Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korán bölcsibe adott babák?...

Korán bölcsibe adott babák? Mik a tapasztalatok? Eljátszanak már a többiekkel? Könnyen beszoktak?

Figyelt kérdés
15 hónaposan megy a lányom bölcsődébe, mert visszamegyek dolgozni.

2012. máj. 21. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a nagyobbik fiamat 16 hónaposan adtam bölcsibe, mert dolgoznom kellett, bár csak ne tettem volna...a fiam egy kezelhetetlen, agresszív gyerekké vált 2 éves korára.

Aztán kivettem és az óvodáig itthon maradtam vele, kb. 3 hét alatt újra a régi lett:))Őt lelkileg nagyon megviselte, hogy reggel 8-tól délutánig nélkülem van.

A kicsit már be sem adtam emiatt bölcsibe, 3 éves koráig voltam vele itthon és valahogy mélyebb a kapcsolatom is vele, érezhető, hogy a nagyobbiknál volt egy törés:(

Ha teheted maradj még otthon a gyerekeddel!

2012. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tehetjük meg. A hitel és a rezsi nagyon sok. Lassan mindig elkésünk valamelyik számlával :(
2012. máj. 21. 18:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 14 hónaposan kezdte a bölcsit, ennek lassan 4 hónapja.

A beszoktatás nagyon könnyen ment, néha volt kis sírás reggel, de hamar abbamaradt.

Nálunk az első 2 hónapban 1 hét bölcsi, 1 hét itthon volt,mert sokszor lett beteg, de már azóta folyamatosan megy.

Én attól féltem, hogy majd a bölcsi miatt megváltozik a megszokott kis életünk, az alvása, a személyisége...de szerencsére minden a régi, ugyanolyan mint volt :)

Azóta például elalszik cumi nélkül, megtanult pohárból inni, sokkal többet "beszél", nagyon sokat okosodott, ami nyilván itthon is bekövetkezett volna, csak lehet picit később. Egymástól rengeteget tanulnak a gyerekek.

Úgy gondolom, hogy sokminden függ a bölcsitől, a gondozóktól, az ottani körülményektől, de szerintem ne aggódj, hamar túllesztek a kezdeti nehézségeken.

2012. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kicsit én is izgulok fiam majdnem 17 hónapos lesz mire bölcsibe megy szeptemberbe,a másik lehetőségem az anyósom lenne aki dolgozik,de otthonról is megtudja oldani,viszont baromira szétszórt,nem tud egy kisgyerekkel bánni,és konkrétan az sem zavarná,ha egésznap nem inna a gyerek vagy ha a tűzőnapon állna ráadásul sapka nélkül,ezek még oké is megkérem akkor észhez tér,na de hogy cigizik a szobába majd beviszi a gyereket attól kivagyok,szóval marad a bölcsi,és az hogy ebéd után anyukám vagy én vagy a párom elhozzuk,hogy csak ritkán aludjon ott.Egyébként társaságkedvelő,gyerekimádó,barátságos,és kiegyensúlyozott kisgyerek,bátor is talpraesett,igen önálló sokszor,mostanában anyás,meg apás,de addigra szerintem átlibben ezen a korszakon.Most lesz a héten 13 hónapos,jár,szalad,kézzel már ügyesen eszik,egyedül alszik,remélem nem lesz gond,nem változik meg és jól fogja magát érezni,azt kívánom neked is kérdező,hogy hamar beszokjon a kislányod és Ő is jól érezze magát ott.
2012. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves második!

Jó, hogy pozitív példát is olvasok. Én is bízom benne, hogy a társas készségei és sok minden más (pl. önálló evés - ivás, szobatisztaság, beszéd) is gyorsabban fog fejlődni így.


Kedves harmadik!

Én is bölcsit választanám a helyedben. Remélem nálatok is minden rendben lesz majd.

2012. máj. 21. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!