Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy jó barátnőm babája sürgőss...

Egy jó barátnőm babája sürgősségi császárral született,1200 grammal. Mire lehet számítani? (Még nem voltam bent nála a kh-ban, csak telefonon beszéltünk, és nem nagyon akartam faggatni)

Figyelt kérdés
Ha valakinek volt ilyen korababája -vagy hallott ilyenről- később hogyan fejlődött a pici, lett-e valami eü-i problémája?
2012. máj. 17. 20:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Kolléganőm Lányai 28. hétre születtek, az egyik 600gramm volt a másik 900gramm. Nagyon nagyon picik voltak, saokáig voltak inkubátorban, csak akkor mehettek haza, miután a Kicsi is elérte a 2 kg-ot. Ma már lassan 3 éves nagylányok, egyáltalán nincsenek elmaradva, bölcsibe járnak, ügyesek, egészségesek. Kicsit lassabban fejlődtek, később csináltak dolgokat, de mindent normál időn belül!

A játszón is pont ma találkoztunk egy koraszülött babával - ma már 16 hónapos - ő még nem jár, de nagyon kis ügyes, most teszi meg az első lépéseket.

Szóval ELVILEG minden rendben lesz, de persze így látatlanban nagyon nehéz és persze majd a dokik megmondják, hogy mi a teendő! Drukkolok nekik!

2012. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
1 kiló fölött már nincs gond
2012. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

én több hasonló esetet ismerek. Az sokkal fontosabb, hányadik héten születik, de ilyen súllyal már nem szokott nagyobb baj lenni, hacsak nem volt eleve valami magzati betegsége.

Olyat is ismerek, akivel semmi orvosi teendő nem volt, és olyat is, akinek a szemét kellett műteni, vagy gyógytornára kellett járnia, de mind teljes életet tud élni, semmi hátrányuk nincs.

Persze sérülékeny nagyon, de ha mindent megtesznek érte semmi baj nem lesz!

2012. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
mi történt velük,és hány hétre születtek?
2012. máj. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

A sógornőm 27 héten szült, 1010 gr volt a baba, aztán ez a súly is lement 850 gr-ra.

Nagyon szerencsések voltak, mert a szülés indulásától, a szülésig eltelt 2 nap, így tüdőérlelőt kapott, és a babát csak minimális ideig kellett levegőztetni, kb 2 órát. Inkubátorban volt, ha jól emlékszem 6 hetet, aztán még 4 hetet kórházban. Majdnem 3 hónaposan engedték ki a kórházból, nem egészen 2 kg volt.

Kicsit lassabban fejlődött, de a kiirt születési időhöz képest, mindent időben csinált. 2 éves korára nőtte ki a koraszülést.

Most 6 éves, egészséges nagy lány, és szeptembertől iskolás lesz!

2012. máj. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

lányom is korababa volt, de ő jóval nagyobb súllyal született.

viszont két baba is volt akkor a szobánkban. az egyik 1240g a másik 1270g volt. 7 hétig voltak bent. lélegeztetni kellett mindkettőt. az egyik picinél különösen voltak kritikus napok, de bízni és hinni kell. lesznek lejtők és lesznek emelkedők.


akivel gondok voltak, ő egy évesen a mozgásban nagyon el volt maradva,mert sajna rossz gyógytornásza volt a picinek.


a másik baba is picit elmaradt de épen a napokban beszéltem velük és nagyon szép, ügyes baba lett már. 21 hónapos. ő 17-18 hónaposan indult el önállóan. de meg nem mondanám ha nem tudnám hogy korababa volt.


sok minden függ hogy mi fog történni. a lélegeztetéstől kaphat tüdőgyulladást, kaphat még agyvérzést, az oxigéntől sérülhet a szeme is.

de egy ismerősöm ikrei 67 és 76 dekával születtek és élnek, virulnak, virgonckodnak.

jó pár év lesz míg behozza lemaradását, de minimum 1,5-2év. figyelni kell a mozgását, tornára vinni őt. s mint ahogyan írtam, hinni hogy igenis ő is éppoly egészséges baba lesz mint bármelyik más.


majd írd már meg mi volt az ok . toxémia talán? és hány hétre született a pici.

2012. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Holnap délelőtt találkozom az újdonsült apukával, mind-mind el fogom neki mondani amiket írtatok,hogy biztassam.


26 vagy 27 hét, nem tudom pontosan hogy betöltötte-e a 27-et vagy átlépte-e néhány nappal. De valahogy így.

Vasárnap este lett egy kicsit rosszul, elmentek ügyeletes gyógyszertárba, kapott valami bogyót, de nem lett jobban, rosszabbodott, így éjjel bementek a kh-ba biztos-ami biztos alapon. Mire beértek már nagyon vacakul volt, megvizsgálták, azt mondta a doki a férjnek, hogy lehet most látja utoljára a feleségét úgyhogy beengedték a műtétre is. Valamilyen fertőzés volt, de nem tudom pontosan mi (én nagyon nem vagyok képben ilyen téren, ő meg csak ennyit mondott).

Sürgősségi császárral kivették a babát, 6-os Ap-t kapott és addigra ott volt a koraszülöttmentő is mire kiemelték, úgyhogy egyből vitték át valamelyik pesti PIC-re.

A barátnőm az intenzívre került, de másnap már nagyjából jól volt, és beindult a teje is, úgyhogy napközben fej, délután a férje megy munka után, és a lefejt tejet minden nap elviszi a lánykának Pestre. Inkubátorban van, kedden beszéltem a barátnőmmel, még lélegeztetőgépen volt a pici és szondával táplálták, a szeme lekötve.... De legalább saját anyukája tejét kaphatja és az apuka mindig késő éjjelig bent van a picivel, steril kézzel benyúlhat simogatni, énekelget neki meg beszél hozzá állandóan.


Kérlek, szorítsatok értük! :)

2012. máj. 18. 10:03
 8/19 anonim ***** válasza:
Szorítok!
2012. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
szorítok én is értük:)
2012. máj. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
én is szorítok és továbbra is várjuk a híreket babáról, anyukáról.
2012. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!