Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18-20 hónapos gyermeketeket...

18-20 hónapos gyermeketeket viszitek mozgásfejlesztésre?

Figyelt kérdés
Aki jártas ebben a témában,tudna nekem olyan mozgásfejlesztő feladatokat mondani,amik a beszéd fejlődését elősegítik?Köszi
2012. máj. 21. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Már megint egy anyuka aki túl sokat vár el a gyerekétöl, és azt gondolja, hogy a fejlödés egy verseny és az ö gyerekének az elsök köztt a helye.


Fejlesztésre akkor kell elvinni, ha az 1 2 éves vizsgálaton az orvos lemaradtnak látja a gyereket. Miért? Mert minden gyermeknek a legfontosabb hogy saját ütemében fejlödjön. Minden fejlödést az agy kontrolál, és ha az agy nem elég érett rá képtelen megtenni ezt, akárhogy is akarja az anyuka ezt eröltetni. Ezért is kell kivárni a fordulós vizsgálatokat, ahol az orvos már ránézésre tudja, hogy kell-e vagy sem valamit tenni a gyerekkel.


Amit tehetsz, és kell egy ennyi idös gyereknek a fejlödéshez az a társaság. Vagy is a legjobb egy nagycsalád, ahol vannak sok felnöttek, és gyerekek. Innen tanul a legtöbbett. Ha ez nincs akkor játszótér és más gyerekes, felnöttes program.


Mi lányommal két körbe járunk, de fejleszteni nem akarom, ez a móka miatt van és azért mert legközelebbi családtag 500km-re lakik. Egyik egy éneklös kör, ahol rengeteg éneket tanulunk, és 3 év alatti gyerekekkel vagyunk körbe véve.A másik egy torna (ami nem fejlesztös), egyszerü 3 év alatti torna. Itt is énekelünk, és közben mozgatjuk magunkat, majd torna szerekböl egy egész játszóteret varázsolunk, ahol le-fel másznak, urálnak a gyerekek. Itt is a legfontosabb hogy pl nézi a többi gyereket mit hogy csinál, és ö is próbálja utánozni.

2012. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jaj első, most már sok egészséges babát is visznek, mert jót tesz nekik. Beszédfejlődésre jók például, ha fejjel lefelé tartod a lábainál fogva és himbálod, közben mondókázol. Előre, hátra bukfenc.
2012. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Sókristály ***** válasza:
100%

Ha nincs különösebb gondotok, akkor olyan baba-mama tornát javasolnék, ahol hintáztatjátok, lengetitek, ringatjátok a babát, ezek egy részét óriáslabdán. Közben énekeltek. Ezek csoportos tornák, hasonlítanak a szenzomotoros tornához, de egységesek, nem személyre szabottak. Kicsit megmozgatják az idegrendszert.

Viszont ha úgy érzed, gond van, érdemes felméretni a gyereket, és tervezett tornát csinálni vele.

Azért nem akarok neked gyakorlatsort írni, mert ezek annyira egyediek, hogy ami az én gyerekemnek jó, a tiédnek nem biztos, hogy az. Könnyen túlstimulálhatod az idegrendszerét, az meg érdekes éjszakákat okoz.

Azzal viszont nem csinálsz kárt, ha sokat hintáztok, trambulinon ugráltok, ringatod.

Nagyon időben vagytok: a gyerekek 2 és 3 éves kor között fejleszthetőek legjobban.

2012. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Szeretem az ilyen hozzászólókat,egy kérdésemből leszűrted,hogy milyen anya vagyok.Gratulálok hozzá!

Nem várok el túl sokat a gyerekemtől,sem nem tartom versenynek a fejlődést.

Viszont.Már pár hónapos korában látszott,hogy kicsit lazák a kisfiam izmai,de rendben zajlott a mozgásfejlődése,így nem vittem tornáztatni.Most már 21 hónapos,futás közben olyan,mint egy kis rongybaba,sokszor elesik,trambulinon biccent a feje,mivel kicsit gyengébb a nyakizma.Úgy gondolom nem árt neki egy kis mozgás.Ez nagyon gáz gondolkodás a részemről???

Egyébként már voltunk mozgásfejlesztőnél,aki ugyan ezen a véleményen van,kaptunk is feladatsort,amit 5. hete csinálunk.

Kérdésem pusztán azért írtam ki,hogy konkrétan melyek azok a gyakorlatok,amik a beszéd fejlődését célozzák,mivel még nem sok mindent mond(ezen sem izgulok egyébként).

Megsúgom neked,amit ti csináltok,az is mozgásfejlesztés valamilyen szempontból,mivel mindenféle mozgás stimulálja az idegrendszert...Hát hogy lehetsz már ilyen szuperanya?!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

2012. máj. 21. 15:16
 5/8 Sókristály ***** válasza:

Szia!

Nem írtad, pontosan milyen tornára jártok. Nekünk is voltak izomtónus problémáink, mondjuk a lányomnak merev volt az izomzata, ezzel Dévényre jártunk. Most a tsmt-t, azaz a tervezett szenzomotoros tornát csináljuk, mert kicsit elmaradt a beszédfejlődése és a kognitív gondolkodása.

Ti valami olyanra jártok, ami mindkét problémát kezeli?

Nem tudom megmondani, melyik gyakorlatok fejlesztik kimondottan a beszédet, mert ez a torna komplexen hat az idegrendszerre. Annyit és akkor kell csinálni, amennyi és amikor elő van írva. Mi már megjártuk azzal, hogy túlstimuláltuk az idegrendszerét, és hetekig ordítva ébredt gy ideig. Visszavették asz adagját, és elmúlt ez a gond.

Szerintem bízz bennük, elég hamar látványos változást fogtok tapasztalni, ha mindent úgy csináltok, ahogy mondják.

2012. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát a pontos nevét nem tudom a tornának.Van benne pokrócban ringatás,nagylabdán tornázás,gördeszkán,bukfenc,lógatás.

Igen,fejleszti a beszédkészséget is.

2012. máj. 22. 07:58
 7/8 Sókristály ***** válasza:

Amit leírtál, az a szenzomotoros torna. Viszont nem tudom, hogy ez laza izomzatra mennyire jó, mert ez az idegrendszerre hat, így a beszédfejlődésre is, nem az izmokra.

Gondoltál már arra, hogy pluszban megmutasd Dévényesnek, vagy Katona módszerrel dolgozó gyógytornásznak is?

2012. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hat az izmokra is.Gondolj bele,azért egy kis erőfeszítésébe kerül ezeket a gyakorlatokat megcsinálni.Négy hét alatt is már látszik javulás.Kicsit már összerendezettebb a futása és a nyaka is erősödött.

Kisebb korában is csak a háziorvosunk traktált ezzel a lazasággal,elküldött neurológushoz is,orthopéd szakorvoshoz is.Mindkettő azt mondta,hogy semmi probléma vele.Viszont ártani nem fog neki ez a kis mozgás és fejlesztés.

Köszi a válaszokat!

2012. máj. 22. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!