Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 23 hónapos kisfiam nagyon...

23 hónapos kisfiam nagyon megütötte a száját, behasadt és erőssen feldagadt, a fogsckája is kicsit elmozdult. Ez már sürgösségi eset?

Figyelt kérdés
Ahogy néztem nem mozog a foga, csak kicsit megmozdult, de nem hagyta, hogy jobban megnézzem. Hasonló tapasztalatok? Mit csináltatok? Itthon mit csináljak, ami fontos de esetleg nem jutott eszembe. Csak lemostam, törölgettem, inkább ő nyalogatta. Úgy tudom a nyál jó fertőtlenítő és gyógyító. Ez a szájára, de mi van ha elmozdult a foga? Most az úgy marad? Remélem ne mozog. Totál megijedtem. Most alszik. Írjatok, segítsetek, tapasztalatok, tanácsok...Köszi.
2010. máj. 4. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A megmozdult fog miatt el kell vinni orvoshoz! Azért, mert ha sérült a fogbél, akkor el is halhat a fog. Azért most ne keltsd fel, de ha felébredt, mutasd meg a dokinak!
2010. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ezzel mennék orvoshoz, ébredés után rögtön.

Az én lányomnak is felrepedt a múltkor a szája, be is dagadt, vérzett nagyon, de a fogának nem lett baja, így nem mentünk orvoshoz.

2010. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kislányom 20 hónapos és most vasárnap orra bukott a motorjával... Férjem hozta haza ölben, feldagadt szájjal, vérezve... Nagyon aggódtunk mi is, és sajnáltam a kis tündért. Mi Aloe vera First-tel fújtuk neki, teljesen eldeformálódott a szája a duzzanattól. Az első kétségbeesés után eszembe jutott, hogy erre is jó a Bioptron lámpa és azzal meglámpáztuk: Hihetetlen eredménye van! Szabályszerűen szemmel láthatóan húzza le a duzzanatot. Többször is megismételtük a kezelést és már alig van nyoma!!! Ha nincs ilyen lámpátok, szerintem megéri ismerőstől is kölcsönkérni, mert én most tényleg saját magam is megtapasztaltam, hogy szinte csodát tett! Csütörtökön megyünk babaúszásra, addigra már teljesen gyógyult lesz.

Sajnos a fogacskájából egy icipici letört, de szerintem ezt csak mi látjuk, ha nevet, csak közelről, erősen figyelve lehet látni.

És megpróbálunk még jobban vigyázni rá......

Remélem tudtam segíteni és mihamarabbi gyógyulást kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaitokat és, hogy megosztottátok tapasztalataitokat. Sajnos ilyen lámpánk nincs, de szerintem beszerzünk egyet, addig próbálunk kölcsönözni. Beszéltem egy fogorvossal is, egyelőre megvárjuk, hogy a szája rendbejöjjön, majd megnézi. Enni tud, remélem nem olyan komoly a probléma mint amilyennek látszott, mivel a hangulata is rendbejött estére.
2010. máj. 5. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!