Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Teljesen kétségbe...

Mit tegyek? Teljesen kétségbe estem. (Minden tápszeres etetésnél gyomorgörcsöm van).

Figyelt kérdés

6hónapos 2hónapja hozzátáplált kislányom semmilyen tápszert sehogyan sem hajlandó már megenni.

(Mindent taktikát kipróbáltam amit lehet)

Egyszer elfogadja az új ízt de másodszor már nem,csak ha nagyon álmos még.

A hígított tejet sem kérte,kínomban már azt is kóstoltattam vele.A tejpépet megeszi de azt csak uzsonnára kapja,mást mindent megeszik,ami kanalas.

Reggel meg este kapna tápszert.

A teát meg a gyümölcs levett megissza cumisüvegből úgyhogy azzal nincs gond,váltottam is cumisüvegtett de úgy sem kérte.


2012. máj. 18. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor alutasítja mit csinál?Sír vagy csak kilöki a cumit?

Nekem is ezt csinálta a fiam.Lehet hogy mákom volt,de én megpróbáltam "átverni" mert a teát itta:

ugyanolyan melegre csináltam a tápit és a teát, szorosan magam mellett mind2 üveg.

Legelső dolog amit szinte lehetetlen betartani de nagyon kéne:semmi stressz mert átmegy rá és azért sem fogja enni!

Aztán próba tápi..nem kell okés, megsimi rendben semmi gond és adom a teát, pár szívás után kiveszem és tápi, ha megint nem addig folytatom amig kezd elálmosodni és ha beteszem a tápit megeszi.Nekem 3 estémbe került, azóta semmi gondunk vele.Lehet hogy nem ez a megoldás nálatok,de remélem azért tudtam segíteni!

2012. máj. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tea és a gyümölcslé jobban ízlik neki, ugyebár azokat is cumisüvegből adod neki. Én pár napig nem adnék neki mást cumisüvegből, csak tápszert és vizet.
2012. máj. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kell az a tápszer egyáltalán? Nekem két gyerek is van, egyik sem volt sosem tápszeres. Kb 6 hónapos kortól kezdtem őket hozzátáplálni, innentől gyorsan ment minden. Nálunk úgy nézett ki: reggel és vacsi tejpép (napi 2 tejes étkezés megvolt), aztán tízórai gyümölcs, ebéd valami répa/krumpli....szóval mondjuk főzeléknek, uzsi: ha ebből maradt, akkor az, vagy gyümölcs, aztán vacsira ugye a tejpép.
2012. máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tápszert,tejet megcsinálhatod neki kakaónak,karamellás tejnek,hátha úgy elfogadja.Amúgy ha a tejpépet eszi,és reggel-este eszik belőle,akkor semmi gond.Sok joghurt,túró stb.
2012. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat először is.

A teát megissza de a vízzel ugyan azt csinálja mint a tápszerrel.Próbáltam becsapni de amint megérzi az izét elfordítja a fejét és kiköpi még hangot is ad hozzá,amugy mindennel azt csinálja ami nem ízlik neki.Este kiskanállal evet meg 60ml-t de többet nem,reggel 7kor kelt és 90ml-t tudtam beletuszkolni 1,5 órán keresztül nagy nehezen.

Utána kapott sütőtököt ebédre és raktam bele 3 kanál tápszert azt megette.Ma vettem 3 féle tejet bio mind a három remélem hígítva megeszi majd ja meg egy Nuk-os csőrös üveget kíváncsi vagyok mi lesz ha nem akkor kapja a tejpépet a tápszert meg a főzelékekbe rakom majd.

Hozzá teszem nem kívánom senkinek ezt ,nagyon jó baba soha nem sír, alszik nyugodtan,játszik egyedül,csak hát nem akar enni,és ez nagyon kikészít mert tehetetlen vagyok.:(

2012. máj. 19. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam ugyanez volt dettó, csak 7 hónaposan. Ő azóta nem kapott tápszert. Sírt ő is, sírtam én is, 1 hónapig kínlódtunk, 5 fajta tápszert próbáltunk, hozzáteszem az orvosunk egyiket se írta ki, mindet úgy vettük teljes áron, de semelyik nem kellett neki. Volt, hogy a 200 ml-t kanálból adtam oda neki, aztán ki is hányta, na akkor befejeztem!

Akkor már kapott bébiételt és tejpépet naponta 2x hozzátáplálásként, akkor azt csináltuk, hogy a tápszeres étkezéseket is tejpépre váltottuk ki. Ugyanaz, mint a tápszer, ugyanazok a dolgok vannak benne, csak laktatóbb és kanállal kell adni. Egyébként semmi különbség. Megvettünk egy csomó fajta Milupás tejpépet, hogy meg ne unja őket és 1 éves korig ette őket. Aztán bevezettem nála a tejet. Meg 9 hónaposan már elkezdtem adni neki a tejtermékeket.

Hidd el, nem lesz semmi baja, ha nem kap tápszert. Adj neki tejpépet. Nem érdemes stresszelni rajta.

2012. máj. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia neked is köszönöm!Ma reggel tejpépet kapott és kanállal mind megette,tegnap úgy volt hogy este pancsi előtt csináltam babagrízt tápszerrel és szintén kanállal mind megette délre sütőtököt tápszerrel azt is megette uzsira megint tejpép.a gyümölcsbe is teszek majd egy kicsit így csak jó lesz.:)))
2012. máj. 20. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!