Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők miért bíznak meg...

A szülők miért bíznak meg vakon egy babysitterben már akár már előzetes találkozás nélkül?

Figyelt kérdés

fiatal lány vagyok, halasztok az egyetemen és gyerekfelügyelettel keresek pénzt. nem régóta csinálom, 4 családnál dolgoztam eddig. ebből 2 olyan volt, hogy első találkozáskor ott is maradtam a gyerekkel egyedül. a másik kettőnél voltam egy előzetes látogatáson, mindkettő olyan 45 perc volt, kicsit beszélgettünk. és ebből 1 szegényebb, egy közép keresetű és 2 láthatóan gazdag család volt.

most magam ellen beszélek, de én nem hagynám ott a gyereket első alkalommal egy idegenre. jó, látszik rajtam, hogy rendes vagyok és nem nagyképűségből, de imádni szoktak a gyerekek, orvosin tanulok, tehát link sem vagyok, nagyon odafigyelek a gyerekekre, nem lopok, nem eszem ki a hűtőt, mindet úgy csinálok, ahogy a szülők kérik de akkor is. elvégre egy idegen akárki lehet.

szóval nem értem ezt a feltétlen bizalmat. talán csak az én világnézetem pesszimista, ha emberekről van szó.

mit gondoltok erről?


2011. dec. 16. 21:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
-már a kérdésben, elnézést
2011. dec. 16. 21:20
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bébiszitter például el akarná rabolni a gyereket, akkor azt a 80. alkalommal is el tudja.
2011. dec. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy bizalmi állás. Azt, hogy megbíznak-e benned, általában másodperceken belül eldöntik az emberek. Onnantólo csak szurkolni lehet, hogy nem élsz vissza a bizalmukkal.

De amúgy meg mi okod lett volna bántani vagy elrabolni egy olyan gyereket, akit életedben nem láttál?

2011. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nekem semmi,de másoknak, ki tudja. megmondom a nevem, de akárki lehet egy ember. de felelőtlen is lehet valaki. meg mindenki odahaza tart bizalmas adatokat, papírokat,értékeket ilyesmi.

talán ez csak nekem fura, hogy az emberek így beengednek az életükbe és a gyerekeik életébe. azt hittem komoly kikérdezésen kell majd átesni meg több alkalmas ismerkedésen.

2011. dec. 16. 21:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet értek veled.Én is vigyáztam gyerekre, de ott az apukám ajánlott be, ismerte a baba anyukáját, így nem volt kérdés.hogy bíznak-e bennem.De így is volt egy előzetes találkozó, "ismerkedés".

Én tuti nem bíznám kisfiam egy idegenre.Nem azért mert bizalmatlan és pesszimista vagyok, hanem egyszerűen nem tudnám megtenni...ahhoz többször kéne találkoznom az illetővel.Akkor menne könnyebben a dolog, ha valaki nagyon jó ismerősöm ajánlana vkit, akit jól ismer:)

2011. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Most hiába kérdeznek ki, attól még hazudhatsz bármiről. Mint írták ez egy bizalmi munka.
2011. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

végül is igaz. de attól nekem ez még fura. szerencsém volt, akárhány családdal találkoztam eddig mind elsőre mondta, hogy igen, örülnének, ha elvállalnám a kisgyereket és azóta is engem hívnak mindig.

talán csak én vagyok extra bizalmatlan.

2011. dec. 16. 21:45
 8/12 anonim ***** válasza:

nehéz téma... tudod sokszor rá van szorulva az ember az azonnali segítségre. Nem ismerem nálad milyenek voltak a körülmények. Nem mindenki áll amúgy így a bébiszitter dologhoz.. nekünk is van szitterünk, de én ragaszkodtam hozzá hogy az első hónapban hetente pár órát legyen velünk, hogy lássa hogyan működik a mi családunk és csak utána hagytam rá a gyerekeket, hogy láttam a srácok is elfogadják és kedvelik.

Amúgy nálam feltétel volt a szakmai végzettség és a 25+ életkor.

Még a fentiek sem biztosítanak semmit, amúgy meg ha valaki nem jó ember azt pár alkalomból le lehet szűrni.

2011. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van egy 2,5 eves lanyom. Soha nem tudnek megbizni senkiben, hogy otthagyjam a gyerekem, meg 2 ora hosszara sem.

Amugy gyermekpszichologus vagyok.

2011. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én eddig csupa pici gyerekre vigyáztam, mind 2-3 év körüliek voltak, ill egy családnál egy 6 éves kisfiú. Azt vettem észre, hogy mindannyian pici koruk óta hagyják babysitterre a gyerekeket és általában idősebb szülőkről van szó. Talán nekik ez természetes. Én tudom magamról, hogy amíg a gyerekekkel vagyok a lelkemet is kiteszem értük és le sem veszem a szememet róluk, de végül is rám sincs ez kiírva.
2011. dec. 17. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!