Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan fogom tudni, hogy a...

Honnan fogom tudni, hogy a babám 2 alvásról 1 alvásra szeretne átállni? Ti honnan tudtátok, hogy átállás következik?

Figyelt kérdés
11 hónapos még 2x alszik nappal.
2012. máj. 16. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:

leraktam és nem aludt el, hanem csak gügyögött az alvásidőben

másnap nem raktam le, egy fél órával többet aludt délután néhány napig, majd beállt stabilan az egy alvásra

2012. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiam hamar, 9 hós korától már csak 1x aludt.

Nálunk is ez volt, hogy leraktam délelőtt, és 50 percig játszott, nézelődött, de nem aludt el.

1 hét alatt átállt, igaz eleinte nehezen bírt fent maradni ebédig, volt hogy csak ivott egy kis tejet és már durmolt is.

2012. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez elég egyszerű.

Délelőtt a "szokott időben" nem bírod már elaltatni. Csak nyűglődik, de nem alszik. Ilyenkor meg lehet próbálni az ebédet kicsit előbbre hozni, és "ébren tartani" addig, majd utána lefektetni.

Van olyan gyerek, aki hamar átáll, nekem egyik lányom viszont vagy egy hónapig szenvedett ezzel. Egyik verzió sem volt igazán jó még, aztán hol így, hol úgy sikerült...


És hogy mikor, az is eltérő, 9-10 hónapostól a 14-15 hónapig. A baba alvásigényétől függ.

2012. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

És azért kérdeztem, mert a fiam eddig így aludt:

6-kor ébresztő

8-10 ig alvás

13-15 ig alvás

este pedig 20-kor alvás

Tegnap óta pedig ébred reggel 5-kor kér tápszert és vissza alszik, aztán délelőtt csak nyűglődik nyűglődik de elalszik végül, így kitolódik az egész alvása, és a délelőtti rövidült is. Ma elgondolkoztam azon, hogy ha nem az időjárás miatt zavarodott meg,akkor lehet, hogy át szeretné alakítani az alvási szokását. Csak azt nem tudom, hogy eltolni szeretné, pl 11-12 és 15-17 -re vagy egy alvást ki szeretne hagyni.

2012. máj. 16. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Én onnan,hogy szenvedés volt napközben az altatás,akkor gondoltam,hogy térjünk át a napi 1-re.Pár napig nehéz volt az átállás,de hamar megszokta,és így sokkal jobb is.
2012. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nalunk ugy volt, hogy 7,5 honaposan elkezdte kitolni a délelőtti alvást. És amikor fel 11-kor aludt el, akkor legközelebb olyan fel 6 körül lett álmos. Akkor meg mar nem nagyon hagytam aludni, inkább megfurdettuk mondjuk fel órával korábban. 8 honapos kora óta mar egyszer alszik.
2012. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)
2012. máj. 17. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!