Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós kislányom orrát minden...

8 hós kislányom orrát minden nap minimum egyszer ki kell porszívózni, mert eldugul. Nem beteg. Más babájánál is szükséges naponta porszívózni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sosem szivtam a lányom orrát csak ha beteg volt. 2 év 4 hónapos.
2010. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy eldugul? Amúgy Én sem szívtam soha kislányom orrát, csak ha beteg volt. 2 éves. Orrszívás helyett inkább fújj be neki Fluimare, vagy bármilyen más sósvizes spray-vel. Valszeg csak ki van száradva a nyálkahártya, és ezért meg van duzzadva.
2010. dec. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hallatszik, ahogy veszi a levegőt,illetve nem tud szopizni. Sterimarral fújom neki, az fellazítja és könnyebben ki jön. De van is benne váladék, szóval nem feleslegesen szívom.Doki nénink szerint normális, de eddig még senkitől sem hallottam, hogy így lett volna, mint nálunk. Ezért írtam ki itt a kérdést, hogy van e még más is így.
2010. dec. 13. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés szerepelt már régebben, és akkor is írtam a kérdezőnek, ugyanis nekünk is ez van. Én arra a következtetésre jutottam, hogy száraz a levegő a baba szobájában, ezért tettem a radiátorra párologtatót és valóban sokkal jobb azóta. Most is beszárad neki az orra néha, de nem olyan gyakran, mint régebben. A porszívózás helyett én babaolajos vattával szoktam pödrő-sodró mozdulatokkal "kibányászni" az orrából a beszáradt váladékot.Amúgy 3 hónapos és 1 hetes a kisfiam.
2010. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan erre céloztam Én is (második voltam), hogy kiszárad a nyálkahártya, és nem eldugulva van az orr, hanem meg van duzzadva a száraz levegőtől az orrnyálkahártya. Teljesen felesleges szívni, az arra való, ha beteg a gyermeked, és taknya-nyála egybefolyik. Ahogy egy másik válaszoló is írta, nedves vattával, fülpucolóval csak ki kell piszkálni a beszáradt váladékot.
2010. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!