Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy a visszatérő...

Igaz, hogy a visszatérő kismama a gyermek 3 éves kora után korlátozás (védelmi idő) nélkül bocsájtható el,2012. július elsejével?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz, legalábbis én is ezt hallottam, meg ügyvédek is ezt mondták...:(
2012. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ma fél füllel hallottam, ahogy anyukák beszélgették az oviban, miközben a nagyobbik fiamra vártam. A kicsi még csak 16 hónapos. Mintha a Fidesz azt ígérte volna, hogy törvények fogják védeni a kismamákat és nem ellehetetleníteni teljesen. Akkor ne csodálkozzanak hogy fogy a népesség...
2012. máj. 17. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

3 éves kora után eddig is elbocsátható volt.

A július 1-i változás az lesz, hogy amennyiben felveszi a munkát, onnantól már 3 éves korig sem él a védelem, bármikor elbocsátható az anyuka.


Off: te komolyan elhittél BÁRMILYEN politikai ígéretet?

2012. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos elhittem, úgy látszik nagyon naiv vagyok. Eddig a Fidesz család párti volt, legalábbis én annak hittem.
2012. máj. 17. 16:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csomó anyukának kevesebb lett a gyed-e az eddigiekhez képest, nem erre számít az ember, amikor eljön szülési szabadságra és úgy tervezi, hogy otthon marad a gyereke 2 éves koráig. Csökkentették a gyed alatt összegyűlő szabadságnapok számát.

Már nem jár a gyes, csak ha 4 vagy 6 órában mész vissza dolgozni, korábban 8 órás munka mellett is járt.

Mostantól már a várandóst is elküldhetik, ha nem jelentette be (esetleg nem tudta) az elbocsátás pillanatában, hogy terhes. No comment.


Talán annyi jó lesz, hogy mostantól az apukának és az anyukának is több szabadság jár a gyerek után, amit eddig csak az egyik szülő tudott igénybe venni.


Szerintem sokkal több a negatívum, amit behoztak a családosok életébe. Arról nem is beszélve, hogy a legutóbbi ötletelésük a népesség növeléséről kritikán aluli. Aki nem a középosztályba tartozik, az nem ember? Annak nem kell benne lenni a népességnövelő programban? És mondom ezt úgy, hogy speciel az én gyedem emelkedett az eddigiekhez képest, tehát én úgymond jól jártam, mégis felháborít, amit művelnek, mert tényleg egyre kevesebben mernek így gyerekeket vállalni, aki meg most kisgyerekes, az felkötheti a gatyáját. :-(

2012. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban nem több szabadság jár, csak mindkét szülőnek fog járni az, amit eddig csak az egyik tudott felhasználni.
2012. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy elvileg, papíron megmaradt a védettség. De ha nincs a végzettségednek megfelelő üresedés, bármikor kitehetnek. Velem már meg is tették, pedig még nem lépett érvénybe, de már tudnak róla, úgyhogy erre hivatkoztak.

Pedig 1 éve járok a nyakukra, hogy dolgoznék, ígérgették a félállást. Most nem is keresek melót, mert 8 órában 2 kicsi gyerek mellett nem tudnék dolgozni. A GYES viszont nagyon kevés. Szóval igen, lehet csodálkozni, hogy miért csökken a népesség.

Mindig a külföldre hivatkoznak, hogy bezzeg ott így-úgy. Ja, a legtöbb helyen kisgyerekes anyák csak félállásban dolgoznak, és el sem képzelhető az, hogy szülés után kidobják őket. Komoly változások kellenének ide, de nem nagyon látok reményt. A gyerekek vagy éheznek, mert a szülőknek nincs munkájuk, vagy az utca neveli őket, ha van munka, mert akkor meg idő nincs a gyerekekre.

2012. máj. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!