Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen betegségeket okozhat,...

Milyen betegségeket okozhat, ha csak forró vízzel öblítem el a baba dolgait? Hetente meg kifőzöm.

Figyelt kérdés
Használtam sokáig a Chicco fertőtlenítőt, de olyan rossz szagú lett minden tőle.
2012. máj. 19. 21:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Milyen dolgokra gondolsz?
2012. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Hipohondriát.


Teljesen felesleges fertőtlenítgetni , le kell mosni és kész.

2012. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Cumi, cumisüveg, játékok. De mosógatószer mondjuk nem ártalmas neki? Nem merem használni.
2012. máj. 19. 21:11
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
Mennyi idős a baba? Az elején azért kell sterilizálni, kifőzni a cumikat, letörölni a rágókákat.
2012. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem máris túl sokat sterilizáltál.Többet mint kellett volna!
2012. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Soha nem főztem ki semmilyen játékot. Egészségesek a gyerekeim.

A cumit is csak az első gyerek 3-4 hónapos koráig főztem ki azt hiszem. A sok főzéstől csak tönkre mentek hamar...

2012. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Semmilyen mosogatószert nem is használsz a dolgainál? Egyszerű öblögetéstől tiszták lesznek?

A saját dolgaitokon sem marad mosogatószer, a baba cuccain sem fog, ha gondosan mosogatsz.

Én megfogadtam ebben a gyerekorvosunk tanácsát: a baba dolgait tisztán kell tartani, de nem sterilen. A környezete sem steril, mi sem vagyunk sterilek, hozzá kell edződnie a világhoz.

2012. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
De, szappanos vízzel megmostam, ha valamit kellett, az anyag játékokat meg kimostam (30 fokon gépben). Plüss játékot babának meg nem nagyon adok, mert csak bekapja a szőrszálakat...
2012. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Kerria ***** válasza:

Én 3 hónapos koráig mindent fertőtlenítettem (sterilizálóban-ami a szájába került)


Sterilizáló folyadékot én nem használtam, Párom mérnők azt mondta így is olyan hőkezelést kap, hogy nem éli túl semmi, így csak vízzel feltöltöttem a sterilizálót és kész.


Három hónapos korától kezdett ritkulni ez a precizitás, most lassan fél éves, napi egyszer sterilizálok, de már több is van pl. kanálból, a hozzátáplálás miatt már nem cumisüvegezünk, csak reggel és este. Így azt egyszer kifertőtlenítem, és a babapolcon várja a használatbavételt.


A vizesüveg (cumisüveg) azt naponta sterilizálom, este, amikor már elaludt. Így másnap tiszta üveggel kezdi a napot!

2012. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

mondjuk szerintem többet árthat ha csak forr vízzel elöblíted mint ha mosószeres maradna egy icipicit mert a romlott tápszer gyomorrontást okozhat a kicsinél.


szóval inkább mosd el, ha aggódsz akkor mosószeres mosogatás után főzd ki a cumisüvegeket.

játékokat most át mikor megveszed, nem kell minden héten fertőtleníteni. ha meg elmúlt fél éves akkor semmit nem kell sterilizálni

2012. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!