Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális egy 10 hónapos...

Normális egy 10 hónapos babánál, hogy nappal átlagban fél órát alszik?

Figyelt kérdés
Éjszaka normálisan alszik kb. 11 órákat, de nappal az utóbbi időben nagyon keveset. Eleinte délelőtt is aludt, de akkor is csak max. fél órát, jó esetben volt, hogy 1 órát... Aztán elkezdtem "kihagyni" a délelőtti alvásokat és csak ebéd után altattam (cicin alszik el, fekszem vele a mi ágyunkon). Volt pár nap, amig egész jól aludt 1-1,5 órákat... Hogy bírja estig, ennyi alvással... nem is értem... Annyira nem izgulok, mert egyébként minden rendben vele, már 1 hónapja felállt, aktív, minden érdekli stb. csak kiváncsi vagyok másokkal hogy van ez a nappali alvás téma...

2012. máj. 16. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Teljesen normális a 20-30 perces napközbeni alvás.:)

2012. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 10 hónapos és ugyan ez van,ők érzik mi a jó nekik.Mi pedig győzzük erővel:D
2012. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálunk a helyzet a következő:

Ébred: 6-kor

Alszik: 8-kor

Ébred: 10-kor

Alszik: 13-kor

Ébred:15-kor

Alszik este 20:30-kor

2 napja nem ilyen szépen alszik, hanem kicsit összevissza, vagy az idő miatt vagy át szeretne állni más időpontokra, vagy csak 1 alvásra fog átállni. Majd meglátom.

Mikor fekteted le? És miért nem alszik nappal, azért ráférne még egy kis alvás plusszban:-)Zaj van, vagy meleg? Sosem aludt?

2012. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen korban már mi is elhagytuk a délelőtti alvást. De délután 1,5-2 órát aludt. Na nem nyűgös, akkor nem baj ha kevesebbet alszik.
2012. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lányom már 7 hónapos korától nem hajlandó ennél többet aludni nappal,kivéve ha borongós-esős idő van mint például ma is ilyenkor többet alszik,most ébredt fel kb.1órát szundizott.9hós múlt.
2012. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom gyereke válogatja, ki, mikor mennyit alszik. Van, hogy simán, 10 perces cicizés után bealszik, úgy hogy simán el tudok jönni mellőle, betakarom, esetleg hasra fordítom (mert ha oldalán fekve marad, sokszor azért ébred fel, gondolom elzsibbad a kis karja). De van, hogy sokáig cumizgat még, én esetleg hamarabb veszem ki a cicit, látszólag alszik tovább, majd mikor eljönni próbálok kipattan a szeme és már tornázik, vagy felsír, de visszaaltatni már nem tudom... Sajnos elég felszínesen alszik nappal, minden neszre felébred... Korábban még porszívózni is tudtam a másaik szobában (jó rég volt, kb 2-3 hós korában)Nyílván megszokta, hogy csak velem van és csönd van, max. az utca zajok szűrődnek be, vagy egy kis konyhai csörömpölés, amit nagyon óvatosan teszek. Alapvetően nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba, nem nyűgös, csak akkor, ha nem foglalkozok vele :-)
2012. máj. 16. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:

15:13 vagyok

Ha nem nyűgös akkor feltehetően elég neki ennyi alvás:-)

2012. máj. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!