Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája szopja az...

Akinek a babája szopja az ujját, az mit csinál amikor a gyerek kint mászik a kertben pl, vagy homokozóban. Vagy akárhol? Mivel mosod le ha nem otthon vagytok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekem ujjszopós, de kint olyan jól érzi magát, hogy eszébe sem jut. Ha meg álmos, akkor már itthon vagyunk és tiszta a keze, így szophatja.

Valahogy a homokozóban sose jutott eszébe ujjat szopni.

De ha jól értem, nektek saját kert van és a gyerkőc szopja is ott az ujját, ebben az esetben azért annyira nem izgulnék, mert feltételezem tiszta a kertetek és a homokozótok. Nálunk ez macerásabb lett volna, mert itt csak játszótér van, ki tudja ki kakál bele abba a homokba.

Szóval a helyedben ne aggódnék, de azért teleraknám a kis kezeit lapáttal és vödörrel, hogy ne legyen ideje és lehetősége ujjat szopni.

2012. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itthon a legkevesebb, mert ugye odaszaladok vele a csaphoz lemosom, és kész is cumizhat. De pl ha játszón elindul, vagy ül a homokozóban neki bizony eszébe jut, hogy hopp na most akkor cumikázom egy sort. Nedves törlőre gondoltam, de akkor meg azt "eszi" le a kezéről.
2012. máj. 21. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én kislányom is ujj cumis :) Pont valaki írta itt hogy a kertben ha mászik a baba mire kell figyelni..... Ezt a témát valahogy senki nem hozta fel én meg nem álltam elő vele :) És hát igen, én lánykám is előkapja csak úgy az újjacskáját ha kedve szottyan :) Én még mindig jobb dolognak tartom a popsitörlős letörlés minthogy a koszos ujjacskáját szopizza :) Neked melyiket szopizza?? A hüvelyket?? Képzeld kicsim valahogy kitalálta még 4 hónaposan hogy ő a középső és gyűrűs ujját szopizza egyszerre, de hogy miért pont ezt a kettőt szúrta ki rejtély.... :) Lényeg hogy nekünk onnantól nem is cumizott cumit csak az ujját :)
2012. máj. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen..írtam ám ki kertes mászós kérdést is, lehet, hogy azt olvastad, de oda már nem akartam beleírni még ezt is:-))

A hüvelykujját szopizza, mikor melyiket, gondolom az egyikből tej jön a másikból kakakó, aztá mikor melyikhez szottyan kedve:-)))

Olyan édes, néha percenként kirántja a szájából az egyik kezét begyyűri a másikat, kirántja begyűri...:-)

Mondjuk én is szoptam az ujjamat, én is a hüvelyket.

2012. máj. 22. 11:17
 5/7 anonim válasza:
Vannak kézfertőtlenítő gélek, amiket nem kell lemosni és pont az a lényege, hogy akkor tudjátok használni, amikor nincs elérhető közelségben víz, szappan és törölköző. Hogy babáknál használható-e? Nem tudom, de talán érdemes utánanézni...
2012. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Érdeklődtem ezután is, de mivel nem párolog el, hanem csak megszárad a kezeden így az sajnos ott marad...és ha beveszi a szájába akkor szépen lenyaldossa a vegyszert:-(
2012. máj. 31. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Huuuu én egyszer elfelejtettem hogy be van kenve vele a kezem és ki akartam venni valami szöszt a számból... hát olyan keserű volt hogy még egy fél óra múlva is éreztem :/
2012. jún. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!