Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Szerintetek ez...

Anyukák! Szerintetek ez gond/baj lehet a kisfiamnál? Mindenki mást mond, orvos is védőnő is.

Figyelt kérdés

34 hétre született alacsony súllyal a babám.

Hétfőn lesz 6 hós,de még semmit nem csinál.

Úgy értem,hogy nem forog egyik irányba sem.

Sem kúszás,sem mászás....

Sokan azt mondják ez nagy gond,hisz sok 6 hós már forog,sőt van aki ül is.

Első babám.Tényleg gond ez?


2012. máj. 18. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha 34 hétre született most 5 hónaposnak számít.kúszni_mászni még amúgy sem kellene neki.a forgást már csinálhatná de nem hiszem hogy olyan nagy gond.ülni semmiképpen nem kell neki.fejlődésneurológián jártatok már?vagy mutasd meg egy Dévényes tornásznak ha meg tudod oldani.Legfeljebb megnyugtat .
2012. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az ényém időre született, 8 hónapos és nem kúszik, nem mászik, fordul, de nem forog, tornázunk itthon és foglalkozom vele sokat, egylőre ennyi.

Sokan már gyógytornász és neurológushoz is viszi, nem tudom mit mondjak, ki így, ki úgy gondolja, de épp úgy mint a biliztetésnél...majd leszokik a pelusról, ebben a helyzetben pedig, majd fogja tudni, nem minden gyerek egyformán fejlődik, de ha te nem vagy nyugodt, akkor vidd szakemberhez. Még nem kell kúsznia vagy másznia!

2012. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Maximum fordulni, forogni, de minden baba. Esetleg megmutathatod neki, hogyan lehet átfordulni. (ha gondolod leírom, hogy én hogyan csináltam) Mi járunk konduktorhoz, 8 hónapos, pörög-forog, kúszás nuku, a konduktor meg erőlteti, meg az ültetést is. Egy hónapja kezdte el, akkor miért kellene ülnie, vagy kúsznia, hiszen előtte erősödnie kell a forgástól, nem??? Kezdem kétségbe vonni az egészet.
2012. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kellett járnotok koraszülött utógondozóba? Nekünk ott mutattak gyakorlatokat. A forgást úgy tudod segíteni, hogy a takaróra fekteted hason és a takaró szélét meghúzva átfordítod. Aztán vissza, szép lassan. Ezt nekünk is naponta többször kellett csinálnunk.
2012. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vigyétek gyógytonászhoz!
2012. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egy felesleges állapotfelmérés, mint most a bizonytalanság, vagy később az önvád.

Nézesd meg szakemberrel, reméljük feleslegesen, és megnyugodtok.

2012. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem időre született a kislányom, 8 hónaposan forgott már aktívan,10 hónaposan kúszott és felült,11 hónaposan mászott.Most lett egy éves és kapaszkodva lépeget.Elmaradva éppen még nincs a fiad,de mivel korababa volt,én elvinném megmutatni egy gyógytornásznak,mert sok-sok korababának szüksége van a tornáztatásra.
2012. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Járunk mi is koraszülött utógondozóba,mutattak nekünk is többféle gyakorlatot,csináljuk is szorgalmasan.

Olyanokat is amit ti is írtatok.

Jövőhét pénteken megyek vele ismét,de félek nem fog tetszeni a dokinőnek,,hogy még nem fordul,forog.

2012. máj. 18. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 26-án lesz 6 hónapos,41 hétre született. Ő átfordult már párszor hasáról a hátára olyan 1,5 hónapja,de azóta nem csinálja. Hasizomból próbál felülni,de még messze van a sikertől,de ezen kívül nem csinál semmit.
2012. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem minden baba forog 6 hósan. A kislányomnak hátról hasra és hasról hátra is "segíteni" kellett, ma már úgy pörög forog, hogy csak na. Hátról hasra ment nehezebben a "tanulás, most olyan óvatos és hirtelen egyszerre, imádom nézni.
2012. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!