Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek emlékezni fog a...

Szerintetek emlékezni fog a 16 hónapos kisfiam az apjára?

Figyelt kérdés
Külföldre utazik dolgozni, előreláthatólag, fél-1 évig magunkra maradunk.:(( Skype-on tartjuk majd a kapcsolatot, de vajon a kisfiam megérti majd, hogy a kamerán az ott az imádott édesapja? És fél év vagy 1 év múlva megismeri majd? Nagyon ragaszkodnak egymáshoz, nem könnyű...:((( Abban bízom, hogy egy 16 hónapos már nem pici baba, és a rengeteg közös emlék, élmény nem tűnik el 1 év alatt a kis tudatából...
2012. máj. 14. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
hát nem akarlak elkeseríteni,de egy év ilyen kicsi számára nagyon hosszú idő.
2012. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Fogja tudni, hogy az a valaki ott a monitor túloldalán az apukája (mert ezt fogja tanulni, ezt fogod mondogatni neki) de nem fog tudni hozzá emlékeket kötni. ahhoz, még túl kicsike, hogy összekösse az emlékeket, érzéseket egy képpel. Most ő még abban a korban van, hogy a pillanatot éli meg, és amit nem lát az nincs. Sajnálom... De ha hazatér majd az apuka akkor újra megszokja, megismeri majd. Kitartás.
2012. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem alabecsulik a gyerkocok ertelmet!!emlekezni fog ha beszeltek es latja az ismeros arcot.Az en kislnayom meg soha nem latta a nagyijat eloben mert kulfoldon elunk.1 eves de nagyon orul amikor beszelnk mindig produkalja magat neki:)))Ne aggodj a szeretet eros erzelem es eros kapocs!1 ev mulva is felismerne meg a hangjarol is ,hogy szamara o egy szeretett szemely.Az agyunk igy mukodik tapasztal es osszekapcsol.Szereti az apujat tehat amikor egy ev mulva meglatja es meghallja eloben nagyon boldog lesz!!
2012. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Az elozo vagyok!!Olvasom,hogy irtak,hogy kicsi meg ,hogy osszekoson emlkeket keppel.Ez nem igaz! Pelda a lanyomat amikor oltasra vittuk liftel mentunk fel a rendelohoz.Maig egy evesen pedig az meg kisebb ordit ha liftbe kell lennie.
2012. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
ha konkrét emlékei nem is lesznek, az érzések, benyomások, hangulatok, amik az apukájával összefüggenek megmaradnak szerintem és talán ez a legfontosabb:). Kitartás Nektek!
2012. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Én fiam 14 hónapos, a nagyszülőket évente kétszer látja kb élőben. Most voltak itt, skype-olunk mi is, és boldogan adja nekik a puszikat a képernyőre, meg integet, pedig ezeket csak kiváltságosoknak teszi. :)

Nem mondom, hogyha hazamegy az apuka, minden a régi lesz, újra meg kell majd szoknia, de skype-oljatok sokszor, így biztos vagyok benne, hogy megmaradnak benne emlékek.

Neked pedig kitartást!

2012. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem meghalt mikor 16 hónapos volt a kisfiúnk.Most már lassan 4 éves. Tudja, hogy Ő az apukája, tudja hogy néz ki, küld neki esténként puszit, de nem emékszik vele kapcsolatban semmire. Csak arra, hogy apa autóval ment dolgozni. Semmi közös emlékük nincsen, amire emlékezne a fiam. Rengeteg dolgot tud az apjáról. de azért mert én mesélek neki. De volt,amikor ezt mondta: -Anya nekem is kell egy apuka, mert nem tudom milyen az ha valakinek apukája van.
2012. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Nálunk nagyszülőkkel volt hasonló. Egy év múlva látta őket, addig csak skype-n úgy ahogy. Mert azért ők nem maradnak a kézben úgy, beszélgetni, mint mi. De akkor is a hangja is, kicsit ha gyakran látja, és beszélsz róla, és képeket is mutogatsz, símán emlékezni fog.

Az emélkek elveszhetnek, hiszen mi sem emlékszünk babakori dolgainkra. Csak akkor marad meg, ha az életben van tartva, sokszor van beszélve arról hosszú hosszú távon. De az apára emlékezni fog, és az érzésre, hogy az apja, és szereti ne félj !

2012. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Úristen kedves # 7/8...

sírok, annyira sajnálom...

hogy bírod egyébként? hogy vagytok?


(ne haragudj kérdező az off miatt)

2012. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Legtöbben azt írtátok, hogy tudat alatt, a szíve mélyén nem felejti el a kisfiam az édesapját. Persze nincsenek illúzióim, kinőttem már a mesékből, de mindent meg fogok tenni, hogy ha másképpen is, de legyen kapcsolat közöttük addig is, amíg távol lesz. Aztán majd meglátjuk 1 év múlva...
2012. máj. 15. 06:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!