Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a férje, párja külföld...

Akiknek a férje, párja külföldre ment dolgozni, és otthon maradtak egy vagy több gyerekkel, hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés
Előreláthatólag 1 év múlva látjuk újra, de hátha haza tud jönni karácsonykor. Az, hogy még el sem ment, máris hiányzik, persze természetes. De ha a kisfiam kimondja, hogy "Apa", azonnal bőgnöm kell, és ez nem lesz így jó. Bárhová nézek, mindenről ő jut eszembe. Ki kell alakítanunk egy olyan életet, ami nélküle is működik, de nagyon nehéz lesz. Mikor voltatok túl az első sokkon, és mikor tudtátok újra normálisan élni a mindennapokat?
2012. máj. 19. 14:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
56%
Ti nem tudtok vele menni? Amúgy fokozatosan meg lehet szokni, sőt a házasság is tönkre mehet :(
2012. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
68%

Hát először is gratulálok az első hozzászólónak, a "házasság is tönkre mehet" beszólásért. Valószínűleg pont ezt akarta hallani a kérdező.

Az én férjem pont úgy 2 órája utazott külföldre dolgozni. Másfél hónapig tuti nem jön haza, de lehet, hogy 3 hónap lesz belőle. A kisfiunk 1 éves, tavaly is volt, hogy kint dolgozott, akkor úgy 2-3 hónapot volt kint. Mikor haza tud majd jönni, akkor is vagy egy hétvégére, vagy max. 1 hétre. Tervezzük, hogy úgy fél év - 1 év múlva mi is megyünk utána.

A lényeg... meg lehet szokni, és úgy leköt a gyerek, hogy hamarabb, mint gondolnád. Amíg el nem indul, addig sokkal nehezebb, mert nem tudod mi vár Rád, de meglátod, hogy könnyebb, mint gondolnád. Erős vagy, és a családotokért kifogod bírni. És ugye van internet, skype, telefon, nem váltok szét teljesen, és nem is örökre. Szomorú, de tény, hogy ebben az országban nem lehet megélni, és mindenkinek azt mondom, hogy ha lehet menni kell innen, még ha ez áldozatokkal is jár. Gondolj arra, hogy ezt értetek is teszi.

A házasságotokat nem fogja tönkre tenni, a távolság nem tehet tönkre egy jól működő kapcsolatot. Mi már többször voltunk távol egymástól, egyszer 13 hónapot is, és túl éltük, sőt inkább még erősebbek is lettünk tőle.

Nagyon messzire megy a férjed?

Merre felé laktok?

Ha bármiben tudok segíteni, vagy csak erőt önteni beléd, írj nyugodtan privit, és felvidítalak :)))

Nyugi... kifogjátok bírni, és pikk pakk eltelik a külön töltött idő.

Amúgy ebben az egészben a várakozás a legrosszabb, míg elindul (és ezt nem rossz értelemben mondom, de addig tényleg csak arra gondolsz, hogy mi lesz utána).

Mennyi idős a kisfiatok?

2012. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%

1 év az elég hosszú idő. Az én párom azért 6 hetente itthon van. Az elején lesz rossz csak nálam olyan 2 hét, de megszoktam. Majd az lesz furcsa, ha hazajön.

Skype-on beszéltek webkamerával majd, ugye?

Kisfiadnak lesz rosszabb szerintem.

2012. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
57%
Második vagyok... szerintem a kisfia is hamar megfogja szokni, és ha esténként tud Apával beszélni, nem lesz Neki rosszabb. A kicsit még jobban tudnak alkalmazkodni a helyzethez, és megértik, hogy van Apa, csak most dolgozik, de jön haza, és azt nagyon fogja várni. De nem fogja megszenvedni
2012. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont egy eve elunk igy, csak a karacsonyt toltottuk egyutt. De nagyon el voltunk hidegulve egymastol a sok tavol toltott honap miatt. Aztan ugy volt szetmegyunk, ez egy honapig tartott. Akkor eldontottem, hogy nem hagyom es par honapja megint jo a viszony koztunk, de úgy erzem mar sosem lesz olyan, mint regen.... Jol gondoljatok meg.... Nagyon sok melypont volt, az elso sokkon olyan 4 honap alatt tettem tul magam, addig minden nap sirtam. Meg most is konnyezik a szemem ahogy irom, mert eszembe jut milyen nehez volt....
2012. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, persze ez nagyban fugg attol mennyire szereted a parodat!!!!!!
2012. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
53%
Az én férjem 1éve kint van,4hetente jön haza 3-8napra. Én egyedül vagyok itthon 2éves fiammal,és júliusra várom a 2.gyereket.Meg lehet szokni.Gyerek is megszokja.Mi skype-on szoktunk webkamerázni 1héten 2-4szer. Mi úgy tervezünk,hogy 2013.tavaszán megyünk utána.Addigra összespórolunk kinti albérletre a pénzt.És nem ment tönkre a házasságom,sőt egyre jobban kötődünk egymáshoz.
2012. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Minden szavad arany, második! Többször elolvastam, és tényleg erőt ad, köszönöm!

16 hónapos a kisfiunk, 12 éves a tesója, így maradtunk itthon hárman (2 órája ment el). Sok mindent túléltünk már mi is, 17 éve vagyunk együtt, azalatt sok-sok zátony akadt, de túléltük mindet, és csak még szorosabb lett a köztünk lévő kapcsolat. Az utóbbi 2 év még több nehézséget hozott, tavaly megszületett a kisfiunk 12 héttel hamarabb, a párom levesztette az állását, és azóta is csak alkalmi munkákat talált. Anyagilag annyira visszaestünk, hogy a napi megélhetés is gondot okoz. Jött a lehetőség, és azt mondta a férjem, ha nem próbálja meg, lehet, hogy egész életében hibáztatja majd magát, hogy megtehette volna értünk, de gyenge és gyáva volt. Így belevágtunk. Tervezzük mi is, hogy megyünk utána, és megbeszéltük, hogy ha nem működik a dolog bármelyikünk részéről is, akkor ennyi volt, de meg kell próbálni. Angliába ment egyébként.

2012. máj. 19. 15:26
 9/37 A kérdező kommentje:
Igen a Skype webkamerával, remélem, minden este összejön holnaptól!!
2012. máj. 19. 15:44
 10/37 anonim ***** válasza:
87%
Persze, mindent meg lehet szokni, azt is ha vegul elvaltok... Ez nagyban szemelyisegfuggo is. Vannak parok akik egy napot sem tudnak egymas nelkul kibirni, de ismerek olyat is, aki csak penzorientalt es tole aztan a vilag vegere is elmehetne a parja.... Van skype, ez teny, de nekem altalaban mikor szuksegem lett volna ra, akkor vagy dolgozott vagy faradt volt.... vagy forditva.... Aztán jonnek az uj baratok, stb. Ugy gondolom az igazsagot kell leirni, akkor is, ha az epp nem tundermese. Igen is nagyon nehéz, mert én szeretem a párom. Tesomeknal ugyanez a szitu... Nagyon szenvednek, a gyerek is.... Amint tudtok menjetek utana Angliaba, mi is ezt tesszuk...
2012. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!