Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 19hós múlt. Egyáltal...

Kislányom 19hós múlt. Egyáltalán nincs el egyedül. A Tiétek sem?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, hogy mindig a nyomomban van. Egyedül nincs el kint a homokozóban/az udvaron, nincs el a szobájában, nem játszik egyedül semmit. Kivéve ha berakom a kiságyba 2-3játékkal. Olyankor elvan akár 0,5-1órát is. Mindig jön és nyafog/tol el ha szeretne valamit. Hisztis is olyankor. Egyedül elalszik és ha elvisszük pl. nagyszülőkhöz akkor gond nélkül elvan nélkülem, de itthon állandóan a fenekemben van. Túlzottan ragaszkodó. Miért csinálja ezt? Meg fog változni? vagy ez a "normális"?
2012. máj. 15. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért,mert így szoktattad. Csak akkor fog megváltozni,ha hagyod egyedül játszani,akkor is ha hisztizik.
2012. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 2 éves 2 hónapos, és ugyanilyen.

Most is itt "szenved" mellettem, fetreng a kanapén unalmában, de nem tágít mellőlem egy méterre sem. Ha pisilnem kell, jön utánam, ha kiszaladok a szeméttel, akkor is, még fogat mosni sem hagy egyedül.

Soha semmit nem játszik egyedül egy percig sem.


Nem tudom, hogy ez mennyire szoktatás kérdése, mindig is igyekeztem mellette elvégezni a házimunkámat, én nem vagyok az a típus aki azt mondja, hogy na jó, gyere, akkor pucoljuk együtt a répát. Sokan ezt csinálják, én gyorsan megcsinálom inkább egyedül, de ott toporog mellettem és előbb utóbb hisztizik.:(


Sajnos ötletem nekem sincs a megoldásra, de hátha van aki okosabb nálunk.

2012. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én sem hiszem, hogy így szoktattam...velünk is többször van/volt hogy inkább nem is foglalkoztam Vele, ha valami lekötötte inkább a közelébe se mentem/megyek. Megcsinálom inkább amit kell. Nem 'fogom folyton a kezét' . És mégis...ami inkább baj lehet az az hogy szinte mindig ketten vagyunk. Apa, nagyszülők dolgoznak. Mindenhova együtt megyünk. De ezen nem tudok változtatni.
2012. máj. 15. 10:32
 4/6 xStefix ***** válasza:

Szerintem ez a normális, de nyilván ez is fog változni idővel.

Kérdező, nem rontottál el semmit, nem szoktattad őt rosszul. Ha eredetileg nem úgy nevelted, gondoztad őt, hogy ennyire közel legyen hozzád, de ő mégis ennyire ragaszkodik, az pont azt jelzi, hogy neki erre van (most) szüksége, igénye. Nem baj, hogy eddig picit "távolságtartóbban" kezelted, mindannyian mások vagyunk, más nevelési elvekkel. De, ha most viszont azt látod, hogy kifejezett igénye van a társaságodra, akkor biztos lehetsz benne, hogy akkor teszel jót vele, ha ezt (most legalábbis) kielégíted! Hidd el, hogy megvan az oka valahol, hogy miért akar most egész nap a közeledben lenni, még ha erre nem is találsz választ hirtelen. De bármi is legyen a forrása, ha ezt a vágyát most teljesíted, azzal szerintem csak jót teszel vele. Tudod, ez az a bizonyos bizalom-témakör...

Hagyd, hogy veled, melletted legyen, élvezd ki, hogy most ennyire szüksége van rád - nemsokára már esetleg hiányozni is fog, hogy nélküled is simán elvan. Biztosítsd őt arról, hogy számíthat rád mindig, és idővel szépen át fog lendülni ezen a korszakon is.

(Az én lányom 4 éves múlt, de már én is túl vagyok több ilyen szakaszon is. Én a fenti módszert gyakoroltam és eddig mindig bevált.)

2012. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet,14 hónapos:)Ha Wc-re megyek kívülről üti az ajtót amíg bent vagyok.Semmit sem tudok mellette nyugodtan megcsinálni,mert tuti a legrosszabb pillanatokban akarna bújni hozzám vagy olyan dolgot akarna lepakolni vagy végignyalogatni amit nem szabad.Így az a megoldás maradt, hogy amíg délután alszik két órát gyorsan megfőzök,felmosok, fürdőt takarítok... remélem majd változik a helyzet!
2012. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek amit írt! :)

xStefix: Nagyon jó amit írtál, köszönöm, azt hiszem igazad van és így fogok tenni! :)

2012. máj. 16. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!