Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor és milyen formában...

Ti mikor és milyen formában kezdtétek el bevezetni a glutént a babátok étrendjébe?

Figyelt kérdés
Most voltunk a védőnőnél az 5 hónapos fiammal, és ő azt javasolta, hogy keverjek darált háztartási kekszet a gyümölcsbe/főzelékbe. Én a natúr ízű, gabonás tejpépet jobb ötletnek tartom, mert nem szokik hozzá a fiam az édes ízhez. Szerintetek?
2012. máj. 16. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

6-7 hónapos korától, gümölcsbe reszelt babapiskótával vagy háztartási keksszel. Nem lesz édesebb, mint a gabonás tejpép szerintem. Azt is édesítik.

Ha semmiképpen nem akarsz édeset, próbáld ki a Schmelzflocken gabonakészítményt, az natúr gabona, teljesen pépesre főzhető, vízzel vagy tejjel. Pl. a Rossmannban a babakaja részen kapható. Nem olcsó, de lassan fogy. Néha én is adtam az enyéimnek, de én nem ódzkodnék a keksztől sem. Fél keksznyi mennyiség elég.

Az enyéim már egy évesek, de nem lettek édesség-függők emiatt. Szeretik a savanykás dolgokat, a húst, stb. Nem olyan könnyű egy gyereket elrontani.

2012. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem sem tetszik a kekszes megoldas, igy en babadaraval keszulok majd suriteni a leveset, most 6 hos, meg csak most kezdtuk a hozzataplalast, egy-ket het mulva fogja kapni
2012. máj. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én Milumil 7 Gabonás péppel kezdtem, gyümölcshöz kevertem. Nem olcsó de viszonylag sokáig kitart. A fiam nagyon szerette. Lehet kapni dm-ben is sajátmárkás gabonapépet. Az is elég jó. Amit még az elsők között kapott az Hipp babakeksz volt.
2012. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy 6 hónapos korában kezdtük el bevezetni.
2012. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem is a 7 gabonásat ajánlotta a védőnő, ha már tejpép...
2012. máj. 16. 13:08
 6/12 A kérdező kommentje:
A legújabb kutatások szerint 6 hónapos korig be kell vezetni. Akkor már most kezdjem el??? (A nagyfiam 2.5 éves, ő anno kb. 7 hónaposan kapott először glutént.)
2012. máj. 16. 13:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 6-7 hónaposan adtam neki darált kekszet, almához, később joghurthoz.
2012. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 5 hónaposan vezettem be,babakekszet reszeltem a gyümölcspürébe.
2012. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5-5,5 hónaposan. Hipp babakekszből adtam neki naponta felet. Fokozatosan emeltem az adagot.
2012. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6 hónaposan, a hozzátáplálás kezdetekor kezdte kapni a gyümölcs mellé a napi fél tej- és tojásmentes babakekszet, reszelve, illetve Hipp 7 gabonás keveréket.
2012. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!