Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónaposan nem kellene már...

14 hónaposan nem kellene már mennie a lányomnak?

Figyelt kérdés
Kezdek aggódni, mert már 14 és fél hónapos a lányom és még egyedül nem megy, csak ha bútroba, vagy a kezünkbe kapaszkodik, de egyébként azonnal elvágódik, ha nem tud kapaszkodni. Mostanában sokat sétáltatom, hogy gyakoroljon. Hogyan tudnám ezt még fejleszteni?
2012. máj. 14. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
A sok sétáltatás nem tesz jót neki. Ha a gerince nem áll készen, akkor siettetés céljából ne terheld feleslegesen! Hagyd nyugodtan hogy ő találja meg a maga kis egyensúlyát. Az esés is egy tudomány, amit meg kell tanulniuk, mint maga az egyensúly. Ha sétáltatod, vagy kompoztatod, mindkettő tanulását kissé háttérbe szorítod. A járás nincs időhöz kötve. Ha már a bútorokba kapaszkodva feláll, nincs miért aggódnod. Légy türelmes, nehogy a végén kárt okozz az aggodalmaskodással.
2012. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, az én lányom 15 hónapos kora előtt 2 nappal indult el egyedül néhány lépést, és az kellett hozzá, hogy elkészült a szobája, ahol padlószőnyeg van. Ő ott érezte kellő biztonságban magát ahhoz, hogy nekiinduljon.

18 hós korukig időben vannak az elinduláshoz, de szerintem nálatok is hamar be fog következni már, mindenesetre ha ő nem igényli, akkor ne sétáltasd.

2012. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amivel szerintem tud segíteni,hogy sokat hintáztatod(persze ha szereti),Mivel az fejleszti az egyensúlyozást.Egyébként nincs elmaradva van még ideje bőven.Ne aggódj
2012. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nincs elkésve a lányom is majdnem 14 hós volt mikor elindúlt a fiam 11 hós. ismim mind a 3 gyereke 14-15 hónapos kora után indult el.
2012. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 16 hónaposan kezdett járni. Tök normális, a Te kislányod is, csak kicsit későn érő típus. Ha már bútorokba kapaszkodik, sztem hamarosan megteszi az első lépéseket egyedül is.

Viszont ne sétáltasd, az nem tesz jót!!!! És hátráltatja is, mert nincs motivációja, hogy elengedje a bútorokat (és a kezed).

2012. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 16 hónapos múlt (közelebb volt a 17-hez), mikor hajlandó volt kapaszkodás nélkül megtenni az első nagyobb távot (2-3-4 lépés). Alig két hónapra rá már abszolút nem használtuk a babakocsit, most pedig alig érem utol. :D

Holnapután lesz 21 hónapos.

A lényeg: NE erőltesd! Én is aggódtam (unokahúgaim 9(!) és 11 hónaposan már tettek 1-2 lépést), hogy lemaradt a kislányom, de a védőnőm megnyugtatott (gyakorló anyuka), hogy kb. másfél éves koráig nem kell aggódni (ha nincs szervi és/vagy neurológiai probléma a babánál). Esetleg kicsit lusta (a férjem is az volt, ő is nehezen indult el).

Viszont: nem tudom, a Te kislányod milyen, az enyémnek eszméletlen beszélőkéje és kézügyessége volt/van (anno mondtuk is, hogy a lába még nem jár, de a szája!!!) :D

2012. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Fiam egy hónapig csak úgy volt hajlandó menni/szaladni, ha fogtam az egyik kezét. (azaz sétáltattam)

...éééés ma elindult!! :) Nem 1-2 lépéssel, hanem körbejárta az egész lakást kacagva.

Szóval: ha ilyen korban kap egy mankót (a kezedet) a "baba", akkor azzal nincs gond (ha egyébként már lépeget, álldogál, lehajol...stb.) Akkor terhelődik a gerinc, ha még épp csak állni tud, anyuka meg vonszolja a két kezénél fogva.


Úgy fogd a kezét, hogy kb. a te kezed az ő feje magasságában legyen (de ne feljebb)! - így csak támaszkodva egyensúlyoz.

Ha van igénye rá, akkor add neki oda a kezed, és kísérgesd!


Türelem!


Fiam tegnapelőtt lett 14 hónapos.

2012. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ui: tegnap még a fiam is rögtön leült/elvágódott, ha nem volt kapaszkodója. Ma meg... :)


Azt írják még több helyen, hogy a kezébe kell adni valamit, és ha megfeledkezik magáról, akkor a kezében levő tárgyat hiszi kapaszkodónak - és megindul.


Nálunk ez ma egy kifli volt.

2012. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hónapos és még ő se indult el. Sajnos anyósom elkezdte vezetgetni kézen fogva, és azóta igényli, fogja a kezünket és hisztizik ha nem vezetjük (nekünk a gyógytornásza mondta, hogy nem kéne...). Egyébként nincs még elkésve de azért a legtöbb baba ilyenkor már elindul így én is aggódom picikét.
2012. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!