Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekedet megzavarta álmában...

Gyermekedet megzavarta álmában, gyakrabban ébredt, mikor éjszaka is elkezdett forgolódni, pozitúrát váltani?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5,5 hónapos, már régóta forgolódik, kúszik. Korábban mindig a hátán aludt (így tettem le) de 1-2 hete már jobban szeret a hasán, vagy az oldalán. Elég sokat forgolódik, néha szegényem még a fejét is beüti a rácsba. Körbe közlekedik az egész ágyban. És sajnos többször fel is ébred, néha olyan, mintha nagyon elfeküdné a karját, vagy elzsibbadna. Tegnap este olyan kitekert pózban aludt, alig tudtam "kibogozni" :)

Mikor "tanul meg" álmában úgy megfordulni, hogy nem ébred fel?



2012. ápr. 7. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam kicsit később kezdte ezt a tevékenységet, kb. 11 hónaposan, addig állandóan hason aludt. Eleinte voltak olyan éjszakák, hogy óránként kellett segíteni neki, mert vagy beverte a fejét a rácsba (hiába van fejvédője), vagy úgy beszorult a rácsba, hogy nem tudott úgy fordulni ahogy akart. Most 13 hónapos és mostanra már álmában is ügyesen forog, már csak betakarni kell éjszakánként. De mivel a Te babád jóval korábban kezdte, valszeg előbb is fog eljutni eddig.
2012. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Anya.mano333 válasza:

Az én kislànyom most 14-én lett 5 hónapos és pontosan ezt csinálja kb. 2 hete....

Folyamatosan forog a hasára, az oldalára, körbe-körbe, mint az óramutató, a fejét hàtra tekeri.

Van, hogy 20 percenként fel kell hozzá kelni...és érdekes, hogy nappal nyugodtan alszik...

Látom már régebben tetted fel a kérdést...vàltozott valami?

Mennyi idő kellett hozzá? Jól jönne egy kis bíztatás...:-)

2013. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!