Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő ilyenkor?

Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
kislányom 7 hetes és mostanában sokat remeg szopi közben is nem tud nyugodtan aludni sem napközben is csak 5-10 perceket alszik azt is csak kézben elég hasfájós is vagyis olyan mint ha nem tudna kakálni úgy erőlködik mondtam a védőnőnek de nem mondott rá semmit és tanácsot sem adott tudna nekem valaki segíteni?
2012. máj. 11. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Bizony, sajnos hasfájós. A gyógyszertárban vegyél neki Espumisan cseppet, esetleg Infacolt. Egyik sem gyógyszer, így nem is adagolható túl. Tedd sokat hasra, büfiztesd többször is evések közben. Kinek mi válik be. Ha nem tud kakálni, akkor segíts neki 1x 1x de ne folyamatosan, mert akkor hozzá szokik.
2012. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a keserű édeskömény-termés tea vált be. Próbáld tornáztatni, és masszírozni a kis hasát. Ha bennmaradt kaki bántja, akkor az óramutató járásával ellentétesen masszírozd, ha szelek bántják (kemény poci, őrületes sírás), akkor megegyezően.


És lehet meg fognak kövezni :) de próbáld ki, hogy hason altatod (vettünk légzésfigyelőt, így "bátor" vagyok :)).


Kitartás!

2012. máj. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fiam is sokszor megremegett még alvás közben is, erre fel is ébredt, illetve ő is hasfájós volt. Nekünk volt légzésfigyelőnk, így én is bátran ajánlom neked a hason altatást, nem remegett, és a poci fájása is javult.
2012. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm hát az espumisan cseppet adom neki de nem sokat ér sajna próbálkozok mindennel és köszönöm
2012. máj. 11. 12:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én Kisfiam is 7 hetes múlt, Ő 5 hetesen lett hasfájós, büfizni általában tud, de a puki és a kaki jön ki nehezebben, csavarta a pociját. Azóta Infacolt adok Neki, és úgy tűnik bevált. Meg tornáztatom is. Ha látom hogy erőlködik és elkezd sírni, és a masszírozás nem használ, leveszem a pelusát és beszélgetek Neki, és ezt szereti (vigyorog meg imádja hogy szabadon lehet a popója) közben meg nyomkodom a lábát felfelé. Általában sikerünk van, nincsenek többórás üvöltések, max. fél óra, illetve este szokott sírni ha fáradt és már nyűgös.

Van egy védőnő barátnőm, most voltak itt babalátogatóban a hétvégén, Ő mondott egy másik ilysmi szirupot: Gastrotuss baby. Azt mondta, hogy ez is jó, van olyan az ő körzetében aki próbálta, és bevált. Esetleg olvass utána, hogy az milyen vagy kérdezd meg a védőnőt, mert ennél többet nem tudok róla.

Sok sikert!

2012. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Angol vizet prőbáld ki nekünk csoda szer volt kb 2000ft és 1-2alkalom után elmúlt a hasfájás!!!
2012. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a Gastrotuss baby refluxra van, nem hiszem hogy nalatok ez a gond

figyelj oda te mit eszel, ha szoptatsz, pl. en nem ehettem egyaltalan repat, egy szeletet sem, mert azonnal gond volt, es ez a hozzataplalasnal is megmutatkozott, meg csokit se

nagyon sokat segitett a tornaztatas, jartunk babamasszazsra, ott tanultuk, ha kuldesz mailcimet el tudom kuldeni hogyan kell csinalni, nekunk sokat segitett, es tedd sokat hasra. Ami meg nagyon jo volt, hogy apa mindig felvette a meztelen mellkasara, es a pici is csak pelusban volt. Bor-bor kontaktus is nagyon jot tesz a picinek, en hiaba vettem fel a melleim nyomtak ot, apa meg egyenes :)

2012. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!