Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti Mikor fürdetitek a közel 2...

Ti Mikor fürdetitek a közel 2 éves gyermeketeket?

Figyelt kérdés

20 hónapos Lányomat este 6 kor fürdettem általában de ha nem érünk haza akkor 8 órakor. de sose jelentett problémát mert este 9 kor már aludt a párom azt mondja nincs rendszerezve az életünk (úgy hogy ö nem is látja hisz nincs is otthon ,)

Holott nekünk rendszeres napirendünk van.

Pl reggel 7 kor vagy 6 kor kell

10 kor uzsonna

délben ebéd

16 órakor uzsonna

18 fürcsi vacsi tej

és este fél 9 villanyoltás


2012. máj. 2. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy gyermeknek nagyon fontos a napirend, de mint mindenböl megfelelö mennyiségben.

Egy gyermek számára nem lehet katonás napirend (még felnöttnek sem), ennek egyhangban kell lenni más dolgokkal.


vagy is szuper ha egyszer egyszer kimarad vagy áttevödik a mosdás, semmi de semmi baja nem lesz. Ott haol ezt a gyerek megérzi és bajt okoz valami más gond van, esetleg túl katonás napirend, és feszélyezve érzi magát ettöl.


Nekünk is van napirendünk, de pl a hétvégén konyha stúdiokat jártunk és jönnie kellett velünk, össze vissaz volt minden. mikor nagyon nyügös volt végig gondoltam, hogy éhes, szomjas, álmos és akkor szünetet tartottunk.


de pl kirándulásnál -tegnap-is felborul a napirend, ma meg már minden megy ahogy szokott lenni.

2012. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kb. 20-20.30kor van nálunk a fürdetés. Most 2,5 éves, de mindig ilyenkor fürdettünk. Felesleges lenne 6kor, mert kb.9kor alszik el, addig még 10x összekeni magát :)
2012. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22 hós a kislányom. Fél 8-kor fürdetjük, utána vacsorázik és fél 10 körül alszik el.
2012. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fél 8-kor fürdés, utána tejivás, mese, összebújás, fél 9-kor lámpaoltás és alvás.
2012. máj. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nálunk még kisebb volt 8 korul furodtunk vacsi alvás.Most hogy már nagyfiu 7-kor vacsi furdés 8-kor alvás másnap suli:)
2012. máj. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8-kor fürdés, fél 9-kor már alszik is.
2012. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

7-kor fürdés,mesenézés legkéssőbb 8-kor alvás.2 éves.


Nekem kicsit fura hogy már 6-kor fürdeted de csak fél 9-9 körül alszik el..addig mit csinál???Én mindíg azon voltam,hogy fürdés után már nincs játék,szaladgálás,evés,maszatolás stb.

Annyi,hogy megissza a tejcsijét mesenézés közben összebújva.


Havonta 1-2 x van,hogy kicsit csúszunk az esti fürdéssel ha mondjuk játszóházba vagyunk vagy barátoknál grillezünk stb de akkor is fürdés-mese-tejcsi-alvás a sorrend és akkor is legkéssőbb 9-kor alszik.

2012. máj. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy sokan fürdetés után még órákat fent vannak. Nálunk is úgy van, hogy fürdés, tejci és alvás. Ez kb 3/4 órás folyamat. Ha még játszana fürdés után, akkor teljesen felélénkülne. Szerintem. Na meg csak összekeni magát fürdés után, ha órákat fent van még.
2012. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!