Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok, hogy reggel...

Hogy csináljátok, hogy reggel 8-9 óráig is alszik a babátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam minden reggel fél5-5 körül felkel.Már eléggé kivagyok.

Mit csinálok rosszul?



2012. máj. 21. 10:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk este fél 8-kor van fürdetés. 8-kor eszik a kisfiam, Laktató, szilárd ételt kap, utána megitatom és 9-kor szokott elaludni és fél 8-ig alszik. Amúgy másfél éves múlott.

Mikor kisebb volt, mondjuk tápszeres, akkor megcsináltam a maximális adag tápszert, amennyi jól esett neki, annyit megivott és utána reggelig aludt.

Mikor már nem kapott tápszert, akkor vagy tejpépet, vagy bébiételt kapott vacsorára, szintén amennyi jól esett neki, de általában mindig megette a teljes adagot, aztán kapott inni és reggelig aludt.

Ez alól a fogzásidő volt kivétel, akkor volt, hogy felébredt éjszaka, kapott fájdalomcsillapítót és egy kevés innivalót és aludt tovább reggelig.

Én így csinálom kezdettől foga és mindig átaludta a fiam az éjszakát.

Szerintem ha egy gyerek este pont annyit evett és ivott, amennyire szüksége volt és nem fáj semmije, illetve napirend szerint él, amit nyilván nem percre pontosan tart be az ember, de vannak állandó dolgok a napban, akkor nyugodtan végig tudja aludni az éjszakát reggelig.

Ha túlette magát, akkor fájhat a pocija, azért nem tud aludni.

Ha keveset evett, akkor azért ébredhet fel előbb, vagy ha nem evett keveset, de nem volt elég kalóriás, elég laktató a számára, akkor is fel fog előbb ébredni.

Ismerek egy olyan családot, akiknél nincs napirend. Vagy van, de nem a gyerek igényeihez igazítják, hanem a sajátjukéhoz. Tehát akkor eszik a gyerek, amikor ők, ha kedvük támad vásárolni menni, vagy akárhová elmenni, akkor nem számít, ha éppen ebéd után van és esetleg aludni kéne a gyereknek. És ez nem egyszeri eset, hanem rendszeres. Így van, hogy délben alszik, van hogy nem is alszik egész nap, utána meg kora estére majd elalszik, van hogy el is alszik. A gyerek amúgy mindjárt 2 éves lesz és még nem alussza át az éjszakát. Erre gondoltam a napirenddel kapcsolatban.

De gondolom azért nálatok van.

Nem tudom mennyi idős a kicsid, de lehet hogy túl korán alszik el, vagy nem lakik annyira jól este.

2012. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem írtad, hogy mekkora a babád. Ez fontos lehet, ha hasznos válaszokat vársz. (nem kioktatni akarlak)
2012. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Még annyival kiegészíteném, hogy van egy bizonyos óraszám, amit a babák, gyerekek egyrészt a koruknak, másrészt a saját igényeiknek megfelelően alvással töltenek.

Ha mondjuk a te fiadnak a nagyobb része nappalra tolódik, akkor azért nem alszik annyit éjjel.

Vagy ha este 8-kor már alszik, akkor nyilván nem fog reggelig aludni, mert már kialudta magát hajnalra.

Még ezek jutottak az eszembe.:)

2012. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Megoldást én sem tudom ,hisz hasonló cipőben járunk:) kicsit jobb a helyzet nálunk, mert lányom fél6 6 ig szokta húzni. volt korábban is. nálunk akkor javult a helyzet mikor csökkentettem a nappali alvások számát. volt olyan is, h mikor kelt fél 6 kor, cici és visszaaludt,persze se villany se semmi nincs kapcsolva. de van olyan (legtöbbször) h ez nem jön be és nem alszik vissza. mikor fekteted este?

egyébként lehet ,h ők ilyen koránkelők. anyum mondta, h én anno már 4 kor fenn voltam és csak 7-8 körül aludtam vissza...

2012. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Húú bocsi az lemaradt,hogy 9 hónapos.Este rendesen vacsizik utána 240ml tápszert megiszik.8-kor kidől.Még éjszaka is felébred egyszer-kétszer.
2012. máj. 21. 10:59
 6/22 anonim ***** válasza:
Az enyém este 8-tól reggel 8-ig alszik,ő is felkel hajnali 5-kor,akkor kap tápszert,és alszik 8-ig!
2012. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy banális apróság, de gondold ezt is át...


Mennyire van sötét nálatok? A kisebbik fiamat például borzasztóan zavar bármilyen fény... azóta alszik jobban amióta redőnyt szereltettünk.

2012. máj. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A fiam is jó alvó volt, a f8-8 mindig is megvolt reggeli kelésként, de a lányom... most 1 éves, 2 hetes kora óta este 7-től reggel 9-10-11-ig alszik egy huzamban. Most már 1 éves , most is alszik 14 órát átlagban, de volt már, hogy 16 órát aludt. Összesen talán 10 alkalommal kellett hozzá kelnem az egy év alatt, ebben benne van az első két hét is). Nappal még kétszer alszik, dél körül és 3 körül 1-1 órát. Így volt ez, amíg szopizott (8 hós koráig), amíg turmixolt kaját evett, amikortól teljesen darabosat evett (tápszer sosem ivott, nem fogadta el). Szerintem - és tudom, hogy nem nagyon lelkesítő - természet kérdése. Vannak jó alvó babák, meg rossz alvók.

Amit mindkét gyereknél betartottam és TALÁN befolyásolta, segítette a jó alvást: külön szoba az első naptól kezdve (a két gyereknek is külön szobája van), sötétítés, sosem rohantam be, ha nyöszörgött, hagytam mindkettőnél, hogy hátha megoldja, éjjel nincs etetés-itatás (csak végszükség és betegség esetén), nem túl meleg hőmérséklet a szobában, esti/alvás előtti rituálé (mindig azonos dalokat énekelek), külön fürdetem-altatom őket a mai napig (a nagy 2,5 éves, legtöbbször egyedül vagyok valük este).

Kitartás.

2012. máj. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekem is 9 hónapos a babám, 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát. 2szer alszik napközben, kb 10-től délig, majd kb 3tól 4ig. Mostanában 6, fél7 körül kel, ha mázlink van, akkor 7kor. :) Csak reggel és este kap tápszert, különben kanalas kajcsit. Este 7kor fürdik, eszik, majd kb 8ig játszunk és közvetlen alvás előtt kb 150 ml tápszer. Nekem csak nagyon picinek aludt 8-9ig.
2012. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

10:59-es, és hogy alszik nappal? Ugyanezt kezdte bevezetni most az én kisfiam, csak ezért kérdezem.

A tied alszik még 2x nappal?

2012. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!