Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babámnak tehetek az...

7 hónapos babámnak tehetek az esti tápszerébe banánt?

Figyelt kérdés

Vagyis csinálhatok banán turmixot?Éjjel mindig sírva kel mert éhes.És tuti hogy a pocak zavarja fel mert már több mindent kipróbáltunk, de csak a tápi altatja vissza...

240ml eszik és gondoltam,hogy laktatóbb legyen beleteszek fél banánt.Vagy rossz ötlet?


2012. máj. 12. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább külön adj neki banánpürét, ne keverd a tápszerrel, mert sokszor kellemetlen ize lesz.
2012. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
próbáltál már neki tejpépet adni? az sokkal laktatósabb mint a tápi
2012. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vagy próbáljátok ki a Jó éjszakát tápszert. Azokban azt hiszem van rizspehely, laktatóbb.
2012. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Huhh köszi a gyors válaszokat:))

Tejallergiás sajnos jóéjt papik kizárva....

Öklendezik a "tejpépek"től pelyhektől sajnos... pedig már hígra is kevertem....

Ezért gondoltam a banánra azt imádja:)

2012. máj. 12. 20:12
 5/12 anonim ***** válasza:

tök felesleges :)

a banán az cukor, gyorsan felhasználja a szervezet.

ha laktatbbá akarod tenni akkor szénhidráttal próbálkozz, pl. rizs, krumpli...

turmixold össze kevés tápival majd öntsd fel.

de sinlacot is kanalazhatsz neki fürdés előtt, azt eheti, olyan mint a tejpép, jó laktató

2012. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nállunk csak az vált be mikor 2es tápira váltottam. bár nem tudom milyet eszik a babád.az enyém addig a piciknek valót ette,de ahogy elmult 6 hós kevés lett neki.
2012. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk anno bejött, csak ne sokat, mert könnyen székrekedése lehet tőle. Utána a sima tápszer már nem is ízlett úgy...
2012. máj. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a banán se cukor, az is szénhidrát, bizonyos mértékig hasonló a rizshez, krumplihoz, csak édesebb. Legalább annyira laktató, és a tápértéke se kevesebb, mint a krumplinak, rizsnek (sok minden nincs bennük "üres" szénhidrátokon túl). Kalóriapótlásnak bármelyik jó, de a banánnal dúsított tápszert biztos sokkal finomabb lesz.
2012. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én írtam, hogy cukor a banán...


kedves utolsó, akkor szaknyelven írom, a banán gyorsan bomló szénhidrát (mint a gyümölcsök, tehát ezek cukor és víz...) a rizs meg a krumpli pedig lassan bomló szénhidrátok.


egyébként közel sem ugyanannyi a Ch tartalmuk.


egy cukros anyuka

2012. máj. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Értem én, de ez a baba csak nem cukros, a banán amúgy meg van olyan egészséges, mint a krumpli vagy a rizs, és könnyebben megissza a gyerek alvás előtt, amikor már a krumplit/rizst nem hiszem hogy megenné. Amúgy meg a sok szintetizált babakajánál sztem százszor jobb, ha természetes gyümölcs kerül a tápszerbe.


Gyakorlati részéhez: nekem a turmixolásnál kezdetben jobb volt a nagyobb szűrőn átpépesítés, macerásabb ugyan, de elkeverve a tápszerben nem olyan habos, mint a turmix, nem büfizik-puffad utána.

2012. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!