Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónapos kislányom ma a...

21 hónapos kislányom ma a bölcsibe ébredés után leszürkült, a szája és körülötte, valamint a keze a nevelők elmondása szerint. Volt már valakivel ilyen eset?

Figyelt kérdés
3-kor mentem érte akkor játszott, olyan volt mint mindig semmit észre sem vettem volna rajta, ha nem mondják, akkor már nem volt szürke. Természetesen rögtön az orvoshoz rohantunk, meghallgatta a szívverését, azt mondta nem hall semmi különöset, vagy rendellenesen, kardiológiára 29.-re kaptunk beutalót, de én addig lerágom az összes körmömet. Ha valakivel történt ilyen kérem írja le mi lett az eredménye, köszönöm előre is.
2012. máj. 15. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A fiammal volt hasonlo, de neki csak a szaja korul szurkult kb. 1-2 honapos koraig. Szivet vizsgaltak neki is, pici zorejt talaltak. Egy ev mulva volt kontroll, teljesen rendben volt minden. Most ket eves, mar semmi ilyen gondja nincs.
2012. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia.Igen,velünk volt ilyen eset,de nem bölcsödés korába hanem újszülöttként,még a kórházba.Sajnos nem alaptalanul,elég súlyos volt.Ezzel nem megijeszteni akarlak.Egy jelnek lehet venni,ha elmentek majd kardiológushoz biztos megnyugtat,hogy nincs semmi baj.Hisz 21 hónapos babát már azért több orvos is megvizsgált :)El tudom képzelni egyébként,hogy csak fáradt volt,és ezért láthatták szürkének esetleg.Ha nem szeretnék kivárni a 29-ét akkor esetleg magánba vállalnak hamarabb is szerintem.Remélem segítettem.
2012. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem teljesen ilyen volt, de hasonló. Mentem a kisfiamért az oviba, azzal fogadott az ovónő, hogy leszürkült a fiam, ezért nem engedték felkelni. Gyorsan hívtam apát, hogy jöjjön értünk kocsival (amúgy 5 perc séta az ovi), mert menni kell a kórházba.

Erre félrehívott egy idősebb dajka, és mondta, hogy nem kell ám megijedni, nem akart kötözködni az ovónővel, de nem leszürkült, hanem nagyon sápadt volt..


Most őszintén, hogy lehet összekeverni a sápadtságot a cianózissal? A mai napig sem értem..


1000 oka lehet, hogy miért történt ez a ksilányoddal. Ne gondolj egyszerre a legrosszabbra. A kardiológus úgyis elmondja, hogy mitől lehet.. Ha pedig addig nem történik ez meg újra, valószínű, hogy felesleges volt az aggodalom.


Kívánom a legjobbakat!

2012. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ami még feltűnt nekem, hogy a kis keze mindig meleg szokott lenni, és az utóbbi pár napban többször is hideg volt. Azt hittem fázik,de így utólag úgy gondolom ez is a keringési zavar miatt lehetett. Vajon mi történhetett,hogy eddig nem volt semmi baja és egy hete meg hideg a keze? Mitől alakult ki a keringési zavar. Sajnos a neten semmi okosat nem találok erről, egész éjjel nem aludtam, annyira ideges vagyok.
2012. máj. 16. 06:39
 5/5 anonim ***** válasza:
En csak azt ajanlom, hogy ne kezdj ondiagnozisba. Felejtsd el a netet addig, amig szakorvos nem latta. Ne olvasgass itt se hasonlo torteneteket, mert ennek diagnosztizalasa orvos feladata. Latarlanban, vegzettseg es vizsgalatok nelkul, egy anonim oldalon nagyon elszallhatnak a valaszok.
2012. máj. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!