Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mászó babával, hogy oldjátok...

Mászó babával, hogy oldjátok meg a kertet? Mindenhova mehet? Egész nap felügyeled? A térdével mit csinálsz? Rövidgatyó felejthető ilyenkor?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 20:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%
Én rá szoktam bízni a gyomlálást, azzal elvan egész nap, csak néha kell ránézni, hogy ne lazítson. A térdét este lemosom. Rövidgatyó jobb, mert a hosszúval jobban kiszedi a füvet és most nincs pénzem fűmagra.
2012. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk kerítéssel el van választva a kert és az udvar. A kertbe csak kézbe visszük ki, mert ott csak földút van. Az udvaron bárhova mehet, kivétel a kutyaház, és a kutyus egyéb "tartozékai" közelébe (kajástál, játék, vizestál) Vagy ha esetleg valami olyan dolog van az udvaron ami veszélyes lenne, pl. kutyagumi, fa vagy fémforgás, vagy hasonlók, oda nem..

Igyekszem egésznap felügyelni rá, mert egy kis örökmozgó. Ha egy pillanatra nem figyelek, eltűnik, és minden kellene neki. A térdévl nem tudsz mit tenni, betonon ne hagyd mászni. A kis térde koszos lesz, de az a legkevesebb. De figyelj, hogy annyit ne másszon, hogy baja legyen. Adhatsz rá rövignacit is, de akkor harisnyát is adj rá, mi így szoktuk. Majd úgyis kitapasztalod:)

2012. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 porcukormókus ***** válasza:
11hónapos, úgyhogy természetesen végig felügyelem, mert egyenlőre mindent a szájába vesz. Ha olyan jó idő volt, akkor hagytam simán bodyban kúszni-mászni. De állandóan a tövében voltam, nehogy valami bogár megcsípje, és gyakran nézegetem a bőrét is, mert nagyon félek a kullancstól. De ez az én parám, őt azért hagyom felfedezni. :)
2012. máj. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Bárhova mehet, és persze végig mellette vagyok/figyelem. Nagyon nagy a terület, sok helyen gazos, illetve a fű sem az igazi, hanem tarack, úgyhogy rövid nadrág semmiképpen nem jó, mert összekaristolná a bőrét. Ha szép gyepünk lenne, akkor valószínű kipróbálnám a rövid gatyót is. Egyébként nagyon imádja.
2012. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

hogy érted, hogy egész nap felügyeled?

a kertben sose hagyunk egyedül gyereket!!! nekem 2,5 évesem van de igen, végig ott vagyok vele!


mikor még mászott akkor egy vastag térdzokninak a lábujj részét levágtam, így fel tudtam húzni a térdére, duplán hajtottam, így nem lett semmi baja a térdének kint se, a kis kavicsos részen :)

általában ilyen jó időben egy bodyt adtam csak rá kintre

2012. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
20%
Ez most komoly?? :D :D Lányom 10 hónapos de még eszemben sem volt soha letenni négykézláb mászkálni az udvaron..... Én sem szeretek mezítláb mászkálni bármi megszúrhat... a tenyerére ugye nem húztok kesztyűt.....??? Már totyog ha fogom a kis kezecskéit, minek is kellene négykézlábaznia.....!
2012. máj. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, a babád sajnálhatja, hogy ilyen korlátolt vagy, rengeteg felfedezni valótól fosztod meg ezzel a szemlélettel és szomorú, hogy aki ezt megteszi a babájának, azt kiröhögöd.

pedig a te felfogásod szomorú, igenis le kell tenni a babát, én a játszótéren is letettem 6-7 hónapos korában és nagyon nagyon élvezte, imádta!

a nagyfiam most is van amikor négykézláb tolja a dömpert, traktort a kertben, ez igenis kell nekik élménynek!

2012. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

Nálunk is van kerítés. 9 hónapos és egész délelőtt kint lehet. Van egy 3 éves nagytesó álltalában vele van kint amikor én főzök,mosok és egyéb teendőimet intézem. 10 percenként szoktam rájuk nézni. Bárhova mehetnek kivéve a medence közelébe. Azt mondtam is a nagyobbik lányomnak,hogy,ha arra mászik akkor szóljon nekem vagy vigye arébb. Én is a rövid nacit ajánlom és amikor bejön akkor le mosom a térdét. :)

2012. máj. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást:-)

Igen, gondoltam, hogy ki kell tapasztalni, csak most, hogy kint vagyunk a kertben már nem elég neki a pokróc, így szépen elmászik róla, viszont a fűre nem teszi le a kezét, csak sír vagy ül rajta és nem mozdul. Tehát ki ügyeskedi magát a térkőre és ott mászik. Az egész napos felügyeletet igen, komolyan gondoltam, mert meg mondom őszintén kissé berezeltem, hogy ha a kertben vagyunk akkor semmi mást nem tudok csinálni, és bizony a nap nagyobb részét a kertben töltjük, így se főzés, se takarítás. És azt gondoltam, hogy más biztos nem így csinálja, de estére beláttam, hogy bizony a kertben lévő gyereket 2 percre sem szabad magára hagyni. Szóval az egész napos felügyelős kérdés nem aktuális :-)

Nálunk is van elkerített rész, hogy a kutya ne menjen oda piszkítani, amit direkt azért kerítettünk el, hogy majd ott tud garázdálkodni a gyerek, de sajnos a nap egész nap odatűz, és a napernyős sem mindig elég. Sajnos a kert más részén ahol árnyék van, ott nem lehet elkeríteni, mondjuk jelenleg itt tanyázok a gyerekkel, de itt nem merem annyira szabadjára engedni.

2012. máj. 21. 06:38
 10/24 A kérdező kommentje:
Kedves 22:39 Szíved joga, hogy nem hagyod mászni a gyermekedet a fűben. Nem nevetlek ki ezért, Neked sem kellett volna engem kinevetni.
2012. máj. 21. 06:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!