Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babátoknál akit már...

Tápszeres babátoknál akit már hozzátáplálsz hány hónapos korban tértetek át a négy óránkénti etetésre?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, akkor bírta már ki, amikor a kanalas ételből megtudott enni egy akkora adagot, amivel jóllakott.
2012. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem maradt a 3 óránkénti evés, 8 (tápszer)-11 (gyümölcs)-14(ebéd-főzelék)-17(tejpép, krémtúró, joghurt, tejszelet, valami korának megfelelő)-20(tápszer). Ha 4 óránként evett volna akkor kimaradt volna egy evés.
2012. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
5 és fél hónapos a fiam.Nálunk eddig úgy volt,hogy ébredés után tápszer 180ml mondjuk tegnap 7-kor.10kor megint tápszer.13 répa krumpli.16 alma 19 tápszer és 20.30tápszer alvás reggelig.Így 6x eszik ezért kérdezem.ő enne szerintem 2 óránként is ha úgy adnák neki.Mit eszik a gyerkőcötök?
2012. máj. 18. 10:43
 4/7 anonim ***** válasza:
A kislányom mindig is 6× evett. Újszülött piciként is, de a hozzátáplálás után is. A védőnő mindig cseszegetett emiatt, hogy neki már nem kéne 3 óránként ennie. Örültem, hogy kibírja a 3-at, mert többször volt, h csak 2,5 óra telt el. Szerinte kínoznom kellett volna, hogy átálljon, én meg kivártam. 7 hónaposan egyszer csak 4 óránként kezdett el enni, saját magától állt át. Utána meg akkor evett, amikor én adtam neki, mert kibírt volna 5-6 órát is evés nélkül.
2012. máj. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vok, enyém 6 hónapos. 8 körül kap 150 tápszert (nem egy nagy evő egyébként), 11 körül gyümölcs: alma, banán, körte amit már kóstolt, leginkább a banán megy. Ebédre Krumpli-répa, alma-krumpli, sütőtök-krumpli kb 100 g-ot eszik meg. Aztán délután nem mindig van kedve kanalazni, akkor tápszert kap, amúgy tejpépet próbálok adni neki. Este pedig tápszer lefekvés előtt.

Ha 6-szor eszik, akkor ne akard 4 óránként etetni. Inkább a 3 óránkénti napi 5 evést preferálom. Amúgy a nagyfiam az oviban is 3 óránként eszik, 8-9 körül reggeli, fél 12-12 között ebéd, 15 órakor uzsi, ha hazaér még eszik valamit, és 7 körül vacsora.

2012. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na nekünk délbe a pürékből 180-200g lemegy,kb ennyi a tejpépből is.
2012. máj. 18. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:

nem értem, miért kéne 4 óránként ennie? ha már hozzátáplálsz akkor újra kevesebb idő telik el etetések között.

még az oviban se húzzák ki 4 órát!

8reggeli, 10-gyümölcs, fél12-ebéd, 3uzsonna.

így van oviban. pedig azok a gyerekek már 5-6 évesek... butaság lenne egy 5és fél hónapostól elvárni :)

2012. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!