Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kisfiam nem integet...

13 hónapos kisfiam nem integet, nem pápázik, nem mutogat. Lehet, hogy idegrendszeri baja van?

Figyelt kérdés
Amúgy már megy, mindenre felmászik, a zenélős játékokat tudja hol kell megnyomni, hogy zenéljen, beledobja a kisautót abba a játékba, ami zenél, ha beledobjuk a kisautót. Viszont többet nem tud... Meconiumos volt kicsit a magzatvíz, mikor megszületett (apgar érték a legjobb volt, 10-es), félek, hogy ez valami idegrendszeri problémát okozott nála...
2012. máj. 12. 11:27
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Még egy: kérésre nem ad oda semmit sem. Aggódjak?
2012. máj. 12. 11:28
 2/24 anonim ***** válasza:
nem tudom..doki mit mond? nem ijesztgetni akarlak..távol álljon tölem..de az enyém ilyen korban már bőven pápázott és kérésre teljesitett dolgokat..pl.add ide..menj oda..gyere ide..stb.. remélem nincs baj a babáddal.amugy minden gyerek másképp fejlődik sztem még korai az aggodalomra.egyébként olvastam hogy a gyerekek akik fizikálisan gyorsan fejlődnek..pl hamar jár mentálisan kicsit lassabak lehetnek pl később kezd el beszélni mint az átlag..nem tudok segiteni sajnos de remélem lessz aki kicsit hasznosabb választ ad neked..
2012. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
nem. Az enyém meg sem mukkant 2,5 éves koráig. Most meg nem lehet elhallgattatni. Szerintem csak nem akar pápázni, ennyi. Lehet, hogy ő a mozgásban van előbbre, más gyerek meg a beszédben. Ha gond lenne, úgyis szólnának a védőnő vagy az orvos.
2012. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

ezek autisztikus tünetek lehetnének, de mivel 13 hnapos ezért ezt ki lehet zárni és megnyugodhatsz :)

15 hónapos kortól lehet autizmusról beszélni, a nem mutogatás egy elég erős jele, nálunk is ez volt csak 2 éves korban.

na meg autizmusnál általában 15 hónapos korban erős visszaesés tapasztalható, tehát addig jól fejlődött, utána meg elfelejti.


csupán arról lehet szó szerintem, nálunk legalábbis ez volt, hogy túl mozgékony volt, nem érdekelte a könyv, a szavak. igaz enyém pápázott és tapsolt.

kicsit tanítgasd direktbe. vegyél elő egy első szavaim mesekönyvet és amit benne találsz képeket vedd elő játékokban és mutasd meg neki, hogy az az, lehet csak még nehéz neki különválasztani a két dolgot.


fogd meg a kezét és integess vele, mutasd hogyan kell :)

és ne aggódj, mondom, 13 hónapos kora miatt minden ilyen ki van zárva, az idegrendszeri éretlenség meg mozgásban megmutatkozna.

2012. máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szemkontaktust tart, ha mondókázok, énekelek, figyel rám...Ha azt mondom nem szabad, megérti. Szóval ha autizmus lesz, (persze remélem nem) akkor is enyhébb formációról lehet szó. Én is úgy érzem, hogy nem érdekli, azért nem csinálja.... Mamát mondja nekem tudatosan már kb. 9 hónapos kora óta.
2012. máj. 12. 13:54
 6/24 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem mondani, ha azt mondom neki, hogy "súgjak a füledbe?- akkor oda tartja a kis fülét. Szóval remélem azért nem pápázik, mert nem érdekli.
2012. máj. 12. 13:56
 7/24 A kérdező kommentje:
Ha nem mutogat 15 hónapos koráig, vigyem el autizmussal foglalkozó szakemberhez?
2012. máj. 12. 13:57
 8/24 A kérdező kommentje:
Bár én azt olvastam, hogy két éves kor alatt nehezen kimutatható az autizmus, mert lehet, hogy megkésett fejlődésről van szó.
2012. máj. 12. 13:58
 9/24 anonim ***** válasza:
16%

Jézusom!!! vagy nem is olvastad végig amit írtam vagy nagyon félreértetted!!!


komolyan mondom ez hihetetlen miket nem írtál a kommentemre!


mint írtam autizmus 15 hónapos korban jelenik meg. hogy jön ide az, hogy a babád tart szemkontaktust? naná, hogy tart!!!


azt írtam ha 2 évesen nem mutogatna akkor kéne aggódnod, de mivel ez egy autisztikus tünet LEHETNE HA IDŐSEBB LENNE!!! de nyilván nálatok szó sem lehet ilyenről!

hogy írjam másképp, hogy megértsd? :S

2012. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
és még egy gondolat. mivel képtelenség, hogy az autizmus miatt ne csinálnbá ezeket (hisz ekkor még nincs) így nem gondolom, hogy autizmussal foglalkozó intézménybe kéne vinned. meg hát elig vicces, 15 hónapos korban nem is viheted és nem 2 nap oda bekerülni, kb. 1,5-2 év mire eljuttok olyan helyre ha autista lenne a gyereked DE NEM AZ!
2012. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!