Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok 1 év körüli "babátok...

Leírnátok 1 év körüli "babátok" napi étrendjét mennyiséggel?

Figyelt kérdés

Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora?

Több variáció is érdekelne, és hogy hogy csináljátok (bolti, itthoni recept, amit a nagyok esznek stb)



2012. máj. 16. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Most 14 hónapos, egy évesen így volt:


- reggeli: fél kifli felvágottal és sajttal, vagy egy szelet kocka (szendvics) kenyér, 1 db virsli, vagy rántotta 2-3 tojásból, de azt kenyér nélkül. Utána megivott 120-150 ml tejet.


- ebéd: kb. 250 grammnak megfelelő mennyiség abból, amit mi eszünk. Szereti nagyon a tésztákat, a szaftosabb dolgokat, főzelékeket.


- uzsi: egy szelet kalács, vagy egy banán, vagy egy Hipp müzli szelet. Az uzsonna mindig attól függött, mikor ébredt az alvásból, mennyire volt közel a vacsi.


- vacsora: kb. mint a reggeli, hasonló ételekkel, néha az, ami az ebéd volt, de az csak akkor, ha másnap nem azt esszük ebédre. Mert akkor háromszor már nem eszi meg. Néha melegszendvics, vagy házi pizza.


Este lefekvés előtt még megivott 210 ml tejet.

AZóta ez az egész annyit változott, hogy mivel korán kel, így néha tízóraizik is, de csak pár szem kekszet, vagy egy kis gyümölcsöt.

2012. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem haragszol átmásolom amit az előbb egy hasonló kérdéshez írtam.



Kisfiam április végén lett 1 éves.Reggel 6-fél 7 fele kel,akkor kap 120ml kakaót,még nem tejből teljesen,majd 7 fél 8 fele reggelizünk együtt,vagy tejbegrízt eszik, vagy gyümölcsös zabkását,de legtöbbször kenyeret,retket,sajtot,felvágottat,most már lassan paradicsomot,kis csemege uborkát,oda van érte.

Nem nagyon szokott tízóraizni,de ha igen eszik kis gyümölcsöt,2-3 kekszet.

Az ebéd 12-1 körül van,azt eszi amit mi,pl rakott krumplit,borsós rizst sült husival,spagettit,pizzát(külön neki is csinálunk egyet,husilevest,párolt zöldséget csirkehusival,most ugye jön a gyümölcs-zöldség szezon,úgyhogy majd készítek különböző salátákat sajttal,husival,tojással.

Ebéd után alszik,vagy tízórai után a fáradtságától függ,vagy tízórai után,és uzsi után is.

Az uzsi kis gyümölcs,kölesgolyó vagy keksz,joghurt vagy túró gyümölccsel.

Vacsora 5-fél 6 fele vagy az ebéd maradéka,vagy kenyér,zöldség,felvágott,sajt.

majd este fürdés után megiszik még 200ml vaniliás tejitalt.

Szépen fokozatosan szoktatom át a tejre.


Nem receptből dolgozom,max ha süteményt csinálok,minden mást úgy érzésből, a fűszerezést is úgy oldom meg.Kanalasat nem hajlandó megenni csak ha édesség(tejbegríz,tejpép,joghurt gyümölccsel.

Mennyiség az kb egy fél szelet hús ha egy kb átlagos szeletet nézünk,meg egy babatányérnyit szokott megenni.

2012. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat, nem is tudjátok, mennyit segítetek. Én még egyáltalán nem ilyeneket adtam neki, de nem is evett. Most megpróbálom.

Eddig bébiételeztünk, pépesítettem, tejpép, minden turmixolva stb......

2012. máj. 16. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

az enyém tljesen másképpen eszik, mint az előző válaszolóké.

13 hónapos

9.30 tápszer 180 ml(maximum)

12-13 között ebéd főzelék pár kanállal+ az enyémből pár falat:)))(az én villámmal, az én tányéromból)

14.30 tápszer 180 ml

18 után vagy főzelék, vagy tejbegríz, nagyon sokáig sinlac(most elfogyott) vagy sinlacos gabonapehely. de sokszor semmi, esetleg néhány kölesgolyó.

21-kor tápszer 180 ml


gyümölcsöt csak almát eszi meg, azt is a főzelékhez keverve, főve. nyersen is már a kezébe adtam egy darabot, de csal leharapja és kiköpi:) természetesen, ha mi, vagy a testvére eszik valamit, akkor abból mindig kér, de ezek csak morzsák(pl. pár szem rizs, kis darab kenyér, pár falat tészta.


írtad, hogy több variáció érdekel, tehát leírom, hogy nálunk mi a "főzelék": több fajta zöldség és krumpli megfőzve hússal, esetleg benne rizs vagy tészta és az egész összeturmixolva. sót, cukrot nem teszek bele. ha olyan főzeléket főzök magunknak, ami pépes egyébként is(pl. spenót ma), akkor abból már természetesen ő is kap, ugyanolyan fűszerezéssel, tejjel, tejföllel stb.


lényeg a lényeg: darabosat nem eszik, ill, amit eszik, az nem mennyiség, csak morzsák:)

2012. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

akkor le irom az én 1evésemet is!lehet le pontozni:-)


reggel ha fel ébredünk iszik tejet egy fél üvegel tehéntejet igen jol irom!Majd utána kifli vagy zsemle vagy kenyér ehez felvágot vagy májkrém vagy satkrém épp mit aztán egész délelöt nasol pufit vagy kekszet vagy puszedlit majd ebédet amit fözök azt turmixolom neki délután gyümölcs meg joghurt este vacsora vagy ami az ebéd volt vagy ujra felvágotak és kenyér ja és a mai napig közbe egész nap cicizik 3dik gyerek

2012. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!