Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok második babát...

Ti vállalnátok második babát kis korkülönbséggel, ha az elsővel a férjetek/párotok (az előzetes ígéretekkel, megbeszéltekkel ellentétben) nem segített?

Figyelt kérdés
A férfi nagyon akarja, a nő nem. Szerintetek ilyenkor a nő jogosan mondja, hogy majd ha a nagy nagyobb lesz?
2012. máj. 14. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Az én kisfiam ugyan még csak 6 hónapos, és a párom is sokat segít, de nekünk így is nagyobb korkülönbség lesz a két baba között. De ez az én véleményem, sokan azt mondják jó ha együtt nőnek fel a gyerekek. Ezt neked kell eldönteni, mert te fogod kihordani, de ha itt feltetted ezt a kérdést azt jelenti kétely van benned, és akkor szerintem nem szabad.
2012. máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sókristály ***** válasza:
100%
Rengeteg haszna van a kis korkülönbségnek, de segítség nélkül nagyon nehéz eleinte. Nekem 1 év van a gyerekek között, imádtam, de jól jött, hogy du. 5-től apa is besegített. Csak akkor vállald, ha azt látod, hogy a férjed azért változik, és most már többet törődik a gyerekkel, vagy ha úgy érzed, át tudod vészelni egyedül is a kezdeti nehézségeket.
2012. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, barátnőmről.


Tegnap itt voltak és szó szerint bőgött, mert a rokonok szerint így kicseszik a gyerekekkel :-( De tényleg nem akarja még.

Olyan 9-10 hónapos lehetett a fiúk, amikortól már az apa is segített, vigyázott rá.

2012. máj. 14. 09:29
 4/8 Sókristály ***** válasza:

Miért cseszik ki a gyerekkel? Mert nem kis korkülönbséggel lesz tesója? Ugyan már! Tényleg klassz, ha korban közel vannak, hamar összenőnek, de az sem tragédia, ha több van közöttük.

Ha meg a barátnőd így reagál erre a kérésre, akkor nagyon nics még itt az ideje a kistesónak.

Amúgy most mennyi idős a gyerek? Mert ha már elmúlt 1 éves, akkor nem is igazán kicsi lenne az a korkülönbség.

2012. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyi az a kis korkülönbség? 12-16 hónap, vagy 2-3 év?

Barátnőm szülés után 4 hónappal terhes lett, megtartották. Az elején nehéz volt, de mikor a kicsi 1-1,5 éves lett, már a naggyal azét én eljátszottak, most meg 2-3 évesek, együtt csinálnak mindent, összemőttek mint az ikrek.

Ha meg már a gyereke most 1,5-2 éves, majdnem 3 lesz mire a nagy, mire a pici megszületik, és egy 3 éves már szépen eljátszik magában, azt már az apuka is szívesen elviszi a játszótérre, mert tud vele játszani.

Ők tudják, ezt nekik kell megoldani, meghozni a döntést.

2012. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A barátnőm akkor szeretné, ha a nagy már ovis. Most 16 hónapos a fiú.
2012. máj. 14. 09:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha egy nő nem érzi magát késznek a gyerekvállalásra, akkor nem szabad vállalni. (Más tészta, ha véletlenül jön és megtartják.)

Az én barátnőmék azt hitték, a második is olyan nehezen fog jönni, mint az első, de második együttlétre összejött.

Apuka megijedt, barátnőm megijedt, majdnem válás lett belőle. Most a kicsi két hónapos, anyuka tiszta roncs, alig alszik, nehéz a nagyobbal, a kicsi hasfájós, apuka este hét körül ér haza, szombaton is melózik. Vasárnap pihenne, lustálkodna, a barátnőm meg akkor tud csak elmenni vásárolni, vagy programokat szervezni közösen, így folyton vitatkoznak. A nagyobb teljesen kész, hiányzik neki az apja, az anyja, senki sem ér rá vele foglalkozni igazán.

A kicsi is megérdemli a nyugodt terhességet, hogy örömmel várják, ne nyűgnek tekintse az anyja. Ha nem kész rá, ne vállalja, mert csak rosszabb lesz.

2012. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem!
2012. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!