Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos lányom most már...

9 hónapos lányom most már hónapok óta nem akar rendesen aludni éjjel. Mit tegyek hogy aludjon?

Figyelt kérdés
Sokat görcsölt eleinte,de már elmúlt az az időszaka,a fogacskái is szépen jönnek 5 foga van,nem tudom miért nem alszik.Minden úgy csinálok ahogy eddig,időben fürdetem megetettem és altatom ahogy szoktam,de az elalvás után fél órával már mocorog és kel és ez így megy utána fél óránként egészen hajnal 3-4-ig.Tejesen kivagyok merülve a nagyobbal se tudok úgy foglalkozni(3 éves),nappal tiszta idegbeteg vagyok az éjjelről ne is beszélve.Valaki tud kérem írjon ha volt ilyenben és mi segített?Sokszor iszik és enni is kér.Köszönöm:N
2012. máj. 14. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 99%-ra mondanám, hogy pont a fogak áttörése miatt problémásak az éjszakák. Van akinél ez fél-egy évig is tart. Nekem most kezdődött a 7 hónapos babámnál, neki 4 hónaposan bújt ki az első kettő, azóta semmi. Viszont most néhány napja éjszaka fél-egy óránként elkezd nyöszörögni. Adom a cumit, vagy iszik tápszert, vagy csak ringatnom kell, hogy megnyugodjon. Én már most kivagyok... Nekem is 3 éves a nagyobb, semmi segítségem nincs, egyetlen rokon sem, barátnő sem szomszéd, aki néha eljátszana vele:-( Már várom a szeptembert, akkor legalább elkezdődik az ovi. Nekem is alig van hozzá türelmem, sajnos sokszor kiabálok vele, pedig alapvetően nem rossz kisfiú, de a kialvatlanság egy boszorkánnyá tesz sajnos:-( Remélem hamar elmúlik ez az időszak nálunk is és nektek is ezt kívánom.

2012. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én babám is fogzik, de nem csak emiatt kel éjszaka! eddig szépen átaludta az éjjelt, reggel 8 fele kelt, az utóbbi hetekben viszont fent van 4-5 óra fele, mászik, forog, stb., és kb óra-másfél óra után visszaalszik! Én azt vettem észre, ha kevesebbet alszik nappal, jobbat alszik éjszaka! Mivel ahogy nőnek, egyre kevesebb a napi alvásigényük, pl ha 13 órát alszik egy nap, nem mindegy milyen elosztásban van! Azóta tudatosan kevesebbet hagyom aludni, pl az ebéd elött is aludt, most már nem, csak ebéd után, akkor viszont annyit, amennyit akar! Van, hogy 3 órát is, délután viszont megint nem alszik! Fürdetés után már úgy lemerül, hogy evés közben elalszik és csak le kell tenni! Így sokkal jobb a helyzet!


7 hónapos kislány anyukája

2012. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen lehet a foga,tényleg nem tudom.Nappal se nagyon alszik max:2 órát összesen,de komolyan,nem nagyon tudok tőle semmit csinálni nyugodtan,még wc-ni se
2012. máj. 14. 12:10
 4/9 Bence_ ***** válasza:

Elsőnek egyél magnéziumot, mert az jót tesz az idegrendszerednek. Pontosítok, párod is egye. Mert ez mindenkinek teher.

Dentinox a fogára, meg van homeopátiás kúp is nekünk mind kettő bevált.

Ez a felkelés nem alvás lehet a foga miatt. De az enni, inni kérés már megszokás dolga. Beszéld meg vele, hogy este lefekvés előtt még kap inni. De reggelig semmi. 9 hónapos gyerek már nem pici, nem fog éhen halni.

Volt, hogy a miénknek fájt a hasa adtam neki inni. 2 éjszaka alatt rászokott 3 éjszakába telt mire leszoktattam.

2012. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nekünk egyik se vált be se a kúp se a dentinox:(
2012. máj. 14. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de mit eszik és iszik estére és mennyit?

Az is lehet, hogy nem elég neki este az ennivaló és azért nem alszik nyugodtan, mert éhes. Vagy éppen fordítva. Azért nem alszik nyugodtan, mert túlette magát.

A fogzás ideje alatt tényleg rosszak az éjszakák, de azért ezt nem úgy kell elképzelni, hogy akkor másfél éven keresztül egy éjszaka sem alszik nyugodtan a gyerek.

Leírtad, hogy a fogzást könnyítő dolgok se segítettek. Tehát nem a fogától nem alszik.

Még esetleg olyan jutott az eszembe, hogy túl meleg van, vagy esetleg fázik.

Nem tudom hol alszik például. Saját szobában, saját ágyban, veletek? Az is lehet, hogy valami miatt nem tud nyugodtan, mélyen elaludni és azért nem alszik utána sem. Szóval rengeteg oka lehet.

És ne érts félre, ne vegye senki rossz néven, hogy megkérdeztem ezeket a dolgokat, nem sértésből szántam, csak oka van neki, hogy nem alszik és ez se neki, se nektek nem jó.

2012. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hát a kiságyba alszik de a mi szobánkba,200ml tápszert kap este éjjel meg többet adok neki inni azt is inkább vizet. fűteni nem fűtünk már,de nem hiszem hogy fázna kezes lábast adok rá az alá meg egy rövid ujjú body-t.a takarója meg hát az a tipikus gyerek takaró amihez van egy kispárna.
2012. máj. 14. 17:26
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem veszem rossz néven nem sértődök meg,próbálok én is válaszokat keresni erre a dologra.Mindenkinek köszönöm.
2012. máj. 14. 17:27
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok.

Azért kérdeztem, hogy hol alszik a baba, mert ha veletek egy szobában, akkor felmerül bennem egy olyan, hogy van-e esetleg tv a szobátokban, mert az is lehet, hogy a fények zavarják és azért nem tud nyugodtan aludni. Egy időben a fiamat is zavarta, ahogy elaludt, tv kikapcsolás is volt nálunk.:)

Irigyellek, hogy a lányod még elfogadja a tápszert.:) Az én fiam ennyi idősen annyira megutálta, hogy semelyiket nem volt hajlandó elfogadni, úgyhogy nálunk a tejpépek vették át a tápszer szerepét. Egyébként laktatóbb volt a fiam számára, mint a tápszer. Estére mindig tejpépet adtam neki, utána valamennyi folyadékot.

Nem tudom amúgy mennyire nagy étkű a lányod, de esetleg megpróbálhatsz szilárdat adni neki éjszakára, ami kicsit laktatóbb, mint a tápszer. De lehet ez sem oldja meg, mert nem azért kel fel, mert éhes.

Más nem jut az eszembe.:)

2012. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!