Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vagyok ilyen féltékeny...

Miért vagyok ilyen féltékeny a babámra?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen sikerült teherbe esnem. Most 8 hetes az én drága kisfiam és anyósomra olyan féltékeny vagyok ha afogja, hogy neki tudnék menni. Értelmes asszony de szerintem idegbeteg egy kicsit. Nem vagyunk rosszba de nem is szeretjük egymást nagyon. Egyszerüen meg őrülök, ha fogja a fiamat, mert olyan gyorsan rázza meg erővel simogatja. Az én fiam meg sosem alszik el ölben , csak ha beteszem a kiságyába és ott elaltatja magát. De ő altatni akarja. Persze a kisfiam meg sír , meg tiszta nyügös. És kéri a nyugtató cicit.Most is itt volt és a férjem nem bírta tovább és rá szolt ő erre megsértődött és elrohant. Én be sem mentem a szobába, hogy ne lássam, mert rohamom lesz ugy felidegesit. De ő a nagymamája nem akarom eltiltani. Erre most a fiára sértődött meg. Olyan sokat vártunk erre a babára, nem fogom rögtön mindenkire rábízni. Mikor minden percet ki alkarok élvezni.Tudom, hogy nem így kellene de nem tudom magam visszafogni egyenlőre.

2012. máj. 19. 19:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Egy 8hetes gyereket ne fogdozzon meg rázogasson senki.Ne törődj vele,kit érdekel ha megsértődik ezen....
2012. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
30%

teljesen normális az érzés, amit érzel, ne félj!

Manapság már ez a ritka, h valaki nem akarja mindenfelé lepasszolni a gyerekét különböző okokra hivatkozva!

Gondolom te vagy az, aki felkel mindenféle morgás nélkül akár 10szer is ha kell és nem küzd szülés utáni depresszióban, hanem élvezi a kisbabája társaságát! A szavaidban magamra ismerek!

Ez azért van, mert te érzed, ismered, h neki mi a jó!

Soha ne fogd magad vissza, nem is kell... mindig így szeresd és foglalkozz vele ilyen mértékben, amennyire te jónak érzed!

Ezt sose gondold "hibás" felfogásnak.


egy 3 hós tündérkislány anyukája :-)

2012. máj. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit megértelek és kicsit szerintem beteges is vagy.


Megértem, hogy ha nem úgy csinálja ahogy a babának jó akkor nem tetszik neked. De ekkor oda mész és megmondod hogyan csinálja (én is mindig megmondom), majd legköezelebb avgy akkor oda adod neki a gyereket és megkérdezed, hogy akkor tessék mama ahogy mondtam csinálja, úgy és menni fog az altatás...


Na de hol érzem a beteges féltést: ". Olyan sokat vártunk erre a babára, nem fogom rögtön mindenkire rábízni. Mikor minden percet ki alkarok élvezni."

Szerintem nagyon vigyázz ezzel, ha csak már most el nem döntötted, hogy a te gyereked lesz a mama szoknyája gyerek mindig is.

Gyerekkoromból is emlékszem sok olyan tinire akik egyszem gyerekek voltak, tudott volt hogy nehezen jöttek össze stb... Hát mindenki nagyrészt csúfolta öket, képtelenek voltak a beilleszkedésre, és soha nem jöttek táborba sehova mert a mama. A legdurvább mikor a középiskolás fiut (osztálytárs volt), anyukája eljött elé és kézefogva kísérte haza, egy 16-kor végzödö próba után, mertféltette. Ezek az mberek így 15 év után sem tudtak beilleszkedni, most is gondjaik vannak, általában egyedül vannak, vagy nehezen tudnak kialakítani párkapcsolatot, vagy mindig rossz párkapcsolatba mennek.


Szóval próbálj anya lenni, de gondlj vissza neked mi is volt a jó, és mindig azt nézd.

