mi 5 hónaposan raktuk külön ( 6 hetes korától átalussza az éjszakát), addig a fiammal volt egy szobában és úgy aludtunk hogy a fiam szobájában a kislánnyal, a fiam meg apa mellett a hálóban.

De igy hogy külön van igy is minden zajra felébredek, anno fiamnál is felébredtem mindig

2012. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Alig 8nm a gyerekszobánk,és azon is ketten osztoznak. Azt javaslom, hogy csak kisbútorokat (komód, fiókos szekrényke, olyanok, amiket egymásra is tehetsz stb.. vegyél, a szükséges kiságy mellé.)Olyasmit, ami illik a lakás más bútorához,és később is használhatsz. Tehát színben/mintában nem DIREKT gyerek, és mindenképpen kicsi.

Ugyanis nagyon gyorsan nőnek, így a tároló kapacitás,dizájn is gyorsan változik.

Ha a felnőtt bútorokhoz igazodsz,- már pedig ez a javallatom - néhány matricával, esetleg fogantyúval, a korának megfelelővé varázsolhatod a bútort, amit később Te, vagy akár az Ő ízléséhez igazíthatsz.Nem kell a bútorhoz nyúlni, ha falmatricát alkalmazol (A jó minőségűeknek az az ismérve, hogy leveheted anélkül, hogy a fal festése sérülne) vagy egy függöny mintázat is számít. Szóval kicsit, újra "hasznosíthatót". Inkább az olcsóbb,kisebb, könnyebben átrendezhetőbb dolgokat javaslom, mert a dizájn ehhez képest filléres kiadás, azon kívül, hogy jó móka és változtatható.

2012. máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én szeretném ha külön szobába lenne. A párom heti 4-szer 16 órázik,és van olyan hogy hajnali 1-2 körül ér haza és már 8-kor kel. Nem szeretném ha nem pihenné ki magát. A babaszobába lesz egy kanapé ami kinyitható így ott is le tudok majd dőlni. Illetve van két kisebb kutyánk a lakásba és ez miatt is jó ötletnek tartom.

Igazából légzésfigyelőt venni fogok és ha kell bébiőrt is. Amúgy egyszerűbb néha áthozni a mi szobánkba ,mint később külön szobába szoktatni.Se ő se mi nem szokjuk meg,hogy együtt alszunk.


3-as nagyobb szép lett a szoba :) Sajnos mi albérletben élünk,így annyira a falat nem tudom dekorálni.Viszont egyszínűre átfesthetem. A szőnyeg nagyon tetszik. Hol vettétek?

2012. máj. 11. 11:51
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi nem panelban lakunk de nagyon picike a gyerekszobánk. Egyenlőre a kislányomnak elég, egy kiságy, pelenkázó, egy pici polcos és egy fiókos szekrény (nem kifejezetten szekrények inkább keskeny fiókos és polcos "torony"), és a pelenkázónk alja is szekrény. Én fontosnak tartottam, hogy legyen bent egy kényelmes szék, fotel, vagy kanapé (szoptatáshoz), és most hogy nagyobb a földre szőnyeg helyett habtapit tettünk le hogy tudjon bent játszani is. Nekünk ez így tökéletesen bevált, kezdetektől külön szobában alszik a kislányom, több okból is először is a mi szobánk is kicsi nem fért volna be a kiságya, a másik,hogy ő így alszik jól, volt hogy szerettem volna, hogy délután velem aludjon, de nem alszik jól csak egyedül.

A szoba színe... hát mi végül fehéren hagytuk és vettünk falra ragasztható dekorációkat (lett egy állatos és egy hercegnős fal), nekünk nagyon tetszik és nagyon jó áron ki tudtuk hozni (amíg ki akartuk festeni halvány levendula lilában gondolkodtuk, vagy barackszínben, de ez természetesen attól is függ hogy fiad vagy lányod lesz).

2012. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok, mi is albérletben vagyunk, majd ha elmegyünk innen akkor ha nem tetszik a tulajnak ( férjem főnöke) akkor átfestjük egyszínűre :-)

mi a diegoban vettük, volt még ugyanez rózsaszínben

2012. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, légzésfigyelőnk és bébiőrünk nekünk is van, a falra ragasztott dekorációt könnyen le lehet szedni. És a kis kinyitható kanapé is jó ötlet, nekünk is ilyen van, csak mi nem jót választottunk mert nagyon kényelmetlen így aludni nem igazán tudunk rajta- egyszer próbáltam amikor belázasodott a kislányom oltástól (sajnos csak ezt találtuk olyan piciben ami befért a szobába). Ezt már kicsit bánom egy kényelmes fotel lehet hogy jobb választás lett volna.
2012. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére a kanapé nagyon kényelmes. Sőt ... :) Én nagyon sokszor ezen alszom el. Várom a párom és elnyom hipp hopp az álom,engem meg esélytelen felébreszteni. :) Így mióta babás vagyok sokszor a nagyszobában elalszom a kanapén a párom meg bemegy a kisszobába a nagyágyra. :) Ez megszűnik hiszen a mostani hálónk lesz a babaszoba :)


És ezeket a matricákat hol lehet kapni?

Örülök ,hogy nem fontos a babaszekrény,mert nekem van egy szép kék szekrénysorom. Így az marad még bent max. helyhiány miatt egy elemét el kell vinni.

Mi az a habtapi?

Gyerekszőnyeg az egész szobában legyen vagy csak egy részére ahol játszik majd később?

2012. máj. 11. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!