Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szereti már a...

Miért nem szereti már a tápszert? Pedig a szervezetének még szüksége van rá, mit tegyek?

Figyelt kérdés

23-án lesz 6hónapos a kislányom és már 3hete csak úgy ette meg,ha tejpéppel kevertem de most már úgy sem, ahogy megérzi az izét már nem kell neki bármit csinálok.Nem beszélve arról,hogy így elment egy doboz Nestlé tejpép 2 nap alatt.

Hozzátáplálok már 2hónapja szinte mindent megeszik gyümölcsöt,zöldséget,husit és már kekszet is kapott.Váltani még nem próbáltam mert nem tudom mire,most még Beba pro HA startot kap van még 3dobozzal belőle.

Ma úgy ette meg hogy tettem bele egy kanál gyümölcs instant teát,de azt is ímmel-ámmal ette.

Segítsetek mert nagyon kétségbe estem.:(


2012. máj. 16. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Mintha csak a kisfiamat olvastam volna.:)

Ugyanúgy BEBA pro HA startot evett ő is, 4 hónapos korától fogva, és kb. ennyi idősen kezdtük a hozzátáplálását is, dokinéni javaslatára, mivel sokat bukott.

Aztán olyan 6 hósan egyre kevesebb tápot ivott, már nem tudtam mit csináljak.


A megoldás nálunk a Humana Baby Fit Plus banános tápszer volt, újszülött kortól adható, ráadásul anti-refluxos is, szóval bukás ellen is segít.

Csak ezt az ízt volt hajlandó elfogadni, de ezzel is épphogy ki tudtuk húzni 12 hós koráig, amikor megint nagyon keveseket kezdett el inni.

Ekkor kapott először bolti 2,8-as tejet - nnna ez a szerelem azóta is tart, van hogy 8-10 dl-t is megiszik egy nap.


Szóval: Humana Baby Fit Plus, egy próbát megér!

2012. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hmmm...

A fiam ezt 5 hónaposan kezdte csinálni. Sem anyatejet, sem tápszert nem volt hajlandó inni.

Amit az előző írt (a banános tápszer) nekünk is bejött ... 2 hónapig. Utána azt javasolta a doki, hogy rohamtempóban kezdjem kiváltani az étkezéseket.

Ha már kiváltottatok 1-2 étkezést, akkor nincs gond.

2012. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam a Humana-ra,de nem baj ha nem refluxos?Adhatom akkor is?

Amúgy már ki vannak váltva az étkezések mint írtam azokkal nincs gond de ugye tej alapút legalább 3-5dl meg kellene innia egy nap,a tejpépet szereti de iszonyú drága lenne ha 3szor azt kapna egy nap,meg szerintem nem is ehet mindig azt.

2012. máj. 16. 14:15
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. nyugodtan adhatod neki, ha nincs más lehetőség. napi 1 étkezés tejpép + reggel, este tápszer. Így csinálnám.
2012. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Reggel tápszert+tejpépet(120ml víz, 4kanál tápszer, 1 kanál tejpép) szokott enni ,tízóraira gyümölcs,ebédre főzelék,uzsonna tejpép(azt is úgy hogy 100ml.vízbe 2 kanál tápszer és 5kanál tejpép) és vacsora megint tápszer+tejpép így van már egy hónapja csak sokkal kevesebb tápszert eszik régebben 180ml-t evett most már csak 130ml-ket, de tegnap meg ma már annyit sem,volt hajlandó.
2012. máj. 16. 14:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, akkor is adhatod neki, ha nem refluxos a babád.

Egyébként eszembe jutott még, hogy én úgy is trükköztem sokszor, hogy amit nem ivott meg tápszert, azt a mennyiséget ebédnél hozzákevertem a főzelékéhez!

Vagy pl. tejpépet te is tudsz készíteni, én is csináltam: vízben megfőztem a búzadarát (vagy rizst is lehet), majd összemixeltem a tápszerrel, plusz tettem hozzá vm édes gyümölcsöt vagy egy kis cukrot. Nagyon szépen besűrűsödött, pép állaga lett, és így is növeltük a napi tej-alapú adagot!


Kitartás, később már könnyebb lesz, ha már kaphat joghurtot, túrót, sajtot, addig pedig lehet kísérletezni a fentiekkel!

2012. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ!Utolsó neked is nagyon este főztem neki babagrízt úgy ahogy írtad és kiskanállal megette pancsi előtt mert utána nincs türelme hozzá és átaludta az éjszakát.
2012. máj. 20. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!