Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is volt olyan, hogy a...

Másnál is volt olyan, hogy a gyermeke 20 hónaposan még nem volt 10 kiló?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam 20 (lassan 21 hónapos), és ma mértek nála 9980 grammot, valamint 78 cm. Az a baj, hogy januárban 9960 gr volt.

Próbálom rendesen etetni, de vannak napok, amikor úgy kell bele imádkozni a kaját, máskor meg többször is kér. Sokat iszik, de figyelek rá, hogy ne étkezések előtt igyon. Amúgy rendesen fejlődik minden más téren. Egy éves kora óta mondogatják, hogy kevés a súlya. 3250-el született és 51 cm-el. Habár apukája sem túl magas (172 cm) és én sem (162 cm). Szerintem normálisan étkeztetem, figyelek rá, hogy legyen benne főtt étel, gyümölcs, zöldség, hús, tejtermék szénhidrát minden. Minőségi kaját kap, kerüljük a mesterséges cuccokat. Édességet ritkán kap, de csak ezért nem szeretném édességgel tömni. Mit adjak neki, hogy egy kicsit magára szedjen? Vagy hagyjam magától alakulni a súlyát?


2012. máj. 11. 11:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
privát emailt írt.
2012. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Na most tegyen valaki igazságot!

giliszta vs. túlsúlyos


Egyébként 18 kg-osan iskolaérett egy gyerek.


Elfogadtam volna az 1-es válaszát, de hogy sutyiban "gilisztázni"...

2012. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Giliszta? Ezt hová írta? Meg neki áll feljebb,mikor nem is neki szólta a kérdező kérdése,hanem nekünk akiknek hasonlóan alakultak a dolgok!!
2012. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
privát emailt íra a georgina91 nekem, azt másoltam be.
2012. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én feltöltöm a 14,5 hós "gilisztámat".


georgina, te felrakod a malacodat?

Nagyon kíváncsivá tettél már.


[link]


és itt a 16!!!!!kg -os 3,5 éves fiam

[link]

2012. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szépek és formás gyerekek!!:) Ennek a Georginanak üzennek:gondolom ez az egy gyerekek van,talán ezért nem tudod,h az egészség a legfontosabb,ha ez x kg egy gyereknek akkor annyi,a másík gyerek másmilyen!De,h ismeretlenül és tudatlanul megbants másokat az a te szegénységi bizonyitvanyod!!!
2012. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
15 hós a fiam és 8,3 kiló. Engem is állandóan csesztetnek a dokik. Nem tudok mit csinálni, egész nap rohangál, rendesen eszik. Nem sovány, jól néz ki, és életvidám gyerek. 3600 grammal és 51 cm-rel született.
2012. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Ja és 75 cm most.
2012. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kislányom a képen 14 hós, és épp 9kg. 75cm.
2012. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)

Sajnálom, hogy felborzoltam a kedélyeket. A lényeg, hogy megnyugodtam, hogy nem csak mi vagyunk így. Amúgy nem giliszta a gyerekem. Van rendesen combija, meg kerek pofija, és nem látszanak ki a bordái. A magasságához képest arányos. Rengeteget mozog, de ahogy olvasom az elöttem szólókat, inkább a genetika az oka, hogy nem nagyobb.

AMúgy nem küldtek minket sehova, mármint kivizsgálásba, mert még épp súroljuk a normál határértéket. Amúgy vezettem egy táblázátot 1 éves korában, hogy mennyit evett és mit, azt mondta akkor az orvos, hogy nagyon jó étrend, ennél többet egy ekkora gyerek ne is egyen. Igaz, ahhoz a táblázathoz képest csökkent az étvágya, dehát meleg is lett, és a felnőttek is kevesebbet esznek kánikulában, nem?

Egy hónap múlva kell visszavinnem, kiváncsi vagyok mit mondanak...

2012. máj. 11. 18:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!