Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos 8,6 kg-s babámat...

8 hónapos 8,6 kg-s babámat betehetjük autósülésbe, ha már stabilan ül önállóan, vagy még maradjunk azért a hordozónál?

Figyelt kérdés
Ja, és mászik, feláll egyedül.
2012. máj. 16. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A hordozóra rá van írva hány kilóig jó, a miénk 13 kg-ig. Addig az a biztonságos neki!
2012. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen az autósülésed. Én a picurt a maga 2200grammjával autósülésben hoztam haza.
2012. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg lehet, hordozó!!! Az biztonságos nekik, még ha már annyira nem is kényelmes esetleg. Nekik még nincs törzsizomzatuk, a szalagok tartják a testet, egy esetleges ütközésnél nagy gond lehet sajnos.:( Ha nincs hirtelen fékezés, nem lenne gond az autósüléssel persze, de ezt előre sajnos nem tudni... És jobb félni, mint megijedni!

Autósülésből a piciknek az a jó, amelyikben hátrafelé is beköthető a baba, ha végképp kényelmetlenné válik a hordozó, akkor ilyet vegyetek. Pl. Concord Ultimax.

2012. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

9-től ülésbe nem ültetheted bele, se az életkora miatt se a súlya miatt.

0-tólos ülésbe igen, de csak menetiránnyal háttal

2012. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondták, hogy a súlyhatár csak egy támpont, de nyilván van olyan 1,5 éves, aki 8 kg(ismerek ilyet), és autósülésben ül. A lényeg a stabil ülés, úgy tudom. De igazatok van, a fékezés miatt jobb később, mert a nyakizmai még nem elég erősek.Akkor még marad egy ideig a hordozóba.
2012. máj. 16. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi korán, 5 hónaposan kinőttük a hordozót vállban, 0-18-as ülést vettünk helyette, egyből bírta az autózást. 9 hónaposan stabilan ült, megfordítottuk, mert nem fért el a lába ;)
2012. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0-18 kg-os ülésbe, menetiránynak háttal beültetheted. 9kg-tól jó ülésbe semmiféleképpen. Pár hete ugyan ezt a mizériát jártuk végig a férjemmel. 11 hós 8kg-os a fiúnk. Nekünk is pontosan azt mondták, mint neked, hogy nem a súly a lényeg, hanem hogy stabilan üljön. Na ez HÜLYESÉG (olvastam róla egy német tanulmányt)! A kritériuma valójában a 9 kg-tól jó ülésnek: 9 kg fölött legyen a gyerek ÉS 1 év fölött. Ugyan is 1 éves koruk előtt még nem olyan erősek a nyaki izmai, hogy nagyobb fékezésnél meg tudják rendesen tartani a fejüket, így gerinc sérülései is lehetnek. Tehát 9kg-ig, és 1 évig háttal érdemes bekötni. Mivel a 9kg-tól jó üléseket nem lehet háttal bekötni, így azt még nem ajánlanám. Remélem tudtam segíteni. :)
2012. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!