2012. máj. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%
Szerintem ha nyugodt hangnemben leültök megbeszélni és elmondod hogy ezt nagyon nem szereti a baba, akkor meg kell értenie..ha meg nem érti meg nem érdemli meg, hogy babázzon és hadd sértődjön meg.
2012. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

3-as: nyilván lehet túlzásokba esni, de szerintem meg lehet egy szem gyerek mellett is találni a normális mértéket és egyensúlyt.

Biztos vagyok benne, ha 15 éves lesz a lányom, nem fogom megfogni a kezét az utcán és nem hagyok semmiféle támadási felületet.

Én úgy gondolom, h alapból vannak ilyen anyák, mint a kérdező is, h így kötődnek a gyerekükhöz, ez egy különleges lelki kötelék, ami másnál annyiban merül ki, hogy a "gyerekem"... szimplán.. ezt így nehéz megfogalmazni. Biztosan idővel "csillapodni" fog ez a féltés, de az a bizonyos lelki kötelék mindig ott lesz.


A másik véglet, h aki igazán szereti a gyerekét, az hagyja szárnyalni is, nem keseríti meg az életét.

Tudja, melyek azok a pillanatok, amikor igenis ott kell állni mellette és azt is észre kell venni, amikor meg kell tudni bízni benne és szabadon kell engedni.


2-es voltam

2012. máj. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Ez nem féltékenység, csak nem jössz ki anyósoddal.
2012. máj. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Szoasztok! De jó, hogy ilyen gyorsan írtatok.

2-es nagyon jol látod. Tényleg fel kelek 10-szer is ha ugy van, meg többször is. A babám már mosolyag meg gőgicsél éjszaka mikor megyek mert kéri a cicit. Jol átt vág mostanában mert oda tud csalni így és éjszaka beszélgetünk mert olyanja van éppen.

3-asnak is nagyon igaza van és ettöl félek is , hogy "megölöm" a szeretetemmel. Majd azért próbálok vigyázni, higy ne járjunk így. mondtam is a férjemnek, hogy muszáj lesz még egy babát szülnöm és akkor hátha nem járunk így. Próbálom én visszafogni magam de az is igaz, hogy csak anyósomra vagyok olyan féltékeny. Másnak én adom a kezébe a gyereket egyébként, hogyfoghatja ha jönnek hozzánk ha akarja.

Mindenkinek köszönöm a kedves szavakat!

2012. máj. 19. 19:54
 8/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Eleinte konkrétan idegrohamot kaptam, ha férjemen és rajtam kívül más hozzáért a kisfiunkhoz (de olyan szinten, hogy sírógörcsöt kaptam egyszer; pedig nem vártunk sokat a babára és fiatal anyuka vagyok), aztán ahogy teltek a hetek/hónapok, egyre inkább megnyugodtam, hiszen mindig velem van, engem tüntet ki a tündéri mosolyával, és nekem gőgicsél folyton, az én karomban szopizik. Szerintem próbáld megértetni anyósoddal a helyzetet, de biztos "ki fogod nőni" előbb-utóbb a dolgot. A problémák megoldásához vezető út első lépése, hogy fölismerjük a problémát. Mivel ez megtörtént, szerintem nem lesz gondod.

2012. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem anyósom, de hát ő a nagymama! De szerintem Te tudod is, hogy ez nem féltékenység, hanem anyósutálat! A túlzott magadhoz láncolással pedig a későbbiekben lesznek gondok! Unokatesóm olyan volt, hogy senkire nem bízta rá a kislányát, fojtotta a szeretetével (nem tudom máshogy kifejezni) Most 4 éves a lány, és annak örül, ha anyuka dolgozik! Volt, hogy beteg volt a kislány, és én vigyáztam rá, míg anyuka dolgozott, és mindig azt kérdezte a pici, hogy ugye anya még nem jön? Persze, szeresd a gyereked, hisz ő a minden, nekem is van egy gyerkőcöm, ő az életem, a mindenem! De szüksége van nagyszülőkre is, nagynénire, nagybácsira, unokatesóra!
2012. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Kedves második, elég érdekes a hozzáállásod, nem irigylem az anyósod.
2012. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!