Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki bevezette a tejet egy...

Krisztina27 kérdése:

Aki bevezette a tejet egy éves babájánál, az mennyit ad neki naponta belőle?

Figyelt kérdés

Még egy kérdés, a bolti tejet ami már pasztőrözött azt kell forralni? Mindig mást mondanak, én most forralom.

Sajnos nem tudok neki házit szerezni így csak bolti 2,8 van.

Nagyon megszerette a tejet és reggel este 2-2dl iszik meg belőle, nem sok?


2012. máj. 15. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mikor bevezettem a fiamnál a tejet, akkor szépen fokozatosan. Először fél dl-t, majd 1 dl-t, aztán másfelet, majd kettőt. Kb. 1-2 hét alatt.

Eleinte én is forraltam, aztán már nem.

Én is bolti tejet adok neki, mondjuk én kakaót szoktam belőle csinálni és nagyon szereti, nem volt probléma vele.

Én naponta csak 1x adtam/adom, mert féltem, hogy hamar megunja, a többi tej alapú táplálékot más termékekből fedezem neki. Illetve szoktam még tejbegrízt csinálni.

Szerintem nem sok a mennyiség, amit adsz neki.

2012. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell forralni a bolti tejet csak a házit. A bolti magas hőfokon már kezelve volt. Én csak felmelegítem és ugyanannyit adtam mint te. Nem sok.
2012. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem sok, ennyi kell is. Nyugodtan adhatod,ha szereti és semmi baja tőle! Én két éves korukig forraltam, bár nekem is mondták,hogy nem kell. Én biztos ami biztos,forraltam.. Nem nagy meló. 5 és 3 évesek a fiaim, mái napig megisszák a 2-2,5 decit reggel is és este is!
2012. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyémek 1,5 évesek. Egy éves koruk óta reggel felkelés után kapnak 100-100 ml tejet, kakaót (én csinálom). Néha veszek nekik karamellás tejet, madártejes tejet, de azt csak módjával.

2,8-as tejet veszek, és mindig forralom, anélkül nem adok nekik tejcit.

2012. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat akkor ez így jó, nem sok, de még ez mellett eszik mindenféle tejterméket is, napi szinten.
2012. máj. 15. 16:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha jól esik neki, hadd igya, nem sok szerintem a 2x2 deci!

Viszont 2 éves kor alatt semmiképp nem adnám forralatlanul, a pasztörizáltság nem jelent teljes csíramentességet!

2012. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!