Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlparázom? Mit gondoltok?

Túlparázom? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kisbabám 3 hós, nagyon vidám, jó a kedve, kis hurkamanó, 4100 g-al született és 61 cm-vel.

Anyatejes, hozzápótolni nem kell. 3 hós mérésnél 5600 g volt és 65 cm.

Nem látszik vékonynak egyáltalán. Ismerősök is mindig mondják, h kis hurkesz, meg zsömlearcú :) 240 g-ot hízott 1 hónap alatt. Ez normális?

Néha nekem úgy tűnik, h kevés a súlya. :( Bár a dokinő se említett semmit, h híznia kéne. Nagyon sokat forgolódik, mocorog egyfolytában... dől jobbra balra.. mit gondoltok? Túlaggódom? :(



2012. máj. 11. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hm röviden tömören igen! Én is mindig ezt csinálom! Lassan elfogadom hogy a gyerek nem attól gyerek hogy dagi vagy sovány!
2012. máj. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,túlaggódod. Ha az orvos sem mondott semmit nem értem miert aggodsz,de ha anyatejes és azt szeretnéd hogy erösebb legyen a tejed,taplalkozz te is ugy hogy minnel több vitamin legyen benne,változatosan,es a baba is több vitaminhoz jut az energiadús tejedböl.
2012. máj. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Aggódsz a semmin! :-) Vegyél vissza, ki fogod magad készíteni, ha így folytatod, mert egyre több aggódnivalót keresel majd magadnak.

A kisbabád gyönyörű, tökéletesen fejlődik, mindenkit elvarázsol az alapján, amit írsz róla - hol a gond?

Nyugi! :-)

2012. máj. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 hónapos korban van egy úgymond "váltás" a babáknál, amikor nem híznak vagy visszaeshetnek pár napig g-ban! :)

Ne aggódj, nincs gond :)

2012. máj. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kíváncsicska ***** válasza:
100%
A nagyobb súlyú babaák nehezebben híznak.És ezzel nincs is semmi gond.Gondolj bele mi lenne ha minden hónapban hízna közel 1 kg-ot.Ne aggódj,pláne ha a doki sem szólt hogy aggódni kellene.
2012. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2012. máj. 12. 08:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim 3 hetesen már 5 kg körül voltak. Tehát 2 hét alatt híztak 1 kg-ot. 3 hónaposan pedig már 7 kg körül jártak. 6 hónaposan 8-9 kg-sak. S utána leálltak. Hónapokig nem híztak gyakorlatilag semmit. 1 évesen 10 kg körül voltak. 3 éves korukban pedig 13 kg-nál egyik se volt több.

Tehát ne aggódj, egyik gyerek így hízik, a másik úgy. Nálam az elején mind a négy gyerekem csak hízott, hízott, pedig kizárólag anyatejesek voltak. Utána pedig leálltak.

Nálad valószínű 1 éves korára ugyanúgy eléri ezt a súlyt, csak egyenletesebben.

2012. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 9 hónapos, többen mondják, hogy jaj de vékony, hizlald már. Áhh. Hogyan??? Napi 6szor eszik, ebből 4 étkezés kanalas. Gondolják, hogy sajnálom tőle??? Ne aggódj, legyen benne a tól-ig kategóriába, meg ha jókedvű, akkor semmi gond.
2012. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi! Első baba és megfogadtam, h nem esek bele ebbe a hibába, de sajna mégis. Megfogadom a tanácsot és lazábban fogok ehhez állni a továbbiakban! :)

Igyekszem... még egyszer köszi mindenkinek a tapasztalatokat és hozzászólásokat!

2012. máj. 12. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!