Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos körüli babák anyukáj...

4 hónapos körüli babák anyukáját kérdezem?

Figyelt kérdés
Babám 4 hónapos és egy hetes. Régen se szeretett hason lenni, nem is sokat volt, mert üvöltött. Mostmár valamennyit kibírunk hason. Meg már hasra is fordult. Ennyi idős babáknál látom ha hasra fektetik, már elég szépen, biztosan tartják a kis fejüket. Az enyém is tudja tartani, de nem olyan szépen biztosan, meg hamar elfárad. Meg más baba a kezével megtámaszkodik, ő meg a kezeit általában kinyujtja oldalra és megemeli, hát így elhiszem, hogy nem olyan könnyű tartani a kis fejét. Szerintetek ez így normális?
2012. máj. 21. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét kisfiam utált hason lenni. Elsőnél a doktornő erőltette, minden nap hasra kellett tennem minimum 10 percre, de szegénykém fejét leszegve üvöltött. Aztán 4-5 hónaposan megtanult átfordulni, és onnantól kezdve imádta. A kicsi ugyanez. Kb. 4 hónapos volt amikor először hasra fordult, akkor még ő sem tartotta rendesen a kis fejét, de 1-2 gyakori hason fekvés után már gyönyörűen tartotta. (Most 6 hónapos és semmi gond nincs vele) Szerintem várj még egy kicsit (1-2 hetet), és kérdezz rá gyermekorvosnál, védőnőnél hogy gond-e. De biztos vagyok benne hogy hamarosan megoldódik a dolog, megerősödik és szépen tartja majd magát.
2012. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kislányom már ugyan 11 hónapos, de ugyan úgy ahogyan leírtad, mindig is utált hason lenni, ha próbáltam így le tenni hatalmas sírás lett a vége... 5 hónaposan fordult át először hátról hasra, aztán rögtön vissza is, és innentől egy percet nem volt hajandó megmaradni hason, egyből lökte vissza magát, max. a játékokért átfordult, de ennyi... ő is sokat "repülőzőtt" , vagyis nem támasztotta ki magát, tenyérre először 8 hónaposan tolta fel magát teljesen ( úgy, hogy a mellkasa is emelkedett) Sokszor kérdeztem dokit, védőnőt, hogy nem utal-e valamire, hogy ennyire utál hason lenni, de mindig nyugtattak, hogy semmi gond... most 11 hónaposan még nem kúszik-mászik, emiatt elvittük fejlődésneurológushoz, kiderült enyhe alsó végtagi hypotóniája van, s emiatt nem maradt meg hason sem... nem mondom, hogy nálatok is ez van, csak gondoltam leírom a tapasztalatunkat , remélem tudtam segíteni!
2012. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy majd 3 hete fordult át elször a babám. Utolsó! Igen ez a jó kifejezés, hogy repülőzik. Amúgy ha beállítom a kis kezét, úgy elég jó egy darabig, de a vége repülőzés lesz egy idő után. Remélem minden rendbe van nálunk. Gondolom tornáva és egyebekkel kinövi ezt majd a babócád?!
2012. máj. 21. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, nem kell kétségbe esni, azt mondta a doki, semmi hátránya nem lesz ebből később, csak kicsit erősíteni kell a kis lábizmait, ennyi... és valószínű később kezd járni is. de ennyi.
2012. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minél erősebb lesz a háta, annál jobban fogja bírni hason. Én kislányom sem szerette, de az orvos javaslatára azért minden nap hasra tettem. Sokszor rövid időre, mindig ahogy bírta, és szórakoztattam. Egy pár hét alatt úgy megerősödött, hogy most már egy órát is elvan így, és teljesen kiemeli az egész felsőtestét. Most lassan 5 hós lesz már, tolat hátrafelé, próbál kúszni, forog.

Mondjuk nála azért is volt fontos, hogy megerősödjenek a háti és nyaki izmai, mert elég nagy baba (most 9 kg) és könnyen elmaradhatott volna a nagy súlya miatt a mozgásban, és akkor vinni kellett volna mozgásfejlesztésre. Még 3 hós korában szólt a gyerekorvosunk, hogy minél többet tegyem hasra, és akkor megúszhatjuk a tornákat.


Egyébként azért is fontos a hason fekvés, hogy kitámasszon, mert innen indulnak a nagyobb mozgások is. Így nehezen vagy legalábbis később fog beindulni a kúszás és a mászás is. A felülés is hason fekvésből indítja sok baba, kézzel támasztva.


Szóval szerintem ez fontos, én nagyon sok olyan babát ismerek, akit emiatt, amit te írsz, fejlesztésre küldtek. Én próbálnám minél többet hasra tenni, hacsak rövid időre is.

2012. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!