Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az igazság? Puhatalpú vagy...

Mi az igazság? Puhatalpú vagy merev talpú vagy harántemelős merevtalpú? Lakásban kell, nem kell?

Figyelt kérdés
Ezer vélemény van ezzel kapcsolatban és már fogalmam sincs mikor teszek jót a babámnak. Most tanul járni és fogalmam sincs melyiket válasszam. A legnagyobb bajom, hogy mindegyik "tábor" meggyőző érveket tud felsorakoztatni.
2011. márc. 8. 22:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Harántemelőset ne vegyél mert abban csak ellustul a lába.

Nem tudom ki ajánlotta, de gratulálok neki...

2011. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi extra a babád lábával (pl nem dől be a bokája), akkor gyakorlatilag mindegy. Te döntesz.
2011. márc. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki mást mond. Neked kell eldönteni.

Én úgy vagyok vele, hogy az ősemberek sem hordtak harántemelős cípőt, és nem lett ettől semmi bajuk, sőt!

Szóval, én bentre puhatalpút adok rá (liliputi) vagy csak tappancsos zoknit. Kintre meg hajlékony talpú, harántemelő nélküli cípőt.

2011. márc. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sztem, bentre legtökéletesebb a mezitlábas lét, a puhatalpúval szemben meg inkább tappancsos zokni mellett döntöttem mivel a puhatalpú min 2500ft a zokni meg 500ft (és mosható).
2011. márc. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én azt mondom, az első lépés cipőt erre az időre találták ki. ez tulajdonképpen puha talpú de fogja a bokáját :)

aztán legyen annyit szandiban amennyit mezítláb. csak arra figyelj, hogy a szandinak is könnyen hajló talpa legyen, nem jó az olyan cipő ami nem hajlik a lábujjacskájánál

2011. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem lakásban nem kell, miért is kellene?

A láb önállóan fejlődik, nem kell azt beszorítani semmilyen cipőféleségbe, hogy aztán meg eldeformálódjon...

Mivel a padló általában kemény, ezért mindenképpen valamilyen puhatalpú zokni vagy mamusz szükséges.

Kintre pedig először a hajlékony és puha talpú, ún. első lépés cipők a legjobbak, amik tartják a bokát is.

De a legeslegjobb valóban az lenne, ha sokat járnánk egyenetlen talajon mezítláb, irigylem azt, aki megteheti :) Mármint akinek olyan a kertje, a miénk a kutya miatt sajnos nem olyan :(

2011. márc. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Te döntesz, igazság nincs, csak különböző vélemények. Az én lányom a zoknit egyből lekapja, a harisnyát is próbálja, addig üvölt, amíg le nem vesszük. Mamuszt, tépőzáras cipőcskét szintén leveszi. Ergó csatos szandi van rajta. Nálunk nincs kert, a hideg járólapon meg nem járhat mezítláb. Itt nem a meggyőződés döntött, hanem a muszáj.
2011. márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem az önálló járáskori ortopéd vizsgálaton mondta a doktornéni, hogy az ilyen piciknek még kell valami, ami tartja a bokáját. Erre nem jó a zokni, bentre bokafogós szandál, fűben, homokban, egyenetlen talajon (lehetőség szerint) semmi.
2011. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Már én is teljesen kivagyok ezektől az infóktól. Én már affele hajlottam, hogy ok. nem kell harántemelő. De akkor melyik cipőben nincs? Mert itt is írják sokan az asso, linea, falcon, siesta, stb cipőket, de mindnél az van írva, hogy beépített harántemelője van. Azt hiszem, hogy talán a superfitben és az elefantenben nincs.

Úgy hidalom azt hiszem ezt a sok infot, hogy a fiam itthon gumitalpú zoknit hord, és 1-2 órára sok rá cipőcskét is egy nap. De már járunk az utcán is, korábban a babakocsiba láb nélküli overálhoz vettem maus tanoda cipőt, ez elég jónak bizonyult, de olvastam, hogy ebben is van harántemelő. Ami elég vicces, mert én semmit nem látok benne...

Tavaszra majd zárt cipő kell, nyárra meg majd valamilyen nem túl zárd, és egy szandi is. Az egyik harántemelős lesz, a másik nem. Még nem néztem meg a cipőket, de gondolom a harántemelő nem egyenlő a lúdtalpbetéttel, szóval nem egy számottevő emelés van benne.

2011. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

még egy vélemény:)


[link]

2011. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!