Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi menüket írnátok?

Napi menüket írnátok?

Figyelt kérdés

8-10 hónapos babának

reggeli 200ml tápszer, tízórai gyümi túróval 120g, ebéd krumpli pipihusival 120g , uzsi nem tudom, vacsi 200ml tápszer.

Szerintetek ez elég? 8 hós

Adnátok ötleteket?


2012. máj. 18. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Bocsi,mi nem ettünk soha tápszert,de ha nem baj,akkor leírom,mi hogy szoktuk! :-)


Soha nem mérem,mennyit teszek a kicsi elé-lehet így nem sokat segítek!- mert szeretek mindenből jócskán csinálni,előbb utóbb úgy is elfogy- ha nem Ő eszi meg,akkor más :-)


Reggeli-vacsi kenyér,valamivel (általában vajas kenyér,kenőmájas k. ,tejfölös-ezeket nagyon szereti) és ha kéri,akkor szopizik,de a teát mindig kéri. Tízóraira van,hogy egy kis kis kiflit eszik,vagy amit uzsira is szoktam adni, ebédre ha olyat főzök,akkor a mi kajánkból eszik (pl húsleves,lencse leves,tökfőzelék / Neki egy kis krumplival dúsítom,vagy ha húsleves van előtte,akkor húst szedek ki és azzal keverem/ brokkolit répával,zöldbableves,... )Az ismert zöldségeket,gyümiket szoktam keverni,néha hússal. Már 7 hónapos kortól ehetik a fiatal állat máját,ezt krumpival,répával lehet keverni,vagy rizzsel.

Uzsira joghurt,itt is lehet gyümi,túróval esetleg,ahogy tízóraira adod...

Vacsira mi kenyeret szoktunk,ha azt "nem kér" akkor az ebérkori többletet.



Ha nyugodt baba,éjjel nem alszik rosszabbul,mint szokott (bár a rossz alvást fogzás,betegség,vagy egy rossz élmény is okozhatja),akkor biztos elég amit adsz Neki!


Üdv: 3 lányos

2012. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 3 lányos, a kimerítő választ, nagyon aranyos vagy, már csak azt szeretném tudni mennyi idős a lányod amelyik ezt eszi!
2012. máj. 18. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Uzsonnára Nestlé babajoghurtot vagy babapudingot szokott enni a fiam.
2012. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Ja, 10 és fél hónapos, így eszik:

6h 300 ml tápszer

7h kifli sajttal/lekvárral/felvágottal(csirkemellsonka)/virslivel + tea

10h gyümölcs magában

13h ebéd: szinte mindent eszik, ez kb. 2 hete megy így, azelőtt mindent pürésítve, pépesítve. tegnap borsóleves volt sok zöldséggel, és finom nikedlit szaggattam bele. Ma májat főztem, krumplival.

16h Nestlé babapuding / babajoghurt

19h vacsira kifli+vmi a reggelihez hasonlóan vagy az ebédből még

20h fürdés-> utána 300 ml tápszer

2012. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,nem akartam hosszú választ írni!!


8 hónapos a legkisebb.


Üdv: 3 lányos

2012. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!