Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Volt már a babátokkal...

Anyukák! Volt már a babátokkal olyan, hogy annyira sírt, ordított, hogy elfelejtett levegőt venni?

Figyelt kérdés

Fiam 3 nap múlva 6 hós lesz és ma fürdés után olyan szinten ordított,hogy rá kellett szólni,hogy vegyen levegőt...

Egy pillanat volt az egész,de én mégis halálosan megijedtem,mert ilyet még sosem csinált!!!

Első gyermekem,lehet túlspirázom a dolgot.

Szerintetek van okom aggódni valami miatt is?


2012. máj. 18. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
A gyerekorvosunk szerint előfordul, hogy 20 másodpercig sem vesz levegőt egy gyerek. Ezt akkor mondta nekem, amikor a fiam úgy ordított vizsgálat közben, hogy nem vett levegőt én meg meg akartam vigasztalni és látta rajtam a doki, hogy mgeijedtem. Még azt hozzátette, hogy ne aggodjak venni fog levegőt. Vérvételen a hölgy azt mondta, hogy ilyenkor fújjak az arcába. Így most én sem tudom mi a helyes hagyni vagy közbelépni?
2012. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy aggódsz, főleg hogy első baba, de ez nálam is előfordult nem 1x...
2012. máj. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiamnál is volt ilyen,persze én is frászt kaptam,de automatikusan egy kicsit az arcába fújtam és egyből abbahagyta!
2012. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp kozbe kell lepni. Fujj az arcara, ahogy a masodik is irta. Sogornom ilyen volt picinek es tobbszor elajult. Ez egy betegseg, valamilyen apnoenak hivjak, nem emlekszem pontosan, de keress ra, hogy siras kozben nem vesz levegot.
2012. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
de sokszor hallottam ezt a sztorit: én csináltam, 2-3 éves koromban. már lilult a fejem. szegény apumnak hirtelen nem jutott más az eszébe, csak hogy felpofozzon. de végülis használt :) úgy meglapődtem hogy elfelejtettem folyatni az ordítást. a lényeg hogy valami meglepő dologgal zökkentsd ki.
2012. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

hűűű, ez így visszaolvasva nagyon gázul hangzik :)

természetesen nem rendes ütésről volt szó

2012. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Affektiv apnoe a neve, amirol szo van. Az en kislanyom is ilyen. 2 honaposan egy korhazi tobbszoros fejbol torteno vervetelnel jott neki ki eloszor. Aztan voltak kisebb szunetek, de volt, hogy heti tobbszor is csinalta. Nem vett levegot, rangatozott... Nekem azt mondta a doki, ne aggodjak, fujni kell az arcat, helyet valtoztatni, kizokkenteni. Igen, elajulnak, ha nem csinalsz semmit. De allitolag nem lesz tole bajuk. Mi az ajulasig eddig szerencsere nem jutottunk el. Most egy eves, annyi maradt meg belole, hogy mar levegot vesz, de a rangatozast csinalja, de csak ha fajdalom eri. Ilyenkor gyorsan cumisuveget dugok a szajaba es nyugtatgatom. A cumizastol megnyugszik gyorsan. Azt mondtak 4 eves korban szoktak kinoni. Kerulni kell a siros helyzeteket es nem volt szabad sirni hagynom soha, mert annak ez a vege....Kitartas, en minden nap ettol feltem mikor kezdodik ujra... Nem mertem vele egyedul maradni.... De 7 hos koraban enyhult szerencsere.
2012. máj. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Volt.Nekem kiskoromba rendszeresen.Úgy hívják:hisztiroham.Hideg víz az arcba és abbahagyja,mert meglepődik.Túlzott elkényeztetés jele.Azoknál a gyerekeknél láttam ezeket.Leveti a földre magát,hisztizik stb.Ne aggódj,baja nem lesz tőle.Vesz majd levegőt ha már tényleg kell neki.
2012. máj. 19. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kislányomnál volt, kb 4 hónapos volt,el is ájult. Nagyon megijedtünk.
2012. máj. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elkenyeztetestol? Te nem vagy tisztaban ezzel szerintem. Kislanyom koraszulott volt, emiatt lehet kicsit gyengebb az idegrendszere. Egy alig ket honapost, aki eszik es alszik megis hogyan kenyeztetnek el? Aki nem tudja mirol van szo, ne vezessen felre mas aggodo anyukat. Nem szabad sirni hagyni a babat, de ha nem teszed elajul.. Inkabb vegignezned nehogy felvedd es elkenyeztesd? ..... No comment!
2012. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